Tomek040184 zwróć uwagę gdzie piszesz komentarze bo chyba nie tutaj chciałeś je zostawić.
Tomek040184
02.10.2024 06:46:57
Życzę powodzenia na nowej drodze życia. Chociaż z reguły takim ludziom nie wierzę. Swoją drogą przecież kochanka też zdradzalaś i żyłaś wiele lat w kłamstwie.
Rozumiem że każdy szczęście po swojemu i
Tomek040184
20.09.2024 01:07:22
Dobra to ja dorzucę swoją cegiełkę do tematu. Waszego związku już nie ma. Szykuj papiery rozwodowe, pogadaj z adwokatem co i jak, zadbaj o siebie, hobby, rower, to co lubisz, cokolwiek, grzyby, spacer
Metoda 34 kroków dla kryzysu w małżeństwie na odzyskanie pewności siebie w oczach partnera.
1.Nie śledź, nie przekonuj, nie proś i nie błagaj.
2.Nie dzwoń często.
3.Nie podkreślaj pozytywnych elementów związku.
4.Nie narzucaj się ze swoją obecnością w domu. 5.Nie prowokuj rozmów o przyszłości.
6.Nie proś o pomoc członków rodziny-masz wsparcie teściów póki są po Twojej stronie.
7.Nie proś o wsparcie duchowe.
8.Nie kupuj prezentów.
9.Nie planuj wspólnych spotkań.
10.Nie szpieguj, to Cię zniszczy.
11.Nie mów 'kocham Cię'.
12.Zachowuj się tak, jakby w Twoim życiu było wszystko w porządku.
13.Bądź wesoły, silny, otwarty i atrakcyjny.
14.Nie siedź, nie czekaj na żonę/męża , bądź aktywny, rób coś.
15.Będąc w kontakcie z nim/nią postaraj się mówić jak najmniej.
16.Jeżeli pytasz co robił/a w ciągu dnia, przestań pytać.
17.Musisz sprawić, że Twój partner zauważy w Tobie zmianę, że możesz żyć dalej z nim/nią lub bez niej/niego.
18.Nie bądź opryskliwy lub oziębły, po prostu zachowaj dystans.
19.Okazuj jedynie zadowolenie i szczęście.
20.Unikaj pytań dotyczących związku do chwili, gdy zechce sam/a z Tobą o tym rozmawiać.
21.Nie trać kontroli nad sobą.
22.Nie okazuj zbytniego entuzjazmu.
23.Nie rozmawiaj o uczuciach.
24.Bądź cierpliwy.
25.Nie słuchaj co naprawdę mówi do ciebie.
26.Naucz się wycofywać, gdy chcesz zacząć mówić.
27.Dbaj o siebie.
28.Bądź silny i pewny, mów cicho i spokojnie.
29.Pamiętaj, że jeżeli zdołasz się zmienić,Twoje konsekwentne działania mówią więcej niż słowa.
30.Nie pokazuj zagubienia i rozpaczy.
31.Nie wierz w nic co usłyszysz i 50% tego co widzisz.
32.Rozmawiając nie koncentruj się na sobie.
33.Nie poddawaj się.
34.Nie schodź z raz obranej drogi.
Artykuł o szczepionkach, w tym na HPV, ale również o koncernach farmaceutycznych.
Nieco przejaskrawiony i w części, w mojej ocenie, mijający się z prawdą, ale równocześnie pokazujący mechanizmy działania lobby farmaceutycznego. Warto przeczytać...
Grenlandia Wschodnia to jeden z najbardziej nieprzystępnych rejonów na Ziemi. Przy ciągnącym się na prawie trzech tysiącach kilometrów wybrzeżu leżą tylko dwie niewielkie osady. Reszta to skały i lód. W cieniu natury życie toczy się jednak nadzwyczaj spokojnie i wesoło. Szczególnie latem, które, choć odwiedza te strony na krótko, potrafi zachwycić na każdym kroku.
Ittoqqortoormiit
Początkowo trudno jest tę nazwę zapamiętać. Potem długo nie sposób jej zapomnieć r11; to słowo jak zaklęcie rozbrzmiewa raz za razem we wspomnieniach. Ittoqqortoormiit r11; mała wioska na wschodnim wybrzeżu Grenlandii. Samotna, odcięta od świata osada, wtulona w cichą zatokę na skraju największego na świecie fiordu. Niełatwo tu trafić, jednak jeszcze trudniej opuszcza się to miejsce, kiedy serce ciąży, jakby pełne lodu. Zresztą lód trzyma nas w garści od początku aż do samego końca. Statek, na który czekamy ponad tydzień, nie przypływa, obawiając się zaryzykować niebezpieczną przeprawę przez gromadzącą się u wejścia do fiordu pokrywę lodową.
Ponad nami, na północ od wioski, rozciąga się największy na świecie park narodowy, jedyny na Grenlandii, który powierzchnią przekracza obszar całego Półwyspu Skandynawskiego. To lodowe pustkowie. Bezmiar tych bezludnych przestrzeni współbrzmi z chłodem kamienistych plaż i dramatyzmem niepokojąco poszarpanych linii skalnych brzegów. Na szczęście kolorowe ściany budynków odciągają nasze myśli od czającej się wokół pustki. rItoqqortoormitr1; oznacza rMiejsce Dużych Domówr1;. Wioska daje schronienie, a miarowy puls małych, codziennych spraw r11; poczucie bezpieczeństwa.
Przez otwarte okno do sypialni na poddaszu wpada rześkie, mroźne powietrze o zapachu, który niesie wspomnienie tatrzańskiego lata. Z dołu unosi się już zapach kawy, za szybą w kuchni widać fiord i góry lodowe przesuwające się powoli na tle trójkątnych dachów.
klif w Norwegii o wysokości 604 m, położony nad Lysefjordem.
Preikestolen, zwany również kamiennym pulpitem, to położony na wysokości 604 metrów nad poziomem morza klif i jednocześnie jedna z największych turystycznych atrakcji Norwegii. W ciągu samego tylko lata wdrapuje się tam niemalże sto tysięcy osób.
Z wierzchołka Preikestolen, o powierzchni 625 metrów kwadratowych i niemalże pionowej krawędzi, można podziwiać Lysefjord.
Nad tym samym fiordem znajduje się też inna turystyczna atrakcja r11; góra Kjerag, słynna z zaklinowanego między dwoma skałami głazu. Swego czasu na tymże głazie tańcował jegomość o imieniu Matt (rWhere the hell is Matt?r1.
Post doklejony:
Warzywa, na które trzeba uważać
Wpajano nam, że jedzenie warzyw zawsze wychodzi na zdrowie. Mają dużo witamin, większość z nich jest niskokaloryczna, więc można jeść je do woli. Jednak nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Kto i na jakie warzywa powinien uważać, wyjaśnia Joanna Kostyszyn, dietetyk Naturhouse.
Warzywa, na które trzeba uważać
Czy wszystkie warzywa są zdrowe?
Tak, jedynie nieprawidłowa uprawa czy niewłaściwe przechowywanie może sprawić, że będę one mniej lub bardziej szkodliwe dla zdrowia. Nie jedzmy nieświeżych, źle przechowywanych okazów, których spożycie może wywołać różnego rodzaju schorzenia. Znaczenie ma też odpowiednie przygotowanie, czyli mycie, obieranie czy gotowanie. Właściwości niektórych warzyw powodują, że nie są one zalecane dla osób z pewnymi jednostkami chorobowymi.
Które warzywa szkodzą i dlaczego?
Warzywa nieodpowiednio nawożone i przechowywane w niewłaściwych warunkach, co w rezultacie może prowadzić do wystąpienia pleśni. Również warzywa przetworzone nie są zaliczane do produktów zdrowych. Głównie dlatego, że muszą przejść przez wiele etapów np. gotowanie w wysokich temperaturach. Podczas takiej obróbki warzywa wrażliwe na ciepło tracą witaminy i minerały, takie jak witamina B i C, kwas foliowy czy potas. Równie niezdrowe w przypadku przetworzonych produktów jest dodawanie sztucznych barwników, aromatów i tłuszczów, syropu kukurydzianego lub cukru kukurydzianego, aspartamu itp. Mało kto wie, że liście rabarbaru czy szczawiu zawierają toksyny zwane jako kwas szczawiowy. Na szczęście liście zawierające substancje trujące, są starannie przycinane.
Kto nie powinien jadać warzyw albo mocno je ograniczyć?
Na młode, surowe jarzyny muszą uważać osoby z alergiami pokarmowymi, cierpiący na owrzodzenie żołądka i dwunastnicy czy zespół jelita drażliwego. Gotowanej kukurydzy, marchewki i buraczków powinny unikać chorzy na cukrzycę. Szczaw i rabarbar wykluczamy z diety w przypadku artretyzmu, reumatyzmu, schorzeń nerek, chorej wątroby czy innych chorób układu pokarmowego. Osoby mające problem z dną moczanową (artretyzm) muszą unikać także zielonego groszku i fasolki szparagowej. Chora wątroba oznacza rezygnację z cebuli - zarówno surowej, jak i przyrumienionej na tłuszczu - a także kapusty: białej, czerwonej i włoskiej, przede wszystkim w połączeniu z cebulą, tłuszczem i tłustym mięsem, grochem, fasolą i soją.
Kapusta wzdyma, a ziemniak tuczy. Czy warto wierzyć w te popularne hasła?
Nie do końca. Nie jest prawdą, że sama kapusta wzdyma. Owszem, dzieje się tak przez niewłaściwe jej przygotowanie - długie gotowanie, przesalanie, dodawanie zasmażki, zbyt dużą ilość tłuszczu. Podobna sytuacja jest z ziemniakami. Dostarczają sporo minerałów i witamin. Ponadto są lekkostrawne, a zawarte w nich związki łatwo przyswajalne. Najwięcej minerałów i witamin znajduje się tuż pod skórką, natomiast w środku gromadzi się głównie skrobia. Dlatego obierajmy ziemniaki cienko, a jeszcze lepiej gotujmy je lub pieczmy w mundurkach. Niewątpliwie warto jeść wszystkie warzywa, ale z umiarem i urozmaicone.
Czy warto jeść warzywa egzotyczne? Coraz więcej ich w sklepach.
Moim zdaniem warto, właśnie ze względu na urozmaicenie sobie posiłków i dostarczanych wartości odżywczych. Chcę również zachęcić do jedzenia karczocha, polecam go przede wszystkim osobom, cierpiącym na schorzenia wątroby oraz nerek. Karczoch posiada właściwości, które powodują zwiększone wydzielanie żółci, co w tym przypadku regeneruje i chroni wątrobę.
Wiosną trzeba o to zapytać lepsze są mrożone warzywa czy nowalijki?
Warto jeść zarówno mrożonki jak i nowalijki. Warzywa mrożone nie są pozbawione walorów odżywczych, ponieważ straty związane z zamrażaniem są niewielkie. W przypadku nowalijek ważne jest, aby nie kupować ich bardzo wcześnie (przed sezonem) lub takich, które nie wyglądają naturalnie - są znacznie większe, błyszczące i nie mają naturalnego zapachu, ponieważ mogą zawierać szkodliwe substancje przyspieszające wzrost roślin.
Ten krótki film ilustruje potęgę słów i jak mogą one radykalnie zmienić znaczenie twojego przekazu i jak tym ty możesz wpłynąć na zmiany w świecie.
Fabuła filmiku: przechodząca dziewczyna zauważa banalność tekstu, który ślepiec ma wypisany na kawałku tektury, odwraca tekturę i wypisuje na niej nowy tekst. Powoduje to zmianę stosunku przechodniów do tego samego ślepca i sytuacji. Pieniądze sypią się ciurkiem teraz...
Pojutrze, tj. 21 czerwca, przypada dzień wolności podatkowej, który w ubiegłym roku przypadł dopiero na 7 lipca.
...znaczy się, że co? bogatsi jesteśmy