Reklamy...
Zobacz Temat
Zdrada - portal zdradzonych | Forum dla zdradzonych i zdradzających | Sposoby na sposoby - dla zdradzających.
Strona 2 z 9 < 1 2 3 4 5 > >>
Autor RE: czy warto brac slub???
Deleted_User
User deleted!

Nowy

Miejscowość: nowhere

Data rejestracji: 01.01.70

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 31-05-2011 11:59
Odświeżyłam temat, ciekawa Waszych opinii...Z własnej perspektywy oraz z perspektywy rodziców dorastających dzieci...
Mam jeszcze dobrych kilka lat ( mam nadzieję smiley ) na radzenie czegokolwiek swoim dzieciom w tej kwestii, ale przyznam, że o ile dziś powiedziałabym, że zawarcie małżeństwa to żaden gwarant szczęśliwego jutra, o tyle nie wiem czy życzyłabym sobie konkubinatu na dłuższą metę u potomstwa, zwłaszcza, gdy pojawić miałoby się kolejne pokolenie...

This user has been deleted!
http://basti2web.de Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor
RE: czy warto brac slub???
Wścibski Gość
Nadistota

Data rejestracji: Od zawsze
Dodane dnia 20-08-2019 09:40
Reklama
Góra http://www.zdradzeni.info/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Deleted_User
User deleted!

Nowy

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 31-05-2011 13:04
Mogę? No to supersmiley
Siostra żony ma dwie córki. Dwie piękne i młode kobiety. (wiek pominę) Ale. Każda z nich ma chłopaka. Jeden już przebiera nogami by się w końcu ożenić a drugi... Rasowy singiel. Rozwalił im samochód, kupił sobie mieszkanie, ich córka umyła okna i jego nowy samochód a on w tym czasie pojechał na ryby do Finlandii. No sielanka normalniesmiley No to jak? tylko ja i moja kochana żona widzimy problem? Niby nic nam do tego. Ale piękna młoda kobieta zaczyna uciekać w żarcie. A co jest w sprawie najciekawsze to jej mama ją popycha głębiej w ten związek. (córka ma swoje lata i powinna już być mężatką tralalalala).
Nie wypada się wtrącać. Ale założę się o koronę brytyjskiej królowej, że gdyby rzuciła tego gnoja to kolejny facet znalazłby się w ciągu dwóch minutsmiley Ale oni się boją... Wszyscy boją się zmian. Bo nie daj Boże może się coś stać. No i co tu zrobić?
(oj gdybym wkleił fotkęsmiley)
anilana
Użytkownik Avatar Użytkownika

Stały bywalec

Data rejestracji: 31.03.11

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 31-05-2011 13:37
Życie z drugim człowiekiem to trudna sztuka, niezależnie od tego czy "mamy na to papier " czy nie.
Ja mam za sobą nieudane małżeństwo, nieodpowiedzialnego exmałżonka, który do dziś nie utrzymuje kontaktu z naszym 19-letnim teraz synem (bo nie chce!). To zniechęciło mnie do tej instytucji ale tylko na jakiś czas. Lubię żeby wszystko było uporządkowane, jasne i przejrzyste. Przez rok byłam "tylko" konkubiną i znowu ślub. Niby decyzja przemyślana a jednak na zdradę długo nie czekałam. Czy poczuł się moim "właścicielem"? Teraz myślę, że tak. Zmienił się. Ale czy mu w tym nie pomogłam? Pomogłam. Tak bardzo chciałam być idealna, że stałam się służącą, kucharką, mamusią, osoba cichutką, spokojną i mało wymagającą. Odgadującą jego życzenia i nie posiadającą własnych. A on wiecznie nie do końca zadowolony. U nas się mówi "rósł w piórka". Teraz mu te piórka opadły a moje "akcje poszły w górę". Teraz jak mówię głośno, żądam i tylko czasem chwalę - jestem "aniołkiem" . Wcześniej jak nim byłam, to tak mnie nie nazywał. Cóż za paradoks. Wychodzi na to, że lepsza żona tupiąca nogą. No to czasem tupnę, czasem pochwalę.
Dla mnie małżeństwo jest bardzo ważne, zobowiązuje mnie do tego, żeby bardziej się starać. Mój mąż chyba to inaczej potraktował, a szkoda, bo dużo stracił w moich oczach.

"Kobiety rodzą się aniołami, ale kiedy życie połamie im skrzydła - pozostaje już tylko latanie na miotle" smiley
11099371 Wyślij Prywatną Wiadomość
Deleted_User
User deleted!

Nowy

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 31-05-2011 14:11
Zdecydowanie, stanowczo i jeszcze parę innych określeń dla nie. Formalizowanie związku za pomocą urzędu kościelnego czy też państwowego w żaden sposób nie gwarantuje późnej starości w szczęściu i poszanowaniu z tym samym partnerem. Ba. Usankcjonowanie związku w wielu przypadkach staje się kolejnym powodem do tego, ze do głosu dochodzi rozsądek, w sytuacji kiedy trzeba decydować co dalej, właśnie w takiej ekstremalnej sytuacji jak zdrada, złożenie pozwu rozwodowego i cały ten korowód w sądzie bywa poważna barierą.

Tradycjonalizm naszego narodu jest chlubą, powodem do dumy ale w wielu przypadkach sentymentalnym przeżytkiem.

W nowym pokoleniu tzn w tym nowszym, bardziej współczesnym, zawarcie związku z huczną uroczystością wcale nie jest przeszkodą do jeszcze huczniejszego rozwodu i wcale nie jest tak, że małżonkowie zaliczają któreś tam gody, teraz coraz częściej rozwód po roku czy po dwóch latach związku nikogo nie dziwi.
irka
Użytkownik Postów: 98
Stały bywalec

Data rejestracji: 30.07.08

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 31-05-2011 15:29
O kurcze, nie wiedzialam ze to juz 2 lata minely odkad zamiescilam ten post.

A u mnie mozna powiedziec ze po staremu...dalej bronie sie nogami i rekami przed slubemsmiley

Ci co naciskaja (najbardziej rodzice) nawet nie wiedza, ze im wiecej naciskaja, tym bardziej mi sie za maz wychodzic nie chce.

Przyznaje, ze to moje doswiadczenia z dziecinstwa zupelnie mnie odpychaja od tej instytucji plus to co mowi tezeusz...

Mama byla zawsze zabiegana, usluzna, dogadzala mezowi jak mogla. On...jemu mozna bylo wszystko. Szkoda bo mama sama sobie zbudowala ta klatke i nie chciala z niej nigdy wyjsc.

moj zwiazek jest oparty na szacunku, zrozumieniu i wspieraniu siebie nawzajem. Ale...strach przed tym ze po slubie to sie zmieni pozostajesmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Deleted_User
User deleted!

Nowy

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 31-05-2011 18:17
irka napisał/a:
Na podstawie tego co napisalam wyzej, myslicie ze malzenstwo raczej zbliza czy oddala ludzi na dluzsza mete?

Nie obrączka czyni ludzi szczęśliwymi, a ich czyny względem siebie.
Patrząc z perspektywy lat, nie wierzę już w przysięgi i one nic nie zmieniają. Małżeństwo tak - dla dzieci, dla "wygody" chodzi o pewne prawa względem zalegalizowanego związku. Jednak bym mimo wszystko wymazała słowa wypowiadane podczas ślubu- i nie opuszczę Cię w zdrowiu i chorobie, aż do śmierci mojej .... amen.... smiley może bym zastąpiła- postaram się nie opuścić Ciebie ....... smiley
Czy to będzie małżeństwo, czy długoletni związek niezalegalizowany, na nas wszystkich czyha "życie". Jak odrobimy lekcje? Trudno dziś sobie na to odpowiedzieć. Matura w chwili śmierci smiley
Deleted_User
User deleted!

Nowy

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 31-05-2011 20:18
IMO zalegalizowanie związku jakkolwiek stanowi pewien gwarant co do spraw materialnych, to tak naprawdę nie jest niezbędny, by chronić swoje doczesne dobra.
Odpada więc jedno "za"...
Zalegalizowanie zamyka beretowe usta i nie trzeba się już obawiać "co ludzie powiedzą". Choć tych podszeptów raczej wstydziłyby się nasze matki, niż my sami kiedyś...Zmieniła się przecież mentalność ludzka, a i beretów coraz mniej na świecie smiley
Zalegalizowanie w końcu, to stworzenie dzieciom jakiejś podstawy prawno-obyczajowej...I o ile dwa pierwsze argumenty do mnie nie przemawiają, to tutaj już ma to wg mnie znaczenie...
I w końcu legalizacja przysparza w przypadku rozpadu małżeństwa całą masę kłopotów sądowych, finansowych, formalnych i innych...

Nie lubię gdybać, bo czasu nie cofnę, ale gdyby miała...zrezygnowałabym ze ślubnej kiecki, jako przereklamowanego i całkowicie fałszywego gwarantu na szczęśliwy związek...
Jeśli kiedyś któreś z moich pociech zapyta mnie o zdanie ( oby w dalszej niż bliższej przyszłości smiley )...powiem to, co wyżej napisałam...
Ale...staroświecko...życzyłabym sobie, by jednak powiedzieli sobie sakramentalne "tak"...

This user has been deleted!
Strona 2 z 9 < 1 2 3 4 5 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Login lub e-mail

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2007-2015 www.zdradzeni.info