Reklamy...
Zobacz Temat
Zdrada - portal zdradzonych | Forum dla zdradzonych i zdradzających | Zostałem zdradzony(a) - ogólne pogaduchy
Strona 3 z 17 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Autor RE: Odbudowa związku po zdradzie, czy zdrajca ma jakieś prawa???
amor
Użytkownik Avatar Użytkownika

Przyjaciel

Data rejestracji: 08.02.18

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 06-11-2018 18:43
że niby kobiety to takie kruche i nieporadne istoty? Tak wiem, że takie być powinny, nawet taką mimoze mój mąż sobie na chwile znalazł, niestety przez wiele lat sama o wszystko musiałam zadbać, pomyśleć, pamiętać i teraz nie jest tak łatwo oddać ster

no i dlatego czuł się pewnie w swoim żywiole; bo on był tym silniejszym; mógł się przy niej realizować;
mój wybrał z kolei wulkany emocjonalne, ale słabe psychicznie, skrywające pod papuzią prezencją i pseudowyzwoleniem setki kompleksów i tak samo to działało smiley
czasem relacja rozbija się o kwestie dopasowania; dlatego tak ważnym jest pytanie, czego Ty chcesz dla siebie; i zastanowienie się nad tym, jak możesz to uzyskać;

Dla niego aż tyle, dla mnie tylko.

nie wiem czy to Cię pocieszy, ale gro z nas z tych, którzy zostali w związkach po zdradzie, ma ten sam problem;
bo odbudować spokojne bardzo dobre relacje, to żaden problem;
ale odbudować uczucia, to już całkiem inna bajka;

Zero refleksji. Zero prób podjęcia trudniejszego tematu. Zero czasu tylko dla nas.

w moim odczuciu wstyd i poczucie winy, to są bardzo trudne uczucia do ogarnięcia; do tego dochodzi u wielu z nich wchodzenie w rolę ofiary, czy samobiczowanie się, którymi pasą swoje ego; a im więcej napompowanego ego, tym mniej zdolności do miłości;

to są procesy, które wymagają czasu, nie są łatwe do przejścia; możesz spróbować, bo nic nie ryzykujesz, ale nastawianie się na jednoznaczny sukces, w moim odczuciu jest nieporozumieniem, bo nie od Ciebie wszystko zależy;

ogromnym sukcesem jest już samo zapanowanie nad emocjami; spokojne życie; bycie szczęśliwym pomimo; ale nie wszystko zależy od Ciebie;

Albo zamiast skupić się na swojej przemianie oczekuję tego od niego, a to zacznie dopiero działać, kiedy on zauważy, że ja jestem inna.

nie do końca; to, że on zacznie działaś i będziecie mieć dużo lepszą sytuację niż przed zdradą i będziecie się dużo lepiej dogadywać i funkcjonować, wcale nie jest jednoznaczne z tym, że osoba która się odkochała zakocha się ponownie;
dlatego w sumie, moim zdaniem, bardzo ważnym jest, aby nie niszczyć, tych łączących jeszcze parę, nitek bliskości; ale wcale nie jest powiedziane, że one wytrzymają próbę czasu, ani nie jest powiedziane, że nie da się na nich odbudować uczuć; obie wersje są możliwe;

Post doklejony:
chociaż mnie osobiście cały czas nurtuje Sokratesowe, że po zdradzie należy "zrozumieć, wybaczyć i odejść", bo mniemam , że miał to dużo głębiej przemyślane niż większość z nas zanalizować w ogóle by potrafiła; i sama jestem ciekawa, jakie argumenty i zasadności przemawiają w tym jego stwierdzeniu za odejściem;
przy czym mowa o sytuacji hipotetycznej nie obciążonej zobowiązaniami, przy dzieciach i innych poważnych zobowiązaniach, bycie takim lekkoduchem trąci totalną głupotą i beztroską
Edytowane przez amor dnia 06-11-2018 18:50
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor
RE: Odbudowa związku po zdradzie, czy zdrajca ma jakieś prawa???
Wścibski Gość
Nadistota

Data rejestracji: Od zawsze
Dodane dnia 23-01-2019 06:59
Reklama
Góra http://www.zdradzeni.info/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Rozalia

Stały bywalec

Data rejestracji: 30.08.18

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 06-11-2018 20:30
mniemam , że miał to dużo głębiej przemyślane niż większość z nas zanalizować poważnie tak myslisz??

mój wybrał z kolei wulkany emocjonalne, ale słabe psychicznie, skrywające pod papuzią prezencją i pseudowyzwoleniem setki kompleksów i tak samo to działało czyli wychodzi na to, że zdrajca szuka przeciwieństwa tego, co ma w domu, bo ja właśnie jestem typowym wulkanem emocjonalnym, może nie mam papuziej prezencji, ale to wyzwolenie gdzieś cały czas się za mną czai, a kompleksy rzecz jasna również smiley
Yorik
Administrator Avatar Użytkownika

Miejscowość: W-fka

Data rejestracji: 22.04.12

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 07-11-2018 01:17
amor,
Sokratesowe, że po zdradzie należy "zrozumieć, wybaczyć i odejść", bo mniemam , że miał to dużo głębiej przemyślane niż większość z nas zanalizować w ogóle by potrafiła; i sama jestem ciekawa, jakie argumenty i zasadności przemawiają w tym jego stwierdzeniu za odejściem;

smiley
bo odbudować spokojne bardzo dobre relacje, to żaden problem;
ale odbudować uczucia, to już całkiem inna bajka;

To Emocje są najlepszym paliwem Życia,
Źle ukierunkowane stają się Bronią Masowego Rażenia
Zahira

Stały bywalec

Data rejestracji: 18.06.18

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 07-11-2018 07:59
amor,

chociaż mnie osobiście cały czas nurtuje Sokratesowe, że po zdradzie należy "zrozumieć, wybaczyć i odejść", bo mniemam , że miał to dużo głębiej przemyślane niż większość z nas zanalizować w ogóle by potrafiła; i sama jestem ciekawa, jakie argumenty i zasadności przemawiają w tym jego stwierdzeniu za odejściem;

Aż mnie to zaintrygowało smiley
Zrozumieć,czy usprawiedliwić? żeby zrozumieć trza dotknąć,poczuć wychodzi na to że nie zrozumiałam a usprawiedliwiłam, bo jak można zrozumieć coś czego się nie zna smiley
Wybaczyć: żeby wybaczyć trzeba zrozumieć,bo przecież każdy popełnia błędy i powrót do punktu wyjścia smiley wybaczyć dla samego siebie,swojego komfortu,ale mózg to nie komputer pamięci nie wyczyści...zaakceptowanie sytuacji,pogodzenie się z krzywdą którą doznaliśmy,to nie jest wybaczenie to ucieczka przed samym sobą,własnymi uczuciami,emocjami zamykanie ich w puszcze,co i tak ciśnienie puszkę rozsadzi,to teraz mnie zastanowiło,czy być impulsywnym to na pewno wada smiley
Pozwolić odejść "tylko ten kto kocha naprawdę pozwoli odejść" tylko kto komu smiley bo co zrobić jak ktoś się trzyma czepiony, jak rzep psiego ogona? umieraj z bólu ale bądź konsekwentna. "Zostańmy przyjaciółmi" "To może tylko seks?"
Jak boli ząb to idzie się go wyrwać,to jaki problem odciąć się od kogoś kto ciągle rani i sprawia ból?
Chyba mam do pogadania z byłym mężem,coś tu przegapiłam smileysmiley

"Nawet najtwardsi mają chwile, kiedy potrzebują usiąść..."
Yorik
Administrator Avatar Użytkownika

Miejscowość: W-fka

Data rejestracji: 22.04.12

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 07-11-2018 10:02
Jesli instalacja sprawna to przy puszce jest zawor. Mozna regularnie samemu zmniejszac cisnienie. Jesli sie zapieklo, trzeba fachowca smiley

Post doklejony:
A jak boli zab, to w znieczuleniu mozna go zalatac, ewentualnie zatruc.
Edytowane przez Yorik dnia 07-11-2018 10:08
Zahira

Stały bywalec

Data rejestracji: 18.06.18

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 07-11-2018 11:42
Gorzej jak to "puszka Pandory" w której ukryty jest żal,ból, cierpienie,niekończący się smutek i cała masa innych problemów i nieszczęść...fachowiec lepiej niech tam nie zagląda nie proszony,ale jak zapiecze ciężko o dobrego fachowca...

"Nawet najtwardsi mają chwile, kiedy potrzebują usiąść..."
poczciwy
Użytkownik Postów: 45
Stały bywalec

Data rejestracji: 25.08.17

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 07-11-2018 13:11
Zahira,

Dla fachowca utalentowanego nie ma nic trudnegosmiley

https://www.youtube.com/watch?v=XDB8apvcHJo

"To ludzie ludziom zgotowali ten los.."
Strona 3 z 17 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Login lub e-mail

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2007-2015 www.zdradzeni.info