Reklamy...
Zobacz Temat
Zdrada - portal zdradzonych | Forum dla zdradzonych i zdradzających | Obok tematu
Autor Gdzie Ci mężczyźni?!
poczciwy
Administrator Avatar Użytkownika

Postów: 317


Pomógł: 1

Data rejestracji: 25.08.17

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 23-05-2020 17:40
Znalezione w sieci:

Trafia jej się albo samiec alfa, albo pantoflarz. "Każdy jeden to porażka"

Czy współcześnie przeżywamy kryzys męskości? Często zdarza mi się słyszeć z ust samotnych kobiet, że wszyscy fajni mężczyźni są już zajęci. Choć to schemat, a schematy z założenia są krzywdzące, postanowiłam bliżej przyjrzeć się sytuacji, czy rzeczywiście prawdziwych facetów już nie ma...

Posłuchajcie Marioli, 38-letniej specjalistki ds. nieruchomości.

- Kiedy szukam domu, mieszkania dla jakiejś pary, wyglądającej na szczęśliwą, zadaję sobie pytanie, jak ona to zrobiła? Jakim cudem znalazła takiego fajnego faceta? Moje doświadczenia to same porażki i długa lista męskich typów, które nie nadają się do wspólnego życia. Pierwszy poważny związek skończył się, gdy mój luby stwierdził wprost, że nie chce rezygnować z przyjemności, jakie niesie ze sobą bycie singlem i zaproponował mi, żebyśmy spotykali się także z innymi. "Otwarty związek" - tak to określił. Ale ja nie chciałam spotykać się z nikim! Chciałam miłości i wierności! Dlatego ucieszyłam się, kiedy kolejny mężczyzna okazał się człowiekiem z zasadami. Niestety, za jakiś czas okazało się, że tymi zasadami - w nierozdzielnym zestawie, znajduje się brak spontaniczności i poczucia humoru oraz mnóstwo jadu i zapału do tropieniu cudzych błędów i do krytykowania innych.
Pomyłka za pomyłką

Mariola odeszła, ale gdy pojawił się kolejny mężczyzna, wydawał jej się ideałem. Czuły, spokojny, pogodny. Tyle że po dwóch miesiącach zauważyła, że to ona w tym związku nosi spodnie. - Zero inicjatywy. Ciągłe "kochanie, a jak ty uważasz?" - wypowiadane za każdym razem, kiedy liczyłam na męską decyzję czy radę. Telefony ze sklepu "kupić mleko w niebieskim czy czerwonym kartoniku, bułkę z makiem czy z sezamem?" Rozstaliśmy się. I tak jest do tej pory. Pomyłka za pomyłką. Nie oczekuję księcia z bajki, ale nie mogę trafić na kogoś, z kim dało by się normalnie żyć. Na kogoś, kto wylądowałby gdzieś po środku - pomiędzy skrajnościami. Trafia mi się albo samiec alfa, albo pantoflarz, albo Piotruś Pan.
Czy mężczyźni pogubili się we współczesnym świecie?

Czy trzymają się kurczowo kilku znanych im ról? I jaka jest obecnie definicja faceta, którego szukają kobiety?

Męski wzorzec od zawsze oscylował gdzieś pomiędzy zuchwałością a introwertycznym zamknięciem. I choć przez kulturę masową przewinęły się całe rzesze postaci: kowbojów - zabijaków, dzielnych szeryfów, nieustraszonych rycerzy, twardych osadników, złych chłopców, ojców rodzin, przodowników pracy, Piotrusiów Panów, nieuleczalnych romantyków i outsajderów - w większości tych, z reguły jednowymiarowych, postaci zabrakło przestrzeni na ich emocjonalną normalność i wrażliwość. A to warunek, by stworzyć symetryczną relację partnerską.

Współczesne czasy to etap poszukiwania nowej tożsamości kobiet i mężczyzn, nowej definicji związków. Jeszcze w latach 50. obowiązywał stereotyp "męskiego mężczyzny", dla którego wszelkie asocjacje psychiczne z damską częścią społeczeństwa były uwłaczające.

Teraz wiemy już o istnieniu energii Jing i Jang i o tym, że aby płcie mogły się porozumieć, muszą odkryć w sobie "obcy" element. Aby stać się sobą, trzeba mieć odwagę, by zaprzeczyć stereotypom i zawierzyć swojej intuicji, wrażliwości i pragnieniom. Mężczyźni odkryli w sobie miękkość i czułość, opiekują się dziećmi, biorą urlopy macierzyńskie. Jednak dla osiągnięcia pełnego celu, "kobiecą" stronę męskiej natury, musi wesprzeć witalność i zdecydowanie.

Niektórym mężczyznom się to udało. Idąc drogą odkryć, lepiej poznali samych siebie, swój ludzki potencjał, znaleźli też własną tożsamość. Potrafią używać swojej delikatności, nie stając się przez to bynajmniej fajtłapowatym, wycofanym osobnikiem. Ciepło i empatia nie gaszą witalności i świadomości bycia mężczyzną. I to są ci, których szukamy.

Teraz jednak zajmiemy się ślepymi uliczkami i przyjrzymy się sytuacjom, w których zabrakło kompasu wskazującego właściwy kierunek...

1. Piotruś Pan

Tacy mężczyźni jak Piotruś Pan, porzucając spiżowy wzorzec, odkryli w sobie umiejętność spontanicznego cieszenia się życiem, przyjemności płynącej z bycia atrakcyjnym. Jednak nie potrafili połączyć tych cech z poczuciem odpowiedzialności i wewnętrzną dojrzałością. Dlatego też - zamiast związku - prawdziwych emocji i głębokich doznań w realnym świecie, żyją marzeniami w Nibylandii.

2. Samiec alfa

Nie chce zaakceptować kobiecej strony swojej natury. Jego agresja i potrzeba dominacji odcina go od naturalnego źródła psychicznej energii, jaką jest emocjonalna otwartość i umiejętność odpowiadanie na potrzeby partnera. Atak jest najlepszą formą obrony? Być może, ale w ten sposób samiec alfa nigdy nie dowie się, że im mniej się żąda, tym więcej się otrzymuje.

3. Samotny wilk

To mężczyzna, który eksponuje swoją skomplikowaną naturę. Nie chcę się wiązać, potrzebuję swojego terytorium. Nie jest tak beztroski jak Piotruś Pan ani tak agresywny jak samiec alfa, ale równie niedostępny emocjonalnie. Nie dopuszczając partnerki do prawdziwej intymności, nie jest w stanie stworzyć uczuciowej równowagi.

4. Pantoflarz

Tu, dla odmiany, kobieca miękkość charakteru - zamiast stać się uzupełnieniem - stała się postawą. Brak wsparcia przez cechy męskie takie jak zdecydowanie, witalność w relacjach - w efekcie spowodowała powstanie niesamodzielnej postaci, obawiającej się własnej siły. Dlatego pantoflarz woli jej nie dostrzegać.

5. Metroseksualny

Mężczyzna metroseksualny to facet, który regularnie robi manicure, używa kosmetyków, interesuje się modą, odwiedza SPA itp. Nic w tym złego, jednak czasem typ ten popada w przesadne "zniewieścienie", przez co staje się lepszym towarzystwem na shopping niż partnerem. Jego zachowanie sprawia, że kobiety nie czują w nim męskiej energii. W połączeniu energii Jing i Jang ważne są proporcje.

6. Facet z zasadami

W zasadach nie ma nic złego, o ile są autentyczne i adekwatne do sytuacji. Ja mam na myśli osobnika trzymającego się kurczowo życiowych wytycznych, które pozwalają mu uniknąć poczucia zagubienia. Mogą to być zasady wyniesione z domu, także religia lub każdy inny wzorzec traktowany w sposób schematyczny. Łączy się to z brakiem tolerancji w stosunku do odmienności.

Oto kilka pomyłkowo obranych kierunków na drodze do bycia mężczyzną. Choć pewnie przyjdą wam do głowy jeszcze inne...


"To ludzie ludziom zgotowali ten los.."
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor
RE: Gdzie Ci mężczyźni?!
Wścibski Gość
Nadistota

Avatar Użytkownika

Postów: Bardzo dużo
Data rejestracji: Od zawsze
Dodane dnia 13-05-2021 03:28
Reklama
Góra http://www.zdradzeni.info/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Gdzie Ci mężczyźni?!
Yorik
Administrator Avatar Użytkownika

Postów: 3957


Miejscowość: W-fka
Pomógł: 15

Data rejestracji: 22.04.12

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 23-05-2020 22:37
A z kobietami jest dużo prościej. Wyzwolone lub księżniczki smiley


To Emocje są najlepszym paliwem Życia,
Źle ukierunkowane stają się Bronią Masowego Rażenia

Edytowane przez Yorik dnia 23-05-2020 22:38
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Gdzie Ci mężczyźni?!
aster
Użytkownik Avatar Użytkownika

Postów: 52
Stały bywalec

Pomógł: 2

Data rejestracji: 15.02.19

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 24-05-2020 10:02
A z kobietami jest dużo prościej. Wyzwolone lub księżniczki smiley

Przepraszam bardzo ale ja się nie rozdwojęsmiley
więc chyba gdzieś po środku jestemsmiley


trudno jest łatwo żyć
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Gdzie Ci mężczyźni?!
poczciwy
Administrator Avatar Użytkownika

Postów: 317


Pomógł: 1

Data rejestracji: 25.08.17

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 24-05-2020 10:52
aster a gwiazda będzie ok?smiley


"To ludzie ludziom zgotowali ten los.."
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Gdzie Ci mężczyźni?!
aster
Użytkownik Avatar Użytkownika

Postów: 52
Stały bywalec

Pomógł: 2

Data rejestracji: 15.02.19

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 24-05-2020 11:13
Poczciwy no naprawdę, myślałam że się nie doczekam. W końcu się wydałosmiley


trudno jest łatwo żyć
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Gdzie Ci mężczyźni?!
Ladaco
Użytkownik Postów: 11
Małomówny

Miejscowość: Białystok
Pomógł: 0

Data rejestracji: 06.01.20

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 31-05-2020 18:38
"Współczesne czasy to etap poszukiwania nowej tożsamości kobiet i mężczyzn, nowej definicji związków. Jeszcze w latach 50. obowiązywał stereotyp "męskiego mężczyzny", dla którego wszelkie asocjacje psychiczne z damską częścią społeczeństwa były uwłaczające."
..............
Współczesne czasy to etap pomięszania. Mamy 2 nowe gatunki, babo-chłopów i chłopo-baby. Czyste gatunki męzyczn i kobiet są w zaniku.🙂
Sprzyja temu pomieszanie pojęć. Młodzi mężczyźni są ksztalowani w szkole na dziewczynki, wszak wychowawczyniami są w ogromnej większości Panie. Nie biegaj, nie krzycz, nie rzucaj itd.
Dla kobiet to też jest słabo. Będąc zbyt męskie dominują.
Oczywiście wydumane oczekiwanie nie sprzyjają budowaniu relacji.
PS Mnie się najbardziej podoba smotny wilk. Kobiety szczęścia nie
dają ale mogą łatwo je odebrać.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Login lub e-mail

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2007-2015 www.zdradzeni.info