Reklamy...
Zobacz Temat
Zdrada - portal zdradzonych | Forum dla zdradzonych i zdradzających | Obok tematu
Strona 1 z 20 1 2 3 4 > >>
Autor czytamy za mało ?
Deleted_User
User deleted!

Nowy

Miejscowość: nowhere

Data rejestracji: 01.01.70

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 01-01-2012 16:31
"W DŻUNGLI NIEPEWNOŚCI" Beaty Pawlikowskiej

...moja rodzina mawia, że jestem nieekonomiczna smiley bo czytam za szybko...
Ja twierdzę, że wciąż czytam za mało, z braku czasu...i uzależnienia od forum smiley

This user has been deleted!
http://basti2web.de Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor
RE: czytamy za mało ?
Wścibski Gość
Nadistota

Data rejestracji: Od zawsze
Dodane dnia 18-01-2019 17:31
Reklama
Góra http://www.zdradzeni.info/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: czytamy za mało ?
Deleted_User
User deleted!

Nowy

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 01-01-2012 17:24
Cień wiatru
Carlos Ruiz Zafon

Książka zaczyna się jak baśń. W letni świt 1945 roku dziesięcioletni Daniel Sempere po śmierci matki zostaje zaprowadzony przez ojca r11; księgarza i antykwariusza na Cmentarz Zapomnianych Książek r11; niesamowite miejsce w sercu starej Barcelony, gdzie trafiają książki stare i opuszczone. Daniel ma wybrać sobie jedną z nich i ocalić od zapomnienia. Wiedziony intuicją przypadkowo trafia na rCień wiatrur1;, książkę nieznanego mu pisarza Juliana Caraxa, która odmienia jego życie. Zafascynowany nią Daniel próbuje odnaleźć inne książki jej autora i odkryć tajemnicę pisarza, który zginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Daniel nie podejrzewa nawet, że właśnie zaczyna się największa i najbardziej niebezpieczna przygoda w jego życiu, która da początek wielu niezwykłym zdarzeniom, wielkim namiętnościom, dramatycznym i niespełnionym miłościom rozgrywającym się w cudownej scenerii Barcelony- gotyckiej i renesansowej; secesyjnej i powojennej. Od tej pory akcja książki toczy się jakby dwutorowo. Równocześnie poznajemy losy dorastającego Daniela , jego przyjaźni i miłości oraz odkrywaną przez niego, dramatyczną historię pisarza, którego ksiązki, z nieznanych powodów ktoś usiłuje zniszczyć. W miarę jak Daniel dojrzewa (akcja powieści ciągnie się przez dziesięć lat), odkrywa coraz to nowe kawałki układanki, które prowadzą do finału, którego chyba nikt nie mógł przewidywać.

Polecam
Annazalamana
Użytkownik Avatar Użytkownika

Przyjaciel

Data rejestracji: 27.10.10

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 02-01-2012 12:46
"Cień wiatru" przeczytałam jednym tchem.. natomiast"Gra anioła" pomimo, że przeczytana nie rzuciła mną na kolana.. Zresztą do tej pory nie ogarnęłam o co tam "chodziło".. Aczkolwiek również jestem nieekonomiczna.. Ostatnio dla wyluzowania czytam Gerritsensmiley

Wszyscy udają, że nie są szurnięci .. przez co łatwiej im dokuczaćsmiley
Ps. Z reguły 1 na 2 osoby zdradza..
Wyślij Prywatną Wiadomość
trzydziestolatka
Użytkownik Avatar Użytkownika

Przyjaciel

Data rejestracji: 16.07.10

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 02-01-2012 13:11
A ja polecam Stephena Kinga,szczegolnie "Pod kopula"-fajna rzecz o tym,jak zachowuja sie ludzie w ekstremalnych sytuacjach
Deleted_User
User deleted!

Nowy

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 11-01-2012 11:08
W innym temacie padła krótka recenzja (w sumie recenzja recenzji) książki:
Kup kochance męża kwiaty

Moja recenzja:
Książka napisana tak, by zrozumieć postępowanie samego siebie. Nie usprawiedliwić, ale zrozumieć. To "mniej" książka o zdradach, a "więcej" o tym z czego mogą wynikać nasze lęki, nasz dół, nasza uraza czy też złość.

Nie wiem, czy powinienem to pisać, bo to jak pisanie zakończenia filmu, ale widać w niej nutkę psychologii w której główną rolę odgrywa pokazanie nam, że nie warto się złościć.

Taki portal w pigułce - nie zgodziłbym się ze wszystkim co w niej jest, ale to chyba nie o to chodziło. Autorka chciała chyba nieco sprowokować.

Poza tym jest w niej nieco humoru, więc łatwa w czytaniu.

"Przyjeżdża hrabia do swojej posiadłości. Jest zima, śnieg lezy na dziedzińcu, na śniegu wypisane moczem: "Witamy hrabiego w domu, bo długo go nie było". Hrabia mówi do Jana: "No, Janie, jestem wzruszony, ale kto pisał?". "Ja, panie hrabio". "No jak to, przecież Jan nie umie pisać". "Pani hrabina wodziła".
Deleted_User
User deleted!

Nowy

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 11-01-2012 11:27
Gwiazdor mi przyniósł książkę Danuty Wałęsy.Na początku podeszłam do niej sceptycznie,potem przeczytała jednym tchem.
Książka o Kobiecie,która przez całe życie była tak naprawdę sama,pomimo setek otaczających ją ludzi.No i niezły kawał nowej historii Polski,odkrywa fakty,których Polacy nie znali.

zamieszczę fragment,słowa niezwykle mądrej Kobiety;

...Może gdybym urodziła się w innej rodzinie i może gdyby zauważono pewne moje talenty,poszłabym na studia.Tak sie ni stało.Ale nie żałuję,że nie ukończyłam studiów.Nie jest mi z tym zle.Choć może miałabym fakultety.Jeden,moze dwa?.........Ale czy zawsze liczba fakultetów jest odzwierciedlaniem mądrości człowieka?To jest tylko papier.
Wartość człowieka widać dopiero w codziennym i niecodziennym życiu.I człowiek musi cały czas nad soba pracować........
Pokora daje człowiekowi w nagrodę wiele rzeczy,Najlepszym nauczycielem jest życie.Najwieksze studia to życie......

Warto przeczytać.
iza-_28
Użytkownik Postów: 157
Uzależniony

Miejscowość: West Midlands

Data rejestracji: 23.08.11

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 12-01-2012 03:58
Całym serem polecam Wam- Drugie życie Marcina Wolskiego

Antoni Jurkowski, miał nędzne życie. Z reguły, jeśli coś sobie zaplanował, to mu to nie wychodziło. Nie skończył wymarzonej szkoły, nie miał szczęśliwego życia uczuciowego, rodzinny majątek został mu sprzątnięty sprzed nosa. Jego życie było nudne i monotonne, a jeżeli już coś zaczynało się dziać, to kończyło się źle dla bohatera. Jednak ja bym nie zwalała tutaj całej winy na pech, bo Antoni nie walczył... przyjmował życie takim jakie było i nie dążył do jakichkolwiek zmian. W ten sposób dożył wieku sędziwego... I wtedy wydarzyło się coś, co odmieniło jego życie. Zdobywa bogactwo i młodość, jednak czy opuści go wrodzony pech

Jeżeli tylko znajdziecie czas przeczytajcie, naprawdę warto.
Również warte polecenia są przewodniki ( jeśli można tak powiedzieć) Piotra Kraśki. Dzięki niemu zakochałam się w USA.smiley Włochy również stały się dla mnie krajem godnym odwiedzenia.smiley

Tak reklamuje się Kraśko i wcale nie przesadza.smiley

Dlaczego Mel Gibson nakręcił "Pasję" w mieście Matera na południu Włoch, a nie w Izraelu? Jak smakuje spaghetti a la Gibson i dlaczego warto jadać tam, gdzie stołuje się mafia? Opowieść o jeździe skuterem przez Rzym i locie potężnym boeingiem nisko nad Watykanem. Poznacie krawca, który szyje dla papieży i dowiecie się, w której restauracji spotykają się kardynałowie tuż przed konklawe. Co jest w Ogrodach Watykańskich i co widać z tarasów Castel Gandolfo. Świat Według Reportera jest serią książek z zapisem podróży znanego dziennikarza, prowadzącego i reportera Wiadomości TVP1- Piotra Kraśko. Eskimosi nauczyli mnie, jak przetrwać, gdy mróz spada do -50 stopni, przekonali, że psie zaprzęgi są wciąż lepsze od skuterów, a do połowu wielorybów potrzebna jest trampolina. W moim ulubionym barze w Teksasie na suficie wiszą setki staników, a włoska mafia znalazła na Brooklynie knajpę z najlepszym widokiem na Manhattan. Zdradzę, jak przetrwać noc na cmentarzu w Tijuanie, pijąc tequilę z grabarzami, i co ukrywają tam kartele narkotykowe. A także: co przez okno w swoim domu widzi Dalajlama, jak się jeździ na snowboardzie na Saharze i dlaczego gogle potrzebne są do kolacji w czasie burzy piaskowej. Podam adres sklepu, w którym zakupy robią zakonnice gotujące dla papieża i przepis na ulubione spaghetti Mela Gibsona.
Strona 1 z 20 1 2 3 4 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Login lub e-mail

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2007-2015 www.zdradzeni.info