Tomek040184 zwróć uwagę gdzie piszesz komentarze bo chyba nie tutaj chciałeś je zostawić.
Tomek040184
02.10.2024 06:46:57
Życzę powodzenia na nowej drodze życia. Chociaż z reguły takim ludziom nie wierzę. Swoją drogą przecież kochanka też zdradzalaś i żyłaś wiele lat w kłamstwie.
Rozumiem że każdy szczęście po swojemu i
Tomek040184
20.09.2024 01:07:22
Dobra to ja dorzucę swoją cegiełkę do tematu. Waszego związku już nie ma. Szykuj papiery rozwodowe, pogadaj z adwokatem co i jak, zadbaj o siebie, hobby, rower, to co lubisz, cokolwiek, grzyby, spacer
Metoda 34 kroków dla kryzysu w małżeństwie na odzyskanie pewności siebie w oczach partnera.
1.Nie śledź, nie przekonuj, nie proś i nie błagaj.
2.Nie dzwoń często.
3.Nie podkreślaj pozytywnych elementów związku.
4.Nie narzucaj się ze swoją obecnością w domu. 5.Nie prowokuj rozmów o przyszłości.
6.Nie proś o pomoc członków rodziny-masz wsparcie teściów póki są po Twojej stronie.
7.Nie proś o wsparcie duchowe.
8.Nie kupuj prezentów.
9.Nie planuj wspólnych spotkań.
10.Nie szpieguj, to Cię zniszczy.
11.Nie mów 'kocham Cię'.
12.Zachowuj się tak, jakby w Twoim życiu było wszystko w porządku.
13.Bądź wesoły, silny, otwarty i atrakcyjny.
14.Nie siedź, nie czekaj na żonę/męża , bądź aktywny, rób coś.
15.Będąc w kontakcie z nim/nią postaraj się mówić jak najmniej.
16.Jeżeli pytasz co robił/a w ciągu dnia, przestań pytać.
17.Musisz sprawić, że Twój partner zauważy w Tobie zmianę, że możesz żyć dalej z nim/nią lub bez niej/niego.
18.Nie bądź opryskliwy lub oziębły, po prostu zachowaj dystans.
19.Okazuj jedynie zadowolenie i szczęście.
20.Unikaj pytań dotyczących związku do chwili, gdy zechce sam/a z Tobą o tym rozmawiać.
21.Nie trać kontroli nad sobą.
22.Nie okazuj zbytniego entuzjazmu.
23.Nie rozmawiaj o uczuciach.
24.Bądź cierpliwy.
25.Nie słuchaj co naprawdę mówi do ciebie.
26.Naucz się wycofywać, gdy chcesz zacząć mówić.
27.Dbaj o siebie.
28.Bądź silny i pewny, mów cicho i spokojnie.
29.Pamiętaj, że jeżeli zdołasz się zmienić,Twoje konsekwentne działania mówią więcej niż słowa.
30.Nie pokazuj zagubienia i rozpaczy.
31.Nie wierz w nic co usłyszysz i 50% tego co widzisz.
32.Rozmawiając nie koncentruj się na sobie.
33.Nie poddawaj się.
34.Nie schodź z raz obranej drogi.
Podział pieniędzy z OFE po rozwodzie
Rozwód a OFE. Byli małżonkowie - decydując się na podział wspólnego majątku - mogą uwzględniać przy podziale majątku środki zgromadzone na koncie w otwartym funduszu emerytalnym OFE. Załatwianie wszelkich spraw finansowych, które wciąż łączą byłych małżonków, jest czasochłonne. A o wielu kwestiach byli małżonkowie po prostu nie wiedzą. Jednym z takich trudnych tematów, często owianych niewiedzą, są środki gromadzone przez małżonków w Otwartych Funduszach Emerytalnych.
W myśl art. 31 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, do majątku wspólnego należą środki zgromadzone na rachunku otwartego lub pracowniczego funduszu emerytalnego OFE każdego z małżonków, kwoty zgromadzone na OFE stanowią zatem jeden z przedmiotów podziału majątku. Nawet jeśli zaoszczędzone pieniądze w funduszu emerytalnym OFE nie zostało uwzględnione w oficjalnych dokumentach i rozliczeniach sądowych, to pieniądze te można odzyskać. Aż 50 proc. środków zgromadzonych na koncie funduszu emerytalnego OFE powinno doczekać się transferu OFE na konto byłego małżonka, który na przykład znajduje się w trudnej sytuacji finansowej.
Co mówi prawo?
"Z chwilą zawarcia małżeństwa powstaje między małżonkami z mocy ustawy wspólność majątkowa (wspólność ustawowa) obejmująca przedmioty majątkowe nabyte w czasie jej trwania przez oboje małżonków lub przez jednego z nich (majątek wspólny).
Przedmioty majątkowe nieobjęte wspólnością ustawową należą do majątku osobistego każdego z małżonków. Do majątku wspólnego należą w szczególności:
Pobrane wynagrodzenie za pracę i dochody z innej działalności zarobkowej każdego z małżonków,
Dochody z majątku wspólnego, jak również z majątku osobistego każdego z małżonków,
Środki zgromadzone na rachunku Otwartego lub Pracowniczego Funduszu Emerytalnego każdego z małżonków."
( art.31 Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego)
Jest to sytuacja wyjątkowo korzystna dla kobiet, które przez długi czas trwania związku nie osiągały dochodów, bo np. wychowywały dziecko. W takiej sytuacji środki zgromadzone na koncie funduszu emerytalnego OFE przez pracującego męża wymagają podziału i przelania połowy składek na rachunek niepracującej małżonki w otwartym funduszu OFE. Połowa składek emerytalnych przypadnie niepracującemu małżonkowi nawet wówczas, gdy nie wniósł on żadnego udziału finansowego do ich wspólnego budżetu. Musi on jednak wcześniej wystąpić do danego funduszu emerytalnego OFE z pismem dotyczącym dokonania wypłaty transferowej. Pismo powinno także zawierać dane potwierdzające prawo tej osoby do otrzymania środków finansowych. Na pieniądze z funduszu emerytalnego OFE trzeba poczekać do trzech miesięcy.
Sprawę można rozwiązać za pośrednictwem sądu, po dostarczeniu wypełnionego i podpisanego formularza oświadczenia klienta funduszu emerytalnego OFE w zakresie małżeńskich stosunków majątkowych oraz umowy o sposobie podziału środków z funduszu emerytalnego OFE. Taka umowa może mieć formę dokumentu sporządzonego i podpisanego przez byłych małżonków (wraz z dokonanym samodzielnie przez nich umownym podziałem majątku wspólnego), prawomocnego postanowienia sądu o podziale majątku wspólnego lub też prawomocnego wyroku sądowego orzekającego rozwód i dzielącego majątek wspólny.
Dokumentację sądową można sporządzić i złożyć samodzielnie lub scedować te czynności np. na doradcę finansowego. Coraz większa liczba firm dokonuje zakupu pakietów opieki prawnej dla swoich pracowników. W ich zakresie można również odnaleźć opcję odzyskiwania składek funduszu emerytalnego OFE oraz porady prawne w tym zakresie.