Wyszukiwarka


Nawigacja
Strona Główna
Dodaj zdradę
Artykuły
Kontakt
CZAT (jest 0 zobacz kto)

Ekipa portalu
Test na wierność
Portal w pigułce


Wasze zdrady
Zdradzone przez męża
Zdradzeni przez żony
Zdradzone przez chłopaków
Zdradzeni przez dziewczyny
Zdradzeni w innych związkach
Zdradziłem - zdradziłam
mama/tata zdradza

Wzory dokumentów
Porady prawne

Zbanowani użytkownicy
Polityka cookies
Postrzeleni kulkami
Użytkowników Online
Gości Online: 67
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 13,728
Najnowszy Użytkownik: Porannakawa
Ostatnie Artykuły
Potęga przebaczenia
Jak rozwiązać proble...
Dziecko ofiara małże...
Życie po zdradzie
Ból emocjonalny R...
Reklamy...
Dwa oblicza zdrady
Zdrada prawie zawsze prowadzi do cierpienia jednego z partnerów i dotyczy w równym stopniu mężczyzn jak i kobiety. Niestety na tym etapie podobieństwa kończą się, a do głosu dochodzi bogaty wachlarz różnic "międzypłciowych". Wyobraź sobie, że jesteś w heteroseksualnym związku i odkrywasz, że Twój partner lub partnerka niedawno przespała się z inną osobą. Czy w tym wypadku gorsza byłaby wiadomość o romansie heteroseksualnym czy homoseksualnym?

Jaime Confer oraz Mark Cloud, wykazali że mężczyźni przejawiają większą chęć kontynuowania związku, gdy partnerka zdradzi ich z inną kobietą niż z gdy dopuści się zdrady z innym mężczyzną. Deklaracje kobiet biorących udział w badaniu były całkowitym przeciwieństwem opinii panów. Dla płci pięknej zdrada partnera z innym mężczyzną była o wiele poważniejszym problemem niż jego skok w bok z inną kobietą.

Badacze zaprosili do badania 718 osób, których zadaniem było przeczytanie jednego z ośmiu scenariuszy. Każdy opisywał hipotetyczną sytuację zdrady z osobą tej samej lub przeciwnej płci, za którą partner przepraszał i przyrzekał, że więcej tego nie powtórzy.

Dzięki temu psychologowie kontrolowali takie czynniki jak ilość zdrad (1 lub 2) oraz jednorazową ilość osób uwikłanych w zdradę (1 lub 2). Badani po przeczytaniu tekstu oceniali w jakim stopniu gotowi byliby kontynuować związek. Na koniec pytano uczestników o ich własne doświadczenia związane ze zdradą.

Różnice między kobietami i mężczyznami w ocenie niewierności, okazały się do tego stopnia poważne, że ani ilość niewiernych zachowań, ani ilość osób z którymi jednorazowo przespał się partner lub partnerka, nie zmieniały ich. Mało tego, to czy badani sami zdradzali lub byli zdradzani także nie miało znaczenia.

Panie, w obu przypadkach niewierności, dawały małe szanse partnerowi, jednak większe, gdy chodziło o zdradę z inną kobietą. Panowie natomiast, nie byli by w stanie kontynuować związku, gdyby ich partnerka przespała się z innym mężczyzną. Jednak gdyby dowiedzieli się, że zdrada polegała na przespaniu się z inną kobieta, ich gotowość do przebaczenia rosła ponad dwukrotnie.

Mówi się, że to kobiety są skomplikowane, jednak badania częściej pokazują złożoną naturę mężczyzn. Na przykład panowie przejawiają negatywne nastawienie do homoseksualizmu (Larsen, Reed, Hoffman, 1980), a z drugiej strony nie mają nic przeciwko lesbijkom (Wiederman, LaMar, 1998). Mało tego dwa razy więcej mężczyzn (31%) niż kobiet (15%) deklaruje chęć uprawiania seksu grupowego z dwiema osobami (Wilson, 1987). Przy czym, aż 97% mężczyzn chciałoby, aby tymi osobami były kobiety (Hughes, Harrison, Gallup, 2004). Czy oznacza to, że mężczyźni są hipokrytami, którzy myślą tylko o jednym? Niekoniecznie.

Wiemy, że mężczyźni doświadczają większego cierpienia niż kobiety, gdy dochodzi do seksualnej niewierności. Z drugiej strony jeśli zdrada ma charakter emocjonalny, panowie znoszą ją lepiej niż panie (Oubaid, Buss, 1996). Klamrą spinającą te wyniki, a tym samym wyjaśnieniem odkrycia Confer oraz Clouda jest, zaproponowana przez Roberta Triversa w 1972 roku, teoria inwestycji rodzicielskiej (ang. parental investment theory).

Według Triversa, ze względu na wewnętrzne zapłodnienie, mężczyzna wcale nie musi wiedzieć, że jest ojcem. Z drugiej strony kobiety mogą być pewne, że są matkami, jednak liczą się z możliwością porzucenia, co stanowi dla nich poważny problem adaptacyjny i emocjonalny. Mężczyźni poważnie podchodzą do zdrady, gdy w grę wchodzi inny samiec, ponieważ ich domniemane ojcostwo zostaje zagrożone. Z drugiej strony pobłażliwość w stosunku do zachowań lesbijskich wynika z prostego faktu: kobiety nie mogą zapładniać się nawzajem.

Dla pań sprawa niewierności jest jasna. W obu przypadkach wiąże się z brakiem zaangażowania emocjonalnego partnera w związek, tym mniejszym jeśli wynika z seksu z drugim mężczyzną. Konsekwencją takiego zachowania może być rozpad związku oraz opuszczenie kobiety.

Mężczyźni niewątpliwie lubią, gdy w ich fantazjach seksualnych pojawia się dodatkowa partnerka. Prawdopodobnie dlatego, że są na uprzywilejowanej pozycji lub po prostu przemawia przez nich zwierzęca natura. Ta natomiast podpowiada, że seks z dwiema kobietami zawsze zwiększa prawdopodobieństwo zapłodnienia.

Więcej informacji:
Confer, J. C., & Cloud, M. D. (in press). Sex differences in response to imagining a partner’s heterosexual or homosexual affair. Personality and Individual Differences.

zaczerpnięte ze strony
Link
Komentarze
Deleted_User dnia lipiec 22 2013 23:20:55
Wyniki badań w 100% zgodne z moimi odczuciami/obserwacjami, co jednak rzuca spory cień na "międzypłciowe" rady :/

Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Login lub e-mail

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktywne tematy !!!
Drugi (ostatni) raz
Błagam poradzcie
Czy można szczęśliwi...
Praca magisterska na...
Zdrada po 14 latach ...
Nie rozumiem...
zdradzony przez kobi...
Kolejny uszczęśliwio...
Zycie w trojkacie
💔
najgorsza swinia ze ...
Zdradzony i okradziony
18 lat razem
Pogubiona
Co myślicie
Zdradzam i on zdradza
zdrada i przebaczenie
Zdrada po wypadku
Zdrada emocjonalna
Taka zdradzona ja
zdrada w ciąży
Trudno w to uwierzyć
DZIEŃ W KTÓRYM ZOSTA...
miało być pięknie a ...
Dziwna sytuacja i br...
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

LordLachdanan
16/04 12:21
Baran138 jak co roku, 105Lat Bliźniak

Archiwum
Reklamy
Masaż Kęty
Copyright © 2007-2015 www.zdradzeni.info