Zdrada - portal zdradzonych - Artykuły: Szeroko pojęta psychologia

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj siÄ™

Nie możesz się zalogować?
PoproÅ› o nowe hasÅ‚o

Ostatnio Widziani

# poczciwy00:10:20
Mari199900:18:38
bardzo smutny00:19:26
heniek00:49:04
BabaYaga00:53:45

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

NowySzustek
29.03.2024 06:12:22
po dwóch latach

Zraniona378
21.03.2024 14:39:26
Myślę że łzy się nie kończą.

Szkodagadac
20.03.2024 09:56:50
Po ilu dniach się kończą łzy ?

Szkodagadac
19.03.2024 05:24:48
Ona śpi obok, ja nie mogę przestać płakać

Zraniona378
08.03.2024 16:58:28
Dlatego że takie bez uczuć jakby cioci składał życzenia imieninowe. Takie byle co

Metoda 34 kroków

Metoda 34 kroków dla kryzysu w małżeństwie na odzyskanie pewności siebie w oczach partnera.

1.Nie śledź, nie przekonuj, nie proś i nie błagaj.
2.Nie dzwoń często.
3.Nie podkreślaj pozytywnych elementów związku.
4.Nie narzucaj się ze swoją obecnością w domu.
5.Nie prowokuj rozmów o przyszłości.
6.Nie proś o pomoc członków rodziny-masz wsparcie teściów póki są po Twojej stronie.
7.Nie proÅ› o wsparcie duchowe.
8.Nie kupuj prezentów.
9.Nie planuj wspólnych spotkań.
10.Nie szpieguj, to CiÄ™ zniszczy.
11.Nie mów 'kocham Cię'.
12.Zachowuj się tak, jakby w Twoim życiu było wszystko w porządku.
13.Bądź wesoły, silny, otwarty i atrakcyjny.
14.Nie siedź, nie czekaj na żonę/męża , bądź aktywny, rób coś.
15.Będąc w kontakcie z nim/nią postaraj się mówić jak najmniej.
16.Jeżeli pytasz co robił/a w ciągu dnia, przestań pytać.
17.Musisz sprawić, że Twój partner zauważy w Tobie zmianę, że możesz żyć dalej z nim/nią lub bez niej/niego.
18.Nie bądź opryskliwy lub oziębły, po prostu zachowaj dystans.
19.Okazuj jedynie zadowolenie i szczęście.
20.Unikaj pytań dotyczących związku do chwili, gdy zechce sam/a z Tobą o tym rozmawiać.
21.Nie trać kontroli nad sobą.
22.Nie okazuj zbytniego entuzjazmu.
23.Nie rozmawiaj o uczuciach.
24.Bądź cierpliwy.
25.Nie słuchaj co naprawdę mówi do ciebie.
26.Naucz się wycofywać, gdy chcesz zacząć mówić.
27.Dbaj o siebie.
28.Bądź silny i pewny, mów cicho i spokojnie.
29.Pamiętaj, że jeżeli zdołasz się zmienić,Twoje konsekwentne działania mówią więcej niż słowa.
30.Nie pokazuj zagubienia i rozpaczy.
31.Nie wierz w nic co usłyszysz i 50% tego co widzisz.
32.RozmawiajÄ…c nie koncentruj siÄ™ na sobie.
33.Nie poddawaj siÄ™.
34.Nie schodź z raz obranej drogi.

Artykuły: Szeroko pojęta psychologia

Zmagając się ze światem
Świat, w którym żyjemy przynosi nam wiele przyjemnych doświadczeń, wydarzeń i sytuacji, ale także częściej lub rzadziej sytuacje trudne, stresowe i traumatyczne. Przynosi straty, takie jak śmierć bliskich, utrata pracy, wolności, dóbr materialnych, zawody miłosne, pogorszenie i utratę zdrowia, rozstania, przemijanie. Istnienie w świecie to także walka: o przetrwanie, lepszy standard, sukces, środki do życia, przezwyciężenie sytuacji konfliktowych w domu i pracy. Walka z przepracowaniem, próby uwolnienia się z toksycznych związków i relacji. Wreszcie świat, w którym żyjemy naraża niektórych z nas na przeżycie skrajnych wydarzeń, traumatycznych, urazowych, przekraczających miarę zwykłych ludzkich cierpień. Może to być udział w wojnie, trzęsieniu ziemi, bycie ofiarą gwałtu, pobyt w więzieniu, obozie koncentracyjnym, udział w katastrofie, nagła utrata bliskich, doznanie poważnych obrażeń ciała, sytuacja bezpośredniego zagrożenia życia.

Tolerancja - spór o definicję czy próba zrozumienia?
Co to jest tolerancja? To chyba każdy wie, albo przynajmniej - każdy myśli, że wie. Czy człowiek powinien być tolerancyjny? Na to pytanie jedni odpowiedzą twierdząco, a inni nie. Tak zadane pytanie jest zbyt ogólne i dlatego odpowiedź - pozornie prosta - wcale nie jest łatwa. Tolerancyjny wobec czego? Jak dalece tolerancyjny? To pytania, które chce się wcześniej zadać. Niby prosta sprawa, a od razu zaczyna się komplikować. O ile lubimy chodzić na skróty, to można odpowiedzieć krótko: Człowiek powinien być tolerancyjny! Skąd o tym wiemy? Z książek, z prasy, od nauczyciela w szkole, z opinii innych. Niekiedy z własnego doświadczenia.

Syndrom sztokholmski
Syndrom sztokholmski – stan psychiczny, który pojawia siÄ™ u ofiar porwania lub u zakÅ‚adników, wyrażajÄ…cy siÄ™ odczuwaniem sympatii i solidarnoÅ›ci z osobami je przetrzymujÄ…cymi. Może osiÄ…gnąć taki stopieÅ„, że osoby wiÄ™zione pomagajÄ… swoim przeÅ›ladowcom w osiÄ…gniÄ™ciu ich celów lub w ucieczce przed policjÄ…. Syndrom ten jest skutkiem psychologicznych reakcji na silny stres oraz rezultatem podejmowanych przez porwanych prób zwrócenia siÄ™ do przeÅ›ladowców i wywoÅ‚ania u nich współczucia.

Afirmacja dla kobiet po przeżytej traumie.
Kochane Panie poświęćcie możliwie dużo czasu na polubienie samej siebie. Najlepszym sposobem na to jest afirmacja, wizualizacja, pisanie na kartkach prostych zdań typu "jestem mądra, zaradna i ładna. Podobam się sobie. Wiem,że jestem silna i poradzę sobie z każdą przeciwnością losu". Takie karteczki wkładajcie sobie do kieszeni, do torebki, pod poduszkę. Ich treść serce Wam podpowie. Gdy dopada Was strach, niepewność, brak perspektyw....sięgnijcie po tę kartkę i nakarmcie Wasz mózg jej treścią. Wasz mózg po pewnym czasie podziękuje Wam za to spokojem,racjonalnym myśleniem,uśmiechem. Pamiętajcie,że choć chce Wam się wyć z żalu i bólu, to róbcie wszystko by okłamać mózg!!!. Na siłę, choćby w grymasie ale uśmiechajcie się. Mózg nie rozpoznaje rodzaju uśmiechu (czy jest szczery czy sztuczny). Mózg uśmiech przyjmuje za uśmiech i natychmiast zaczyna koić ból i

Afirmacja dla mężczyzn po przeżytej traumie.
Afirmacja pozwala na uwolnienić z podświadomości negatywne treści powstałe po zdradzie, a także dotyczące zaradności, samodzielności i powodzenia w życiu. "Akceptuję siebie i to, jaki jestem. Patrząc na siebie mogę odczuwać przyjemne, pozytywne myśli i odczucia. Jest mi dobrze, gdy przebywam sam ze sobą. Przebaczam sobie, że jest mi tak ciężko i źle. Przebaczam sobie, że gdy nawet się staram i bardzo chcę zmian, ponoszę porażki. Pozwalam sobie na nowo dostrzec, że mogę akceptować i szanować siebie pomimo moich doświadczeń. Rozumiem, że mogę popełniać pomyłki i przyczyniać się do swego cierpienia. Rozumiem, że mogę dokonywać złych wyborów, które mi się nie opłacają. To naturalne, kiedy uświadamiam sobie, że robię wszystko najlepiej jak potrafię. "

Polisa ubezpieczeniowa dla kobiet
Bardzo ważne wskazówki dla kobiet, które szukają swojej drugiej połówki.

Gdy ona płaci rachunek
Gdy ona płaci rachunek W modelu tradycyjnym mężczyzna "poluje", a kobieta dba o domowe ognisko. Sytuacja odwrócenia schematu, kiedy to ona zarabia więcej - może być trudna dla obu stron.

BHP związków wielokrotnych
BHP związków wielokrotnych Legenda o partnerze jednym raz na całe życie działa podobnie jak magia oglądania filmów. Jak to jest z kinem? Wchodzimy, siadamy z popcornem i colą i wpatrujemy się w ekran. Przez pierwszych kilka minut jakbyśmy wczuwali się w rytm. To jak pierwsze minuty pierwszej randki. Stopniowo zaczynamy się wkręcać.

Tajemnice dobrej rozmowy
Tajemnice dobrej rozmowy Choć jako ludzie jesteśmy obdarzeni darem mowy i umiejętnością porozumiewania się, nie zawsze umiemy to robić

Seksoholizm
Uzależnienie seksualne (seksoholizm) to jednostka chorobowa, obejmująca przymus zachowań, takich jak angażowanie się w zachowania o podłożu seksualnym, które mają destrukcyjne skutki dla życia społecznego i emocjonalnego jednostki, kompulsywna masturbacja, natręctwa seksualne, częsta zdrada, częste oglądanie pornografii.

Czy problem okaże się murem czy bramą?
Wobec wszystkiego, co ci się przydarza, możesz albo sobie współczuć, albo traktować to, co się stało, jako prezent. Wszystko jest albo okazją do rozwoju, albo przeszkodą, która zatrzyma Twój rozwój. Wybór należy do Ciebie. Wayne Dyer

Źródła autodestrukcji wyniesione z rodziny pochodzenia
Źródła autodestrukcji wyniesione z rodziny pochodzenia
Często obserwujemy z boku osoby, które żyją w sposób niezrozumiały dla nas. Męczą się w swoich związkach, rodzinach czy miejscu pracy. Opowiadają o swoim nieszczęściu ale nie robią nic by to zmienić lub dokonują zmiany, która prowadzi do podobnych uwikłań. Czemu tak się dzieje? Dlaczego ludzie dają się powodować emocjami i nie mogą ich kontrolować? Dlaczego niektórzy reagują agresją z byle powodu, inni "zapadają się" we własnych oczach z powodu najmniejszej krytyki, a jeszcze inni drżą ze strachu, chociaż powodzi im się zupełnie nieźle? Są i tacy, którzy całe życie są smutni czy melancholijni, chociaż wydaje się, że nie ma realnej przyczyny dla takiego stanu psychicznego. Wiele zachowań wynika z tego, czym skorupka nasiąkła za młodu. Postaram się powiązać zachowania w rodzinie pochodzenia z efektami, jakie może to wywołać w późniejszym życiu człowieka.

Jak dbać o poczucie własnej wartości w rodzinie?
Poczucie własnej wartości. Często się o nim mówi. Czym jest i skąd się ono bierze? To , jakie jest nasze poczucie własnej wartości przede wszystkim pokazuje nam , czy kochamy i cenimy siebie, takimi, jakimi jesteśmy. I czy wierzymy, że mamy w sobie cechy, które sprawiają, że inni mogą nas pokochać. Jest miarą naszego przekonania o tym, jak wiele jesteśmy warci. Niezależnie od tego w jakim momencie naszego życia się znajdujemy, niezależnie od tego, czy osiągamy sukcesy, czy spotyka nas porażka, niezależnie od tego, czy działamy zgodnie z zamierzonym planem i zgodnie z wartościami, które są dla nas ważne, czy nam się to udaje, czy nie.

SAMOOSZUKIWANIE UCZUCIOWE
SAMOOSZUKIWANIE UCZUCIOWE
Przekłamywanie własnych uczuć i emocji jest dość często praktykowane przez ludzi, którzy nawykli do kreowania samych siebie i zdarzeń. Nazywamy to wczuwaniem w się w graną rolę.

Asertywność
Wolność jest prawem czynienia wszystkiego, co nie szkodzi innym.
Karol Marks