Reklamy...
Zobacz Temat
Zdrada - portal zdradzonych | Forum dla zdradzonych i zdradzających | Zostałem zdradzony(a) - ogólne pogaduchy
Strona 5 z 9 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
Autor RE: Ilość partnerek seksualnych, a wrażenia po zdradzie
Deleted_User
User deleted!

Nowy

Miejscowość: nowhere

Data rejestracji: 01.01.70

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 09-12-2011 06:14
Wbrew pozorom nie spłycam problemu, Marto. Po prostu mam inne zdanie na temat doświadczenia w związku

Gordian, ja tylko czytam każde zdanie, które piszesz i próbuje zastanowić się co ono w praktyce oznacza, a nie odczuwać coś między wierszami. I wychodzi mi to co wychodzi. Nie rozumiemy się, bo ja piszę o czymś innym, a Ty o czymś innym.

Miłości nie można się nauczyć, miłość jest, albo jej nie ma.

Wg mnie pociągu fizycznego do konkretnej osoby nie można się nauczyć, bo to geny, feromony, sama chemia. Natomiast jeśli chodzi o budowanie więzi, związku - wydaje mi się ,że to jest rzecz, którą można wykonać tylko przez nauczenie się tego. Nie wiem jaka mogłaby być inna droga.

A rezygnacja z własnego ja, na rzecz MY, wcale nie musi być "wypracowana" doświadczeniem, a zwyczajnie może wynikać z kultury i inteligencji.

No to powiem Ci, że jestem gupia jak but i niekulturalna. To się o sobie dowiedziałam smiley
Dziecko jest egoistyczne, a nie kulturalne (no inteligentne może być) takie się rodzi, bo musi przetrwać i matka natura nastawia je na siebie samego. W toku rozwoju, ale nie fizycznego tylko umysłowego uczy się wyzbywać tego egoizmu (albo i nie). Niestety na pewnym etpie rozwoju umysłowego można się zatrzymać, po prostu. I niebanalna rolę ma tutaj samoświadomość.

Przykro mi, że nie rozumiesz hymnu o miłości, bo w sumie nie jest to tekst trudny

Gordian, dla mnie jest to po prostu infantylne przedstawienie miłości. Takie bajki o miłości, które nie wiadomo jak i kiedy i w jakiej ilości zastosować w praktyce. To znaczy wiadomo - wszytko i zawsze i do końca i po grób. Tylko teraz odnieś to do osób, które np.: zostały zdradzone. Nie zachowają tego rodzaju miłości, bo to niemożliwe.Nie będą cierpliwe, nie będą łaskawe, nie będą znosić, wierzyć, pokładać nadziei i nie wszytko przetrzymają, będą zazdrościć, unosić się gniewem, i będą pamiętać po kres dni swoich To czy to znaczy, że te osoby nigdy nie kochały? A te, które po probach naprawienia związku odeszły i po czasie zobojętniały na partnera (to chyba naturalna kolej rzeczy), też nigdy nie kochały?
Dla mnie rodzaj miłości z Hymnu to twór sztuczny.

This user has been deleted!
http://basti2web.de Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor
RE: Ilość partnerek seksualnych, a wrażenia po zdradzie
Wścibski Gość
Nadistota

Data rejestracji: Od zawsze
Dodane dnia 07-04-2020 13:29
Reklama
Góra http://www.zdradzeni.info/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Gacek1974
Użytkownik Postów: 88
Stały bywalec

Data rejestracji: 19.06.11

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 09-12-2011 08:12
No dla mnie tez. Hymn o milosci to raczej "ładna bajka" przepraszam niechcialem urazic nikogo mocno wierzacego itd..to jest moje zdanie wynikajace z doswiadczen..i z mocnego stapania po ziemi..fakt ze czasem mi ludzi zarzucaja zbyt realistyczne i twarde spojrzenie na otaczajaca mnie rzeczywistosc..no ale taki jestem.
Kochac zapewne nie mozna sie nauczyc..ale czym jest kochanie? mozna sie nauczyc: , wierzyc, szanowac, byc partnerem, fajnie spedzac czas, nie ranic,czerpac radosc z sexu z bycia razem, mozna rowniez sie nauczyc wspolnie wychowywac dzieci- tego wszystkiego mozna sie nauczyc. W momencie gdy wydawalo mi sie ze przestalem kochac postanowilem ze sie tego wszystkiego naucze..i ze bede dobrym uczniem...ucze sie ...i wydaje mi sie ze pojawilo sie znow uczuciesmiley tak mi sie spodobalo te uczenie..spodobalo mi sie bycie dobrym partnerem smiley
Monika napisala madra rzecz..'nie ma co moralizowac..wystarczy zachowywac sie normalnie nie wchodzic na trzeciego, wystrczy byc porzadnym...wydaje mi sie ze przez to co przeslismy paradoksalnie zrozumuelismy co to jest szacunek ....a raczej brak szacunku i nie chemy do tego wrocicsmiley
Nie pochwalam 6 zwiazkow malazenskich ..ale pochwalam bujne zycie przed malzenstwem...my popelnilismy ten blad i nie dalismy sobie szansy wyszalec sie przed malzenstwem. Dlatego goraco namawiam mlodych by czekali z ta "ostateczna" decyzja.. i do teo momentu korzystali z zycia. Bo brak dobrze zdefiniowanych potrzeb seksualnych i mozliwosci ich realizacji moze oznaczac dla zwiazku katastrofe.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Deleted_User
User deleted!

Nowy

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 09-12-2011 09:27
Może kwestia leży też w braku prostego przełożenia "więcej partnerów, większa szansa na zdradę później".

Oczywistym jest jak już tu parę osób wspomniało, że brak jakiegokolwiek doświadczenia może nie być zbyt dobre. Tak samo logicznym się wydaje, że liczba np 6 związków w ciągu 4 lat też wskazuje na brak umiejętności bycia razem lub niechęć do tego lub słabe umiejętności wyboru odpowiednich partnerów. To również nie jest dobre.

Może kwestia właśnie w tym, że to nie jest liniowe czy też wprost proporcjonalne? Gdzie jest granica (do tylu jest ok a powyżej nie)? Nie musi być wcale jasno określonej granicy.
Deleted_User
User deleted!

Nowy

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 09-12-2011 10:07
I o tej granicy Shigoto wlasnie pisalam( moralizowalamsmiley)
Uwazam , nie powinno sie przesadzac w zadna ze stron, trudna jest sztuka utrzymania wzglednej rownowagi ale chyba tylko w ten sposob mozna jakos utrzmac sie w pionie by nie zrobic z ciebie i swojego ciala towaru ale tez by nie zyc w totalnym celibacie, bo nie do tego czlowiek zostal wyposazony w zmysly, uczucia i to cialo wlasnie....smiley
Milosc jest w zalozeniu czyms idealnym, ponadczasowym i kazdy za taka miloscia teskni momowolnie, rzeczywistosc sprowadza nas na ziemie w tej kwestii , pojawia sie zawod, bo w sumie nikt nie jest kochany tak jakby tego chcial i sami tez czesto nie kochamy tak jak inny by tego chcieli- konflikt potrzeb?wyobrazen?...
gdyby moj maz byl playboyem zanim sie poznalismy, zastanowilabym sie 10 razy zanim poszlabym z nim na kawe, bo jaka moglabym miec gwarancje ze kiedys nie skoncze jako jedna z wielu o ktorej latwo zapomniec?...
iza-_28
Użytkownik Postów: 157
Uzależniony

Miejscowość: West Midlands

Data rejestracji: 23.08.11

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 09-12-2011 12:15
A gdyby spojrzeć na to z drugiej strony. Częsta zmiana partnerów nie jest objawem puszczalstwa a poszukiwaniem ideałusmiley. Kogoś kto spełni nasze wymagania. Być może niektórzy nie są, lub nie chcą akceptować wad drugiej połówki i właśnie dlatego następuje wymiana na lepszy, nowszy model. Jeśli i ten nie osiąga wymaganej perfekcji szukamy dalej i tak w kółko, aż do osiągnięcia satysfakcjismiley. Naturalnie o ile można takowa idealna połówka istnieje.
Czy takie stwierdzenie jest genialnym wytłumaczeniem dla osób zmieniających partnerów w wiadomym celu?.

Trzeba przyznać, że w naszym społeczeństwie opowiastki na temat ilości partnerów nie działają na korzyść. Dla jednego dana ilość to za dużo albo za mało. Czy w takim wypadku najlepiej wcale się nie przyznawać?. Nigdy nie wiadomo jak zostaniemy odebrani.

Czy prawdą jest, że Panowie zawyżają liczbę partnerek a Panie wręcz odwrotnie?.
pskow
Użytkownik Postów: 192
Uzależniony

Data rejestracji: 24.08.11

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 09-12-2011 12:27
Oczywistym jest jak już tu parę osób wspomniało, że brak jakiegokolwiek doświadczenia może nie być zbyt dobre.

Czy mogę poprosić o wyjaśnienie jakiego, o rodzaju doświadczenie chodzi. Konkretnie. Czego warto się nauczyć, jak, z kim się uczyć i dla kogo?

Shigoto: Przepraszam, chciałem odpisać i coś nie wyszło tak jak było. Musiałem poprawić i chyba nie zmieniłem sensu wypowiedzi - stąd edycja
Edytowane przez dnia 09-12-2011 12:58
rekonstrukcja
Użytkownik Avatar Użytkownika

Redaktor

Miejscowość: Twój Komputer

Data rejestracji: 12.05.11

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 09-12-2011 12:37
Pskow, co Ty chłopie chcesz wyrzeźbić ? Wal prosto z mostu ! Jak czytam Twoje teksty, to tylko jedno mi przychodzi do głowy . Czy to prawda ?
Strona 5 z 9 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Login lub e-mail

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2007-2015 www.zdradzeni.info