Zdrada - portal zdradzonych - News: Kiedy to się skończy?

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj siÄ™

Nie możesz się zalogować?
PoproÅ› o nowe hasÅ‚o

Ostatnio Widziani

bardzo smutny00:52:05
# poczciwy01:52:22
mrdear02:44:00
Pogubiony03:43:54
Kalinka9304:03:01

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

NowySzustek
29.03.2024 06:12:22
po dwóch latach

Zraniona378
21.03.2024 14:39:26
Myślę że łzy się nie kończą.

Szkodagadac
20.03.2024 09:56:50
Po ilu dniach się kończą łzy ?

Szkodagadac
19.03.2024 05:24:48
Ona śpi obok, ja nie mogę przestać płakać

Zraniona378
08.03.2024 16:58:28
Dlatego że takie bez uczuć jakby cioci składał życzenia imieninowe. Takie byle co

Metoda 34 kroków

Metoda 34 kroków dla kryzysu w małżeństwie na odzyskanie pewności siebie w oczach partnera.

1.Nie śledź, nie przekonuj, nie proś i nie błagaj.
2.Nie dzwoń często.
3.Nie podkreślaj pozytywnych elementów związku.
4.Nie narzucaj się ze swoją obecnością w domu.
5.Nie prowokuj rozmów o przyszłości.
6.Nie proś o pomoc członków rodziny-masz wsparcie teściów póki są po Twojej stronie.
7.Nie proÅ› o wsparcie duchowe.
8.Nie kupuj prezentów.
9.Nie planuj wspólnych spotkań.
10.Nie szpieguj, to CiÄ™ zniszczy.
11.Nie mów 'kocham Cię'.
12.Zachowuj się tak, jakby w Twoim życiu było wszystko w porządku.
13.Bądź wesoły, silny, otwarty i atrakcyjny.
14.Nie siedź, nie czekaj na żonę/męża , bądź aktywny, rób coś.
15.Będąc w kontakcie z nim/nią postaraj się mówić jak najmniej.
16.Jeżeli pytasz co robił/a w ciągu dnia, przestań pytać.
17.Musisz sprawić, że Twój partner zauważy w Tobie zmianę, że możesz żyć dalej z nim/nią lub bez niej/niego.
18.Nie bądź opryskliwy lub oziębły, po prostu zachowaj dystans.
19.Okazuj jedynie zadowolenie i szczęście.
20.Unikaj pytań dotyczących związku do chwili, gdy zechce sam/a z Tobą o tym rozmawiać.
21.Nie trać kontroli nad sobą.
22.Nie okazuj zbytniego entuzjazmu.
23.Nie rozmawiaj o uczuciach.
24.Bądź cierpliwy.
25.Nie słuchaj co naprawdę mówi do ciebie.
26.Naucz się wycofywać, gdy chcesz zacząć mówić.
27.Dbaj o siebie.
28.Bądź silny i pewny, mów cicho i spokojnie.
29.Pamiętaj, że jeżeli zdołasz się zmienić,Twoje konsekwentne działania mówią więcej niż słowa.
30.Nie pokazuj zagubienia i rozpaczy.
31.Nie wierz w nic co usłyszysz i 50% tego co widzisz.
32.RozmawiajÄ…c nie koncentruj siÄ™ na sobie.
33.Nie poddawaj siÄ™.
34.Nie schodź z raz obranej drogi.

Kiedy to się skończy?Drukuj

Zdradzona przez mężaZdrada, alkohol , narkotyki.Ten koszmar mam już za sobą.Śmierć położyła wszystkiemu kres.Jego rodzina zaczęła toczyć bój o spadek.Nikt z nich nie mógł zrozumieć , że degenerat życiowy może zostawić tylko ....długi.Na ich polecenie komornik sadowy dokonał spisu inwentarza.Gdy okazało się , że to ja miałam rację cała rodzinka razem ze mną odrzucili spadek.Z tej racji , że mieszkaliśmy razem to wszystko znajduje się w moim domu.Jest też auto, którego jestem współwłaścicielem.Zgodnie z ustawą, spadek przechodzi na gminę.Gmina nie chce przyjąć , opiera swoją odmowę , że sąd nie szukał spadkobierców poprzez prasę.Na decyzje sądu nikt nie ma wpływu, ale mam wrażenie , że to jest zwykły wybieg gminy, aby swoim urzędnikom nie przysparzać pracy.Ja w sądzie nic się nie dowiem gdyż po odrzuceniu spadku przestałam być stroną w sprawie. Wkrótce minie 4 laty od zgonu , a ja nie mogę pozbyć się kłopotu.Jako współwłaściciel opłacam składki za samochód , a mam tylko 900 zł dochodu na rękę.Auta nie mogę zezłomować, ani sprzedać.Kiedyś sama na tym portalu udzielałam się często , dziś sama potrzebuję porady, a na adwokata mnie nie stać.Może ktoś z obecnych na tym portalu mi poradzi jak się pozbyć tego koszmaru. [b]przeniosłam JW[/b]
5808
<
#1 | Nox dnia 17.03.2015 18:38
a nie możesz auta wyrejestrować?
3739
<
#2 | Deleted_User dnia 17.03.2015 20:17
Auto coś warte? Jeśli nie pozwól je ukraść, jak najpoważniej.
3739
<
#3 | Deleted_User dnia 17.03.2015 20:44
Wyrejestrować nie wyrejestruje.
Sprzedać loda nie sprzeda, dopóki gmina również tego nie zechce.
Rozumiem, że w/w gmina, będąc, zgodnie z wyrokiem sądu, właścicielem połowy auta, partycypuje w kosztach jego utrzymania?
Wyrok jest wyrokiem i jeśli gmina się nie odwołała, jest ostateczny.
9937
<
#4 | Ramirez dnia 17.03.2015 22:40
Współwłaściciel dysponujący co najmniej połową udziałów może zażądać, aby sąd rozstrzygnął tą kwestię.

Skoro mamy dwóch współwłaścicieli, każdemu z nich przysługuje połowa udziałów, zatem jeden uprawniony jest do złożenia takiego wniosku do sądu o ustalenie własności pojazdu. Ustalenie sposobu korzystania z rzeczy wspólnej, jak też zniesienie współwłasności może nastąpić zawsze albo w formie umownej, albo sądowej. Gdy brak jakiegokolwiek współdziałania ze strony drugiego współwłaściciela, pozostaje droga sądowa. W takiej sytuacji rzecz może być przyznana jednemu ze współwłaścicieli, z nałożeniem na niego obowiązku spłaty pozostałych udziałów, lub też można ją zgodnie sprzedać, lub przy wycenie biegłego wykazać, że gmina nie dopełniając obowiązku współubezpieczenia auta - została spłacona - to kwestia tego, ile pojazd jest wart. Tu trzeba zdać się na wyrok sądu.

Jeżeli założysz taką sprawę sądową - to przed sądem gmina musi się określić, czy jest współwłaścicielem. Sąd wtedy rozstrzygnie kwestię własności - przy umiejętnej argumentacji i przedstawieniu dowodów zapłaty ubezpieczenia 100% - tym bardziej po czterech latach, gdy przy niskich zarobkach taka postawa gminy działa na Twoją szkodę, wyrok sądu może przyznać Tobie pełne prawo własności. W przeciwnym razie, gmina która powinna przejąć własność, naraża Ciebie na niekorzystną formę dysponowania Twoją własnością, tak argumentuj swój wniosek do sądu w trybie nieprocesowym.

PojÄ™cie rozporzÄ…dzenia mieniem w polskiej doktrynie prawa karnego jest rozumiane szeroko i ma autonomiczny charakter w stosunku do prawa cywilnego. Już w 1932 r. SÄ…d Najwyższy zauważyÅ‚, że rozporzÄ…dzenie mieniem nie oznacza jedynie dyspozycji o skutkach rzeczowych; wystarczy rozporzÄ…dzenie o skutkach obligacyjnych. rW pojÄ™ciu rozporzÄ…dzenia mieniem na gruncie art. 286 § 1 k.k. mieÅ›cić siÄ™ bÄ™dzie także czynność faktyczna w postaci przeniesienia posiadania, prowadzi ona bowiem do zmiany we wÅ‚adaniu mieniemr1;. Dlatego r[r30;] rozporzÄ…dzenie mieniem w rozumieniu prawa karnego to »każda dyspozycja dotyczÄ…ca mienia niezależnie od cywilnoprawnego charakteru tej czynnoÅ›ci«r1;. Za rozporzÄ…dzenie należy wiÄ™c uznać wszelkie czynnoÅ›ci oznaczajÄ…ce zmianÄ™ w interesach majÄ…tkowych pokrzywdzonego. CzynnoÅ›ci te mogÄ… mieć charakter prawny r11; polegajÄ… one wówczas na podjÄ™ciu przez podmiot rozporzÄ…dzajÄ…cy okreÅ›lonego zachowania (najczęściej na zÅ‚ożeniu oÅ›wiadczenia woli) skierowanego na wywoÅ‚anie skutku prawnego, jeżeli powodujÄ… zmianÄ™ w sytuacji majÄ…tkowej pokrzywdzonego. Jeżeli czynność ma charakter faktyczny, to powinna ona wiÄ…zać siÄ™ z zmianÄ… (iloÅ›ciowÄ… lub jakoÅ›ciowÄ…) w mieniu pokrzywdzonego (np. wydanie rzeczy, przeniesienie posiadania).
W pierwszej kolejności pojawia się pytanie, czy za rrozporządzenie mieniemr1; można uznać czynności organów władzy publicznej, których przedmiotem jest majątek innych osób. Odpowiedź powinna być pozytywna, pod pewnymi jednak warunkami. Po pierwsze, czynność organów władzy publicznej powinna mieć charakter dyspozycji mieniem, tj. spełniać warunki, o których mowa powyżej. Po drugie, czynność taka powinna być podjęta na podstawie konkretnej normy kompetencyjnej, która upoważnia organ władzy publicznej do władczej ingerencji w sytuację majątkową innych osób.

Podsumowując: nie ma innej drogi jak sądowne ustalenie własności. Auta bym nie gubił - bo cwany urzędas może potem dochodzić poniesionych strat tytułem... zaniedbań nad współwłasnością. Musisz tylko dowiedzieć się, jak złożyć do sądu Wniosek o ustalenie własności.

W przypadku konieczności wydania orzeczenia sądu w sprawie ustalenia prawa własności, zgodnie z art. 609 k.p.c. współwłaściciel powinien złożyć wniosek do sądu o stwierdzenie zasiedzenia własności ruchomości. Sprawa toczy się w trybie nieprocesowym, a wnioskodawca winien wskazać inne zainteresowane osoby/gminę w sprawie (np. znanego mu współwłaściciela).

Jeżeli wnioskodawca nie wskazuje innych zainteresowanych, orzeczenie może zapaść dopiero po wezwaniu innych zainteresowanych przez ogłoszenie. Ogłoszenie powinno zawierać dokładne określenie rzeczy, imię i nazwisko posiadacza rzeczy, a jeżeli chodzi o rzeczy ruchome - również jego miejsce zamieszkania. Termin wskazany w ogłoszeniu wynosi trzy miesiące. Jeżeli w terminie tym nikt się nie zgłosi albo zgłosiwszy się własności nie wykaże, sąd stwierdzi zasiedzenie, jeżeli zostało ono udowodnione.

Na wszelki wypadek - ogłoszenie do prasy i gazetę do gminu listem poleconym bym wysłał- dowód nadania przedstawił na sprawie, gdyby gmina olała wezwanie do sądu.

Po czterech latach, gdy gmina nie przejęła oficjalnie auta na własność, jest spore prawdopodobieństwo, że auto bez problemu przejdzie na Twoją własność na drodze zasiedzenia ruchomości - ale taki wyrok trzeba z sądu uzyskać. Wtedy dopiero auto sprzedasz lub zezłomujesz.
3739
<
#5 | Deleted_User dnia 19.03.2015 23:26
Ta kobieta dziwnie się szwęda po tym portalu i po innych też..
Pisałam już, że jest niewiarygodna.... Tak czuję. Zbiera jakieś skrawki i próbuje je scalać w jeden tekst, nieudolnie.
Proponuję całkowicie jej teksty ignorować. Zainteresowanie jej wypocinami, tylko ją nakręca.
Z pozdrowieniami
M.
3739
<
#6 | Deleted_User dnia 19.03.2015 23:42
Maraykee- Loda jest ok.
3739
<
#7 | Deleted_User dnia 20.03.2015 00:23
Lisbet.. Skoro tak mówisz... Z bólem serca, ale przyjmę.
Ale jednak!!!.............
Potrafię rozróżnić tekst, napisany przez różne osoby...
W jej tekstach istniejÄ… co najmniej trzy osoby!!
Ale co tam...
M.
2302
<
#8 | loda dnia 21.03.2015 12:56
Maraykee!Skoro decydujesz się obrażać mnie to podaj przykłady gdzie spotkałaś moje wypociny jak nazywasz moje teksty.W twoim mniemaniu jestem niewiarygodna...Myślę, że problemem twoim jest nieumiejętność zrozumienia tekstu.W szkole pewnie cię uczyli odmieniać przez przez przypadki, uczyli o czasie przeszłym, przyszłym itd.Każda osoba to inna osobowość i każdy ma swój styl pisania.A najłatwiej jest o kimś pisać negatywnie. Jest takie powiedzonko -jeśli masz się zbłaźnić to lepiej zamilcz.
5107
<
#9 | Lw-i dnia 22.03.2015 21:14
Nie jestem prawnikiem ale spróbował bym to ugryźć od tej strony (idzie w trybie nie procesowym i sąd ma 30 dni na załatwienie sprawy) - spróbować zezłomować auta (jeśli zły stan techniczny to usprawiedliwia):

Zgodnie z art. 199 kodeksu cywilnego do rozporządzania rzeczą wspólną oraz do innych czynności, które przekraczają zakres zwykłego zarządu, potrzebna jest zgoda wszystkich współwłaścicieli. W braku takiej zgody współwłaściciele, których udziały wynoszą co najmniej połowę, mogą żądać rozstrzygnięcia przez sąd, który orzeknie mając na względzie cel zamierzonej czynności oraz interesy wszystkich współwłaścicieli. Zatem w przypadku czynności przekraczających zwykły zarząd do sądu mogą wystąpić współwłaściciela, którzy mają przy najmniej połowę udziałów we współwłasności.

Jak to nie pomoże to zostaje jeszcze:
W myśl art. 201 k.c. do czynności zwykłego zarządu rzeczą wspólną potrzebna jest zgoda większości współwłaścicieli. W braku takiej zgody każdy ze współwłaścicieli może żądać upoważnienia sądowego do dokonania czynności. Więc w przypadki czynności z zakresu zwykłego zarządu każdy ze współwłaścicieli może zwrócić się do sądu o zgodę, niezależnie od wielkości swoich udziałów.

Z tym że sprzedaż albo zezłomowanie raczej przekracza zarząd zwykły niestety...

Przy wniosku o rozstrzygnięcie co do dokonania czynności dotyczącej rzeczy wspólnej opłata sądowa wynosi 100 zł. Wniosek taki rozpatrywany jest w trybie nieprocesowym. Nie jest konieczny osobisty udział wnioskodawcy w postępowaniu. Można we wniosku zaznaczyć, żeby sąd rozstrzygnął sprawę także pod nieobecność wnioskodawcy.

Komentarz doklejony:
I jeszcze jedno:
Obowiązek ubezpieczenia ma charakter bezwzględny i powstaje najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu mechanicznego. Posiadacz jest zwolniony z obowiązku ubezpieczenia samochodu z chwilą jego wyrejestrowania oraz w przypadku udokumentowania trwałej i zupełnej utraty jego posiadania w okolicznościach niepowodujących zmiany posiadacza i zmian w zakresie prawa własności (kradzież).

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?