Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnio Widziani

simonetta
Obito00:06:13
Crusoe00:09:57
Bezserca00:19:07
Malinka7300:51:43

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

poczciwy
11.11.2024 13:36:22
Andzia na firefox działa.

Andzia76rr
11.11.2024 03:55:19
na jakiej przeglądarce działa Wam czat?

poczciwy
02.10.2024 16:37:45
Tomek040184 zwróć uwagę gdzie piszesz komentarze bo chyba nie tutaj chciałeś je zostawić.

Tomek040184
02.10.2024 06:46:57
Życzę powodzenia na nowej drodze życia. Chociaż z reguły takim ludziom nie wierzę. Swoją drogą przecież kochanka też zdradzalaś i żyłaś wiele lat w kłamstwie. Rozumiem że każdy szczęście po swojemu i

Tomek040184
20.09.2024 01:07:22
Dobra to ja dorzucę swoją cegiełkę do tematu. Waszego związku już nie ma. Szykuj papiery rozwodowe, pogadaj z adwokatem co i jak, zadbaj o siebie, hobby, rower, to co lubisz, cokolwiek, grzyby, spacer

Metoda 34 kroków

Metoda 34 kroków dla kryzysu w małżeństwie na odzyskanie pewności siebie w oczach partnera.

1.Nie śledź, nie przekonuj, nie proś i nie błagaj.
2.Nie dzwoń często.
3.Nie podkreślaj pozytywnych elementów związku.
4.Nie narzucaj się ze swoją obecnością w domu.
5.Nie prowokuj rozmów o przyszłości.
6.Nie proś o pomoc członków rodziny-masz wsparcie teściów póki są po Twojej stronie.
7.Nie proś o wsparcie duchowe.
8.Nie kupuj prezentów.
9.Nie planuj wspólnych spotkań.
10.Nie szpieguj, to Cię zniszczy.
11.Nie mów 'kocham Cię'.
12.Zachowuj się tak, jakby w Twoim życiu było wszystko w porządku.
13.Bądź wesoły, silny, otwarty i atrakcyjny.
14.Nie siedź, nie czekaj na żonę/męża , bądź aktywny, rób coś.
15.Będąc w kontakcie z nim/nią postaraj się mówić jak najmniej.
16.Jeżeli pytasz co robił/a w ciągu dnia, przestań pytać.
17.Musisz sprawić, że Twój partner zauważy w Tobie zmianę, że możesz żyć dalej z nim/nią lub bez niej/niego.
18.Nie bądź opryskliwy lub oziębły, po prostu zachowaj dystans.
19.Okazuj jedynie zadowolenie i szczęście.
20.Unikaj pytań dotyczących związku do chwili, gdy zechce sam/a z Tobą o tym rozmawiać.
21.Nie trać kontroli nad sobą.
22.Nie okazuj zbytniego entuzjazmu.
23.Nie rozmawiaj o uczuciach.
24.Bądź cierpliwy.
25.Nie słuchaj co naprawdę mówi do ciebie.
26.Naucz się wycofywać, gdy chcesz zacząć mówić.
27.Dbaj o siebie.
28.Bądź silny i pewny, mów cicho i spokojnie.
29.Pamiętaj, że jeżeli zdołasz się zmienić,Twoje konsekwentne działania mówią więcej niż słowa.
30.Nie pokazuj zagubienia i rozpaczy.
31.Nie wierz w nic co usłyszysz i 50% tego co widzisz.
32.Rozmawiając nie koncentruj się na sobie.
33.Nie poddawaj się.
34.Nie schodź z raz obranej drogi.

Zdrada jako przyczyna rozwodówDrukuj

Zdrada jako przyczyna rozwodów


Zdrada fizyczna i zdrada emocjonalna, jak wpływają na relacje w związku?

Jak zdrada wpływa na funkcjonowanie małżeństwa?

Zdrada w małżeństwie to najczęściej wymieniana przyczyna rozwodu. Trudno się dziwić - jest to wydarzenie niezmiernie bolesne i ciężkie do przepracowania przynajmniej dla jednego z partnerów w związku, a najczęściej dla obojga. Dzieje się tak dlatego, że zdrada niesie ze sobą szereg konsekwencji dla dalszego funkcjonowania małżeństwa i relacji między małżonkami. Zdradzony partner czuje się dotkliwie zraniony i skrzywdzony, boryka się ze skrajnie trudnymi emocjami, związanymi z rozczarowaniem zachowaniem drugiej strony. Pojawia się niechęć do intymnych zbliżeń, rozmów, a nawet widoku małżonka, który dopuścił się zdrady. Każda - zdrada emocjonalna i zdrada fizyczna ma wpływ na relacje w związku, niszczy zaufanie, które jest fundamentem małżeństwa. Brak zaufania w swoich następstwach stwarza poczucie zagrożenia kolejną zdradą i utratę poczucia bezpieczeństwa w związku. Niejednokrotnie pojawia się agresja i chęć podjęcia podobnych działań odwetowych – chęć zdradzenia z zemsty, za doznaną zdradę. Rodzą się pytania o jakość funkcjonowania małżeństwa i kryzys w sferze wyznawanych wartości - zwłaszcza w sytuacji, w której małżeństwo rozumiane i odczuwane było jako związek sakramentalny bądź po prostu jedna z najważniejszych wartości w życiu. Wieść o zdradzie bywa druzgocąca i niszcząca, szczególnie dla osób postrzegających małżeństwo w ten sposób. Niezwykle trudno w tej sytuacji na nowo się odnaleźć, osoby zdradzone mają ogromne poczucie zagubienia. Partner, który zdradził również odczuwa negatywne emocje, z którymi wiąże się poczucie winy partnera i wstyd.

Skok w bok zmienia relacje między małżonkami, powoduje poczucie winy partnera

Wszystko jednak zależy od charakteru zdrady, która pojawiła się w małżeństwie. Zdrada może mieć charakter epizodyczny i cykliczny. Ta pierwsza to tzw. jednorazowy skok w bok. Ta druga natomiast, powtarzająca się (często mówimy w tym kontekście o romansie) to często zdrada emocjonalna - oprócz fizycznego pozamałżeńskiego kontaktu, dochodzi do zbliżenia w sferze emocjonalnej z osobą spoza małżeństwa. Każdy skok w bok niesie ze sobą jednak poczucie winy partnera. Ten typ zdrady jest niejako bardziej zagrażający dla związku, z uwagi na zaangażowanie uczuć w stronę innej osoby. Zdarza się, że osoba będąca w małżeństwie zakocha się poza nim. Może okazać się, że jest to przyczyna rozwodu. Rodzaj zdrady ma wpływ na relacje w związku, przekłada się wprost na jej konsekwencje i odczucia partnerów z nią związane. Zazwyczaj mężczyznom trudniej pogodzić się ze zdradą fizyczną żony, kobiety natomiast bardziej dotyka emocjonalna zdrada męża. Nie jest to jednak regułą. Niemniej jednak osoby zdradzone zmuszone są w końcu podjąć decyzję - walka o małżeństwo i wybaczenie, albo rozwód. Tę niełatwą decyzję pomogą Ci podjąć poniższe wskazówki.

Warto walczyć o związek, jeżeli:

- Mimo zdrady istnieje głęboka więź uczuciowa i relacje między małżonkami - chodzi tu o bliskość i intymność w relacji, zdolność małżonków do porozumiewania się na poziomie emocjonalnym. Towarzyszą im uczucia miłości i oddania, troski o wzajemne dobro.
Powód zdrady był błahy i mało znaczący - zdrada fizyczna, miała charakter epizodyczny, postrzegana jest jako błąd, chwila słabości.
- Istnieje gotowość wybaczenia - aby małżeństwo miało sens, błędy muszą zostać wybaczone. Ważne jest, aby było to szczere wybaczenie zdrady, które nie zaowocuje późniejszym wypominaniem "grzechów" i oczekiwaniem ciągłego "zadośćuczynienia".
Istnieje gotowość powtórnego zaufania - osoba pokrzywdzona gotowa jest ponownie zaufać partnerowi bez poczucia zagrożenia.
- Małżonek, który zdradził ma poczucie winy - wie, że popełnił błąd i żałuje tego.
- Jasno i wyraźnie bierze winę na siebie, zależy mu na małżeństwie.
- Istnieje realna szansa i chęć naprawy relacji - obie strony chcą pracować nad swoim małżeństwem - przeanalizować przyczyny zdrady i wspólnie się z nimi uporać. Czasem zjawisko zdrady paradoksalnie przyczynia się do poprawy jakości małżeństwa - stanowi "zimny prysznic" dla partnerów, którzy nagle uświadamiają sobie, jak wiele dla siebie znaczą i jak bardzo są dla siebie ważni. Małżeństwo po zdradzie wchodzi w nową, lepszą jakość i umacnia wzajemną miłość.
- Małżeństwo stanowi ważną wartość w życiu obojga partnerów - małżeństwo znajduje się na najwyższych szczeblach ich hierarchii wartości i są oni w stanie poświęcić bardzo wiele, by związek nadal trwał.
- Istnieje gotowość do utrzymywania tzw. związku otwartego - takiego typu małżeństwa, w którym za porozumieniem obu stron, partnerzy mogą wchodzić w intymne relacje z osobami spoza małżeństwa. Jest to rozwiązanie bardzo kontrowersyjne, niemniej jednak istnieją osoby, którym odpowiada taki model małżeństwa.

Lepszym rozwiązaniem jest rozwód, jeżeli:

- Nie istnieje głęboka więź uczuciowa między małżonkami - partnerzy nie są ze sobą blisko w sensie psychicznym, emocjonalnym, nie istnieje intymność, relacje są raczej powierzchowne.
- Zdrada miała charakter emocjonalny, a jedno z partnerów zbudowało głęboką więź uczuciową poza małżeństwem - w tej sytuacji próba ratowania małżeństwa ma sens jedynie w przypadku, gdy partner kategorycznie zrywa pozamałżeńską więź. Odbudowa uczuciowej więzi małżeńskiej jest w tej sytuacji niezwykle trudna, ale możliwa. Może to jednak przerosnąć małżonków i wtedy decyzja o rozwodzie może stanowić lepsze wyjście.
- Osoba zdradzona nie potrafi wybaczyć zdrady - mimo wysiłku i prób naprawy relacji, osoba zdradzona nie umie zapomnieć o doznanej krzywdzie, nie potrafi już zaufać i wybaczyć, choć minęło już względnie dużo czasu.
- Nie ma skruchy u partnera, który zdradził - zdrada została dokonana aktem premedytacji, bez skrupułów, osoba zdradzająca nie żałuje tego, co zrobiła. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w przyszłości gotowa jest ponownie zdradzić.
- Nie istnieją ważne, egzystencjalne wartości, które mogą stanowić motywację dla ratowania małżeństwa - małżeństwo nie stanowi (przynajmniej dla jednej ze stron) ważnej wartości w życiu, w związku z tym relacja nie otrzymuje tak ważnej dozy szacunku i powagi, by stanowić siłę napędową do walki o związek.
- Próby ratowania małżeństwa (terapia, własne wysiłki małżonków) skończyły się fiaskiem - mimo prób naprawy relacji, praca nad problemami i przyczynami zdrady nie przyniosła oczekiwanych zmian i nie ma nadziei na zmianę tej sytuacji. Partnerzy nie potrafią się odnaleźć po zdradzie. Często dzieje się tak w sytuacji, kiedy zdrada była "objawem" i konsekwencją innych problemów w małżeństwie, których nie udało się rozwiązać.

Artykuł pochodzi z Poradnika w Serwisie Doboru Partnerskiego dla wymagających www.MyDwoje.pl
Link
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?