Reklamy...
Zobacz Temat
Zdrada - portal zdradzonych | Forum dla zdradzonych i zdradzających | Obok tematu
Strona 99 z 168 << < 96 97 98 99 100 101 102 > >>
Autor RE: Cytaty
Hestia
Użytkownik Avatar Użytkownika

Postów: 409
Przyjaciel

Pomógł: 0

Data rejestracji: 02.12.16

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 06-12-2017 23:39
"Warto przeżyć dawny ból, aby się od niego uwolnić - dla życia"

Alice Miller
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor
RE: Cytaty
Wścibski Gość
Nadistota

Avatar Użytkownika

Postów: Bardzo dużo
Data rejestracji: Od zawsze
Dodane dnia 05-08-2021 22:48
Reklama
Góra http://www.zdradzeni.info/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Cytaty
pit
Użytkownik Postów: 337
Przyjaciel

Pomógł: 0

Data rejestracji: 19.04.16

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 09-12-2017 20:20
https://img3.dmty.pl//uploads/201510/1444821979_y0zhcf_600.jpg
600x611 [JPG]


Post doklejony:
Wersja tekstowa :
Pewne drzwi trzeba zamknąć. Nie ze względu na dumę czy złość. Po prostu już prowadzą donikąd.

Edytowane przez pit dnia 09-12-2017 20:25
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Cytaty
Hestia
Użytkownik Avatar Użytkownika

Postów: 409
Przyjaciel

Pomógł: 0

Data rejestracji: 02.12.16

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 10-12-2017 00:22
Im wyższa inteligencja akademicka, tym gorsza inteligencja emocjonalna.
smiley

Zapożyczone : "Mądra głowa "smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Cytaty
Deleted_User
User deleted!

Postów: 0
Nowy

Miejscowość: nowhere
Pomógł: 0

Data rejestracji: 01.01.70

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 11-12-2017 13:47
Nie wiem gdzie wstawić. Mam nadzieje, że nie będzie stanowić wielkiego faux pa, jak wstawię to tutaj smiley

"Łatwiej jest cierpieć niż działać.

Cierpiętnicy mają łatwiej. Łatwiej jest narzekać na relacje, pracę, politykę, ludzi, srające na trawniku psy sąsiada, pogodę, podatki niż po prostu działać.
Cierpienie jest akceptowalne społecznie. Zwłaszcza cierpienie kobiet. Cierpiący mężczyzna to raczej pożałowania godny typ. Cierpiącej kobiecie społeczeństwo daje więcej punktów społecznego uznania.
Narzekając dostajemy społeczne głaski. Czyli takie emocjonalne zastrzyki z endorfin. Czasami mamy przyjaciół, z którymi łączy nas wspólny temat na, który możemy narzekać. Np. nieudany związek. Sporo chyba jest takich osób, które właśnie w ten sposób zawierają przyjaźnie. Zaczyna się od narzekania na relacje, w której dane osoby się znajdują. Czasami taka znajomość trwa latami. Gdy się po jakimś czasie człowiek zorientuje, na nagle wychodzi na jaw, że oczywiście spotykamy się z takim, kolegą, koleżanką, przyjaciółką, przyjacielem w kinie, na piwie, na kawie, na zakupach, ale głównym tematem jest narzekanie na relacje. I gdy nagle zmieniasz temat, to powstaje jakiś taki emocjonalny zgrzyt. Okazuje się, że tak naprawdę, to nie macie innych tematów, albo macie odmienne zdanie na inne tematy. Może nawet okazuje się, że rozmowa w ogóle się nie klei, dopóki nie poruszycie głównego tematu, czyli narzekania na relacje. Gdy nagle zaczniesz w takim towarzystwie stwierdzać, że trzeba coś zrobić, że może trzeba coś zrobić, że może to nie jest do końca, tak, że to wina tylko tego męża, lub żony, to nagle często okazuje się, że nasz najlepszy przyjaciel czuje się zdradzony! Tak. Wtedy wychodzi na jaw, że poruszasz temat, który zagraża waszej znajomości, wasza znajomość, może zachwiać się wręcz w samych podstawach tudzież fundamentach. Bo nagle się okazuje, że przestajesz być ofiarą, przestajesz być przedmiotem, a wchodzisz w miejsce podmiotu, w miejsce sprawcy w pozytywnym tego słowa znaczeniu, sprawcy gotowego podjąć działanie, a przecież nie o to w tej znajomości, przyjaźni, więzi chodziło! Chodziło przecież o to, że mamy rżnąc ofiary, przypadkowych uczestników wydarzeń, na które my nie mamy żadnego przecież pieprzonego wpływu.
Czasami rżnięcie ofiary, narzekanie łączy się z religią, z takim jakimś wewnętrznym naszym ludzkim przekonaniem, że jak się już tak mega nacierpimy, to zostaniemy wybawieni. Kurwać twoja Mać do cholery jasnej! Skąd taki popieprzony wzorzec? Moja córka jak przypadkowo poszła na pierwszą w swoim życiu lekcję religii, mając 5 lat, to wróciła z płaczem, i już w drzwiach przedszkola zadała mi dwa pytania. Pierwsze: Tato, czy ja coś zrobiłam, że jestem grzesznikiem? I drugie: Co ja takiego zrobiłam, że Pan Jezus musiał za mnie umrzeć na krzyżu, z gwoździami w rączkach? I wtedy wyglądałem jak GNIEW z bajki rW głowie się nie mieścir1;. Mamy w tej naszej wierze jakieś takie przekonanie, że jak się już dość nacierpimy, to osiągniemy zbawienie, albo Św. Piotr wpuści nas do bram nieba normalnie z biletem VIP. Ostatecznie przecież wszyscy święci, to w większości męczennicy. Więc, aby być świętym z obrazka, który ksiądz roznosi po Kolendzie, trzeba się nacierpieć, a najlepiej umrzeć jakąś śmiercią męczeńską na krzyżu, albo w jakimś zbiorowym dole. Dlaczego świętymi nie zostają Ci, którzy przez 70 lat wytrzymali w jednym związku, mieli trójkę, albo 9 dzieci, pracowali od rana do wieczora, kosili trawnik przez 6 miesięcy w roku, i zarobili dla siebie, i swojej rodziny dużo pieniędzy? Dlaczego nie mamy takich świętych? Bo są ludzcy ? Bo codziennie stają do swojego obowiązku, przez 365 dni w roku? Bo są zwyczajni?
Więc jest dużo pokus, i dużo społecznego przyzwolenia na rżnięcie ofiary. Ofiarą jest być łatwiej. Zyskujemy społeczną AKCEPTACJĘ. Dostajemy społeczną UWAGĘ. I jeszcze wydaje nam się, że na koniec życia dostaniemy MEDAL. Albo jakieś honorowe miejsce na liście ludzkich istnień. Stanie przy ofiarach w miejscu braku działania, jest często staniem w kobiecym, w żeńskim. Męskie, zdrowe męskie jest jak penis penetrujący pochwę, jest jak strzała, jak grot włóczni r11; męskie w archetypie ma w sobie coś związanego z eksploracją świata. Nie odnoszę tego personalnie do konkretnej kobiety, nie odnoszę tego personalnie do konkretnego mężczyzny odnoszę to do Męskiego, i Żeńskiego, w nas, w kobietach i mężcyznach. Męskie wypycha do działania, ściąga z chmur, wyciąga od mamy, sprowadza na ziemię. Jezus szukał ojca w niebie, Budda chciał za życia z powrotem wrócić do łona matki. Zostawił kobietę, dziecko, i poszedł medytować, aby się oświecić. Jak ma się dziecko, jak ma się żona, do takiego oświeconego męża? Jak ma się żona, jak ma się dziecko takiego męża, który umiera na krzyżu, za miliony?
Działanie wymaga wysiłku. Działanie może być spisane na porażkę. Działanie powoduje, że trzeba wziąć odpowiedzialność, i ponieść konsekwencje. A co w momencie, gdy się nie uda? Działanie powoduje strach, lęk, a lęk każe zostać w ciemnej ciepłej dziupli. Zostanie w roli ofiary jest wygodniejsze. Działanie jest trudniejsze. Łatwiej jest siedzieć w jakiejś pracy, która nie daje satysfakcji, niż przeprowadzić się do innego miasta i podjąć pracę, w firmie, która być może dała by nam satysfakcję zawodową. Łatwiej jest tkwić w kiepskim związku, niż podjąć działanie i coś zmienić w sobie. Życie wymaga odwagi, życie wymaga konfrontacji ze strachem i lękiem, życie wymaga działania, nie gadania, intelektualizowania, życie wymaga bycia sprawcą swojego życia, w takim stopniu, w jakim jest nam to dane."

-Mirek Piotr Czarko Wasiutycz
http://basti2web.de Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Cytaty
Hestia
Użytkownik Avatar Użytkownika

Postów: 409
Przyjaciel

Pomógł: 0

Data rejestracji: 02.12.16

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 11-12-2017 21:41
- Wiesz po czym go poznasz? Będziesz przy Nim najlepszą wersją siebie. Nie dlatego, że będziesz chciała pokazać się od najlepszej strony. Nie dlatego, że będziesz udawać kogoś lepszego niż jesteś. Nie, nie dlatego. Będziesz tylko sobą. A ON w Ciebie uwierzy, będzie Cię wspierał i Ci kibicował, i zobaczy w Tobie te wszystkie małe, piękne rzeczy o których istnieniu nawet nie masz pojęcia. I polubi w Tobie nawet te rzeczy, których sama w sobie nie lubisz. To jest miłość, na jaką zasługujesz Matyldo. Bądź z kimś, kto Cię uskrzydla, a nie wdeptuje w ziemię.

- Charlotte Nieszyn Jasińska
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Cytaty
Deleted_User
User deleted!

Postów: 0
Nowy

Miejscowość: nowhere
Pomógł: 0

Data rejestracji: 01.01.70

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 12-12-2017 18:36
mój ulubiony cytat
wierzyć może nie wierzysz ,ale pewny już nigdy nie bedziesz.....
podoba sie ????smileysmileysmileysmileysmiley
http://basti2web.de Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Cytaty
hurricane
Super Administrator Avatar Użytkownika

Postów: 3167


Miejscowość: Śląsk
Pomógł: 2

Data rejestracji: 08.08.12

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 12-12-2017 19:36
Nie smiley


"...No matter how many deaths that I die, I will never forget..."
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 99 z 168 << < 96 97 98 99 100 101 102 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Login lub e-mail

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2007-2015 www.zdradzeni.info