Reklamy...
Zobacz Temat
Zdrada - portal zdradzonych | Forum dla zdradzonych i zdradzających | Mam ochotę zdradzić / Zdradzam / Zdradziłem(am)
Strona 10 z 24 << < 7 8 9 10 11 12 13 > >>
Autor RE: Potrzebuje pogadać...
Nox
Użytkownik Postów: 570
Expert

Data rejestracji: 28.12.11

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 16-09-2017 13:09
Apol
Dał ci poczucie bycia kochaną i jednocześnie nie zasługuje, by np się nim opiekować! Dysonans! Może to był nieszczęśliwy facet tak samo jak i Ty? Może jednak jest warty, by usłyszał od Ciebie "tato kocham Cię" ?

Łączysz konkretnego człowieka z jego czynami w sposób białe-czarne. Człowiek potrafiący umiejętnie stawiać granice, asertywny potrafi kochać człowieka i nie dawać ranić

a z czym łączyć rodzica i stawiać mu w dzieciństwie granice?

uważasz że jak ktoś był nieszczęśliwy/lub szczęśliwy to z tego faktu wynika że zasługuje na to by go kochać?lub za sam fakt bycia rodzicem?
Suwayz
nie umiem mu tego dać, czego chce. Wzbudza we mnie to poczucia winy, że nie jestem taka jak powinna być żona w dobrym domu, bo nie kocham.

Jesteś jaka jesteś,i byłabyś taka jak chcesz/jaka powinna być zona w dobrym domu/ gdybyś miała dla kogo.Problem nie w dawcy ale w odbiorcy.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor
RE: Potrzebuje pogadać...
Wścibski Gość
Nadistota

Data rejestracji: Od zawsze
Dodane dnia 25-10-2020 03:18
Reklama
Góra http://www.zdradzeni.info/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Deleted_User
User deleted!

Nowy

Miejscowość: nowhere

Data rejestracji: 01.01.70

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 16-09-2017 13:30
Ech Nox, niełatwe tematy. Posłużę się własnym przykładem, może przyda się Suways.
Mój ojciec powielał swój schemat. Pamiętam, że go nie było w domu. Brał po dwie szychty, by zapewnić nam byt. To kosztowało zdrowie, organizm przestał się godzić, po długim czasie walki, cierpienia stracił nogę. Przez ten czas działy się dantejskie sceny, wpadł w alkoholizm, małżeństwo rodziców się rozsypało. Pamiętam zbyt wiele zła, a jednak nie ojciec nie był z gruntu złym człowiekiem.
Po latach zacząłem powielać schematy ojca. On się zapił, ja nie. Taka różnica. Można oceniać złe, dobre? Nie bardzo. Są tysiące odcieni szarości między białym i czarnym. Mechanizmy te same, ja i mój ojciec to różne byty. Relacja z miłością i nienawiścią, żalem itd jednocześnie. Mogę pamiętać ojca, kochać go jakim był w dobrych chwilach i niewidzieć tych złych chwil.

This user has been deleted!
http://basti2web.de Wyślij Prywatną Wiadomość
Suways
Użytkownik Postów: 47
Stały bywalec

Data rejestracji: 11.01.17

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 16-09-2017 13:39
Nox napisał/a:
Jesteś jaka jesteś,i byłabyś taka jak chcesz/jaka powinna być zona w dobrym domu/ gdybyś miała dla kogo.Problem nie w dawcy ale w odbiorcy.

To właśnie uważam za swój problem. Czuję rozdźwięk pomiędzy tym co czuję, a co jest racjonalne i logiczne i nie umiem się ruszyć.

apologises

Właśnie mam wrażenie, że czasami usilnie wypychasz mnie na terapię. Tak na wyrost.
Wobec wielu problemów z sobą, wynikających z dzieciństwa czy nie - uważam, że dałam sobie z tym wszystkim w miarę radę.
Ale tego braku miłości nie umiem przeskoczyć.
Nox
Użytkownik Postów: 570
Expert

Data rejestracji: 28.12.11

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 16-09-2017 13:41
można rozumieć kogoś jako człowieka,kochać lub nienawidzić jako ojca/matkę za rodzicielstwo.

Post doklejony:
To do wpisu Apola

Suwayz
To właśnie uważam za swój problem. Czuję rozdźwięk pomiędzy tym co czuję, a co jest racjonalne i logiczne i nie umiem się ruszyć.

bo ktoś cię blokuje/bo dajesz się blokować.
Edytowane przez Nox dnia 16-09-2017 13:53
Deleted_User
User deleted!

Nowy

Miejscowość: nowhere

Data rejestracji: 01.01.70

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 16-09-2017 14:03
Namiastkę takiej terapii robimy! Przerobiliśmy naprawdę już sporo (sic). I gonimy za szybko! Brakuje przeżycia tych informacji, poukładania ich sobie. A w tej masie informacji jesteś Ty, Twoje zależności, Twój dom rodzinny. Nie ma jeszcze części o Twoim mężu. Nie ma jeszcze o więzach między wami, nie ma jaki rodzaj miłości jest między wami, czy da się zrobić coś z nią.
Czy wpycham Cię w terapię? Prawdę mówiąc masz sporo pochowane, ja to wyciągam. Przez trzy lata nie byłaś w stanie ogarnąć tematu samodzielnie i na forach. Jak myślisz, odpowiedzi są na forach czy w Tobie? Dostosujesz się do gotowej recepty? Ja widzę Twoją szansę w terapii, przy dobrym psychologu, który pomoże Ci samej znaleźć drogę. I mówię o tym otwarcie. Możesz się zgodzić ze mną lub nie. smiley Przecież to Twoje życie.
Trochę przypomina mi się scena z moimi upartymi dziećmi. Chcą różne rzeczy robić po swojemu, ja przyglądam się, choć wiem gdzie mogą się boleśnie sparzyć. "Zdaj maturę" - "niepotrzebna"smiley, skoro tak mówiszsmiley macdonald czeka na Ciebie. Po roku matura zdana bez większego naciskania z mojej stronysmiley
Definicja terapii
Leczenie, terapia, kuracja r11; szereg czynności medycznych, z użyciem stosownych leków i aparatury, zmierzających do przywrócenia równowagi (homeostazy) organizmu dotkniętego chorobą lub kalectwem; postępowanie lekarskie, którego celem jest przywrócenie zdrowia choremu lub poprawa jego jakości życia.
.
Grypę można przeleżeć, leczyć się samemu lub dostosować się do zaleceń lekarza. Co kto woli i ze skutkami jakie każdej z tych opcji towarzyszą.

This user has been deleted!
http://basti2web.de Wyślij Prywatną Wiadomość
Suways
Użytkownik Postów: 47
Stały bywalec

Data rejestracji: 11.01.17

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 16-09-2017 14:03
Nox napisał/a:
bo ktoś cię blokuje/bo dajesz się blokować.

Milion rzeczy mnie blokuje... smiley
pit
Użytkownik Postów: 337
Przyjaciel

Data rejestracji: 19.04.16

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 16-09-2017 14:14
Mój ojciec powielał swój schemat.

apologises jednak relacje i wpływ ojca na córkę są o wiele mocniejsze, na nas Nasze matki mają większy wpływ.
Milion rzeczy mnie blokuje...

Ty siebie dziewczyno blokujesz smiley

unikanie pewnych osób w celu ochrony swojego zdrowia emocjonalnego to nie wyraz słabości, ale wyraz zdrowego rozsątku
Strona 10 z 24 << < 7 8 9 10 11 12 13 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Login lub e-mail

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2007-2015 www.zdradzeni.info