Reklamy...
Zobacz Temat
Zdrada - portal zdradzonych | Forum dla zdradzonych i zdradzających | Obok tematu
Strona 35 z 38 << < 32 33 34 35 36 37 38 >
Autor RE: Ciekawostki
amor
Użytkownik Avatar Użytkownika

Postów: 330
Przyjaciel

Pomógł: 4

Data rejestracji: 08.02.18

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 08-11-2018 14:27


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor
RE: Ciekawostki
Wścibski Gość
Nadistota

Avatar Użytkownika

Postów: Bardzo dużo
Data rejestracji: Od zawsze
Dodane dnia 21-06-2021 05:50
Reklama
Góra http://www.zdradzeni.info/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ciekawostki
Deleted_User
User deleted!

Postów: 0
Nowy

Miejscowość: nowhere
Pomógł: 0

Data rejestracji: 01.01.70

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 08-11-2018 20:01


Post doklejony:

Edytowane przez dnia 08-11-2018 20:26
http://basti2web.de Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ciekawostki
Yorik
Administrator Avatar Użytkownika

Postów: 3957


Miejscowość: W-fka
Pomógł: 15

Data rejestracji: 22.04.12

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 11-11-2018 17:11
To Emocje są najlepszym paliwem Życia,
Źle ukierunkowane stają się Bronią Masowego Rażenia
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ciekawostki
Hestia
Użytkownik Avatar Użytkownika

Postów: 409
Przyjaciel

Pomógł: 0

Data rejestracji: 02.12.16

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 12-11-2018 17:27
Rany emocjonalne r11; jedną z najgłębszych jest odrzucenie

Są rany, których nie widać, ale mogą tak głęboko zakorzenić się w naszej duszy, że pozostaną z nami przez resztę naszego życia. Są to rany emocjonalne. Blizny powstałe na skutek problemów jakich doświadczyliśmy w czasach dzieciństwa i które nadal od czasu do czasu wpływają na naszą jakość życia jako osób dorosłych.

Najgłębsze rany emocjonalne, to te będące skutkiem odrzucenia. Ci, którzy cierpią z tego powodu, czują je stale wewnątrz siebie, interpretując wszystko co dzieje się wokół nich przez filtr blizny. Czują się odrzuceni nawet wówczas, gdy coś takiego nie ma miejsca.

Zobaczmy dokładniej, o co chodzi z tą raną.
Rany emocjonalne r11; źródło odrzucenia

Odrzucenie oznacza sprzeciw, pogardę lub odmowę, co można przetłumaczyć na rnielubienier1; czegoś lub kogoś. Rana powstała na skutek odrzucenia może być spowodowana przez rodziców odpychających swoje dzieci. Czasami zaś przez samo poczucie odrzucenia przez dzieci, nawet jeśli nie ma powodu, aby czuć w ten sposób.

Według badań przeprowadzonych przez Lise Bourbeau, już przy najwcześniejszych doświadczeniach związanych z odrzuceniem, zaczyna powstawać maska służąca jako zabezpieczenie przed tym łamiącym serce uczuciem, które wiąże się z poczuciem niedowartościowania i charakteryzuje się rozwinięciem lękliwej osobowości.

Pierwszą reakcją na odrzucenie jest ucieczka i nie jest niczym dziwnym, że dzieci tworzą sobie w tym momencie wyimaginowany świat.

W przypadku nadopiekuńczości, poza powierzchowną maską miłości, dziecko poczuje się odrzucone, ponieważ nie będzie akceptowane, takie jakie jest.
Czym charakteryzują się osoby zranione na skutek odrzucenia

Część naszej osobowości kształtuje się w wyniku ran emocjonalnych, których zaznaliśmy jako dzieci. Z tego powodu osoba cierpiąca z powodu bólu odrzucenia zazwyczaj nie docenia swoich osiągnięć i stara się osiągnąć perfekcję za wszelką cenę.

Według Lise Bourbeau najbardziej prawdopodobne będzie, że ranę emocjonalną w postaci odrzucenia spowoduje rodzic tej samej płci co dziecko. To ze strony tego rodzica dziecko najbardziej pragnie miłości i akceptacji i będzie bardzo wrażliwe na wszelkie uwagi pochodzące właśnie od niego.

Słowa rnicr1;, rnieistniejącer1; i rzniknijr1; tworzą część codziennego słownictwa, potwierdzając silniejsze uwierzenie i uczucie tak głęboko zakorzenionego odrzucenia. Wówczas czymś normalnym jest chęć pozostania w samotności, ponieważ im większe zainteresowanie otrzymamy, tym większą okazję do pogardy ono stwarza.

Jeśli zaistnieje potrzeba dzielenia się doświadczeniami z większą liczbą osób, będą próbować chodzić wokół nich na paluszkach, zamknięci w sobie, niewiele mówiący. A jeśli już będą coś mówić, to tylko po to by się uspokoić.

Co więcej, żyją w stałej ambiwalencji, a kiedy zostaną do czegoś wybrani, nie mogą w to uwierzyć. Mogą posunąć się nawet do tego by sabotować całą sytuację. Jeśli nie zostaną wybrani, poczują się odrzuceni przez wszystkich.

Z czasem, jeśli jakaś osoba nie uleczy ich ran spowodowanych odrzuceniem, mogą stać się złośliwi a nawet pełni nienawiści. To wszystko będzie skutkiem ogromnego cierpienia, którego doznali.

Im głębsza jest rana odrzucenia, tym bardziej prawdopodobne jest zostanie odrzuconym lub odrzucenie innych.

Uzdrowienie rany spowodowanej odrzuceniem

Początkiem jakiejkolwiek emocjonalnej rany jest brak możliwości wybaczenia tego, co zrobiliśmy i tego co zostało nam zrobione.

Im głębsza rana odrzucenia, tym bardziej odrzucamy siebie lub innych, co może kryć się pod postacią zakłopotania. Ponadto, widoczne będą tendencje do ucieczki, ale to tylko maska służąca ochronie przed cierpieniami spowodowanymi przez te rany.

Najlepszym sposobem na wyleczenie rany spowodowanej odrzuceniem jest rozwijanie poczucia własnej wartości, cenienie siebie i nabycie pewności siebie, bez potrzeby potwierdzenia tego ze strony innych osób. Aby to zrobić:

Istotnym krokiem jest zaakceptowanie ran jako części samego siebie, co pozwoli uwolnić uwięzione uczucia. Jeśli odmówimy dostrzeżenia obecności naszego cierpienia, nie będziemy w stanie pracować nad uzdrowieniem.
Po zaakceptowaniu, następnym krokiem jest wybaczenie. To pomoże nam uwolnić się od przeszłości. Postawmy siebie na pierwszym miejscu a dopiero potem wszystkich innych. Spróbujmy zrozumieć, że jest bardzo prawdopodobne, iż osoba, która nas skrzywdziła również doświadcza głębokiego bólu lub doświadczyła krzywdy.
Zacznijmy traktować się z miłością i dajmy sobie pierwszeństwo. Poświęcenie uwagi sobie, pokochanie siebie i poczucie wartości na jakie zasługujemy, jest koniecznością dla dalszego rozwoju.Serce i człowiek z drewna.

hoć nie możemy wymazać cierpienia, jakie doświadczyliśmy w przeszłości, zawsze możemy złagodzić nasze rany emocjonalne i pomóc im się zaleczyć.

Możemy sprawić, że ból przeminie. A jeśli nie, to przynajmniej możemy go odrobinę złagodzić. Ponieważ, jak powiedział Nelson Mandela, w jakiś sposób jesteśmy kapitanami naszej duszy.

źródło -https://pieknoumyslu.com/rany-emocjonalne-odrzucenie/?fbclid=IwAR31e5do8K6P6dPD-Ln4-uoOOMMRRnC2BVkmjG1mhWi6GglcYt02q1g9_s8

Post doklejony:
Jedząc okruchy, zawsze będziesz słaby i głodny.

Okruchy pozwalają przetrwać, przeżyć kolejny dzień. Dają szansę ledwo utrzymywać się przy życiu, lecz zaniżają poczucie własnej wartości i Twoje nadzieje. Tak dużo czułych, utalentowanych osób zadowalają te okruchy, i tak dużo osób bez wyrzutów sumienia delektuje się całym ciastem, mimo iż na to nie zasługują.

Gdyby nie było ludzi zadowalających się okruchami, nie istniałoby tyle osób aroganckich, pełnych samozadowolenia, albo przynajmniej mieliby trudniej.

Chodzi o ludzi, tworzących toksyczne relacje: sadysta z masochistą, bezinteresowny pracownik i wyzyskujący kierownik, oddany mąż i wymagająca żona. Rozsądny rodzic i dzieci, które zamieniły się w rmałych tyranówr.

Myślisz, że jedni z nas od dziecka mają predyspozycję do rzbierania okruchówr1;, a inni do zjedzenia całego ciasta za jednym razem? Oczywiście, że tak nie jest.

Zdolność do niebuntowania pochodzi z dawnych czasów, a skutki tego są uwięzione w poczuciu własnej wartości, zaniżonym przez lęki. Są to proste cienie, myśli pełne dymu, które nie mają równoległych relacji w naszej rzeczywistości, za wyjątkiem łańcuchów narzuconych przez ludzi, którzy już je noszą.

Okruchy aby przetrwać dzisiejszy dzień

Okruchy, pomagające przeżyć kolejny dzień to głód i niepewność jutra.

Czasami ciężko jest odróżnić czy to co dostajesz to są okruchy, czy to jest to, co czyni Cię silniejszym i pełnym. Rozpatrzmy to na przykładzie kobiety, poszukującej miłości ale która ciągle się natyka na kłamców, osoby ignorujące ją bądź udzielające jej niewiele uwagi i nieznaczącą rolę w swoim życiu.

Ta kobieta ceni miłość, uczucie jedności, i intymność. Ciągle potrzebuje małej dawki tego, by kontynuować swoje poszukiwania. Ale z racji tego, że w związku daje tak dużo, a dostaje tak niewiele, nie znajduje tego, czego pragnie.

Znajduje tylko pocałunek wśród zniewagi, słyszy jedno miłe słowo pośród tysiąca złych, i sypia z kimś, kogo za każdym razem zna coraz mniej.

Wiele osób myśli, iż cudownie jest dawać miłość nie oczekując nic w zamian. Makiaweliczną częścią tego nierównomiernego emocjonalnego związku jest to, że, dając tak dużo i nic za to nie otrzymując, takie relacje czasem mogą się skończyć całkowitym zgubieniem miłości do samego siebie.

Taka miłość to bezgraniczne oddanie samego siebie, dopóki nie zostaniesz całkowicie wysuszony i wyczerpany, bez żadnego pozytywu w zamian. Będzie to trwało, aż znajdziesz się w sytuacji, gdy w czasie burzy nie będzie już żadnej przystani dla Ciebie aby zarzucić kotwicę.

Nie potrzebujesz napisania kontraktu, aby wiedzieć ile jesteś gotów tracić za każdym razem. To nie jest kwestia przewidywania potencjalnej szkody i uprzedzeń. Poczucie własnej wartości wymaga od nas szeroko otwartych oczu, uszu i pamięci, która wie jak powiązać to, czego właśnie doświadczyliśmy z tym, czego już nie chcemy powtórzyć.
Twoja samoocena nie składa się z okruchów

Okruchy nie nakarmią Twojego poczucia własnej wartości. Do tego służy empatia, śmiałość i niezależność. Uszkodzona samoocena jest jak pracownik, który został nagrodzony godzinami pracy i godzinami bez przerwy. Pracownik, który nie ma żadnej możliwości na życie z godnością.

Dawanie wszystkiego doprowadzi nas do niczego. Staniemy się też obojętni na los innych.

Jeśli chcesz mieć silne poczucie własnej wartości i żeby Twoje plany życiowe nie dryfowały bez celu na morzu życia, nie pozwalaj innym dawać Ci tylko okruchów.

I nie pozwól im zobaczyć, że zgadzasz się z tym albo nawet jesteś za to wdzięczny. Bo skończy się tym, że to będzie jedyną rzeczą, której pragniesz.

Wynikiem tego jest błędne koło. Po zerwaniu z kimś zawsze będziesz słaby i głodny. Będziesz zbierał okruchy tu i tam, ponieważ przekonasz siebie, iż nie zasługujesz na nic większego. Sprawisz nawet, że inne osoby też w to uwierzą.

Będziesz pragnął najpierw zadowolić ich, dbać o komfort oraz satysfakcję tych osób. Pokonaj okruchy i obojętność, sięgnij po coś lepszego.

źródło- https://pieknoumyslu.com/jedzac-okruchy-bedziesz-glodny/?fbclid=IwAR2pmgNVNxYR6f9d6ArDqnk8qobsxWsc_I7avFKNSvFN6wGTZy3yNUbKJNg
Edytowane przez Hestia dnia 12-11-2018 17:32
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ciekawostki
amor
Użytkownik Avatar Użytkownika

Postów: 330
Przyjaciel

Pomógł: 4

Data rejestracji: 08.02.18

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 15-11-2018 11:56
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ciekawostki
amor
Użytkownik Avatar Użytkownika

Postów: 330
Przyjaciel

Pomógł: 4

Data rejestracji: 08.02.18

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 18-11-2018 10:33
Wydaje nam się, że budujemy związki zgodne z naszymi marzeniami i wyobrażeniami. Wizualizujemy przyszłe życie jak kadr z romantycznego filmu, gdzie wszyscy żyją długo i szczęśliwie.

Tymczasem rzeczywistość nijak się ma do naszych wyobrażeń. Mylimy miłość z zakochaniem, sądząc, że ten cudowny stan będzie trwał zawsze. Ale on niestety nie trwa wiecznie.
Zakochanie się nie jest świadomym wyborem, a wyłącznie podświadomym programem sterowanym przez libido. Te cudowne rmotyle w brzuchur1;, które towarzyszą nam w pierwszym okresie nowego związku są wyłącznie kreacją mózgu odwzorowującą idealną, wręcz doskonałą miłość matki, której doświadczamy w życiu płodowym.

Zatem nie zakochujemy się w konkretnej osobie, a wyłączenie w wyobrażeniach o niej. To właśnie dlatego nie widzimy tego, co widzi otoczenie.
Na próżno więc mówić do zakochanego: rco ty w niej widzisz?r1;, rto nie jest chłopak dla ciebier1;, rprzejrzyj na oczyr1;, rw co ty się pakujeszr1; itd.
Dopiero, gdy mija euforyczny stan zakochania i spada zasłona iluzji, zakochana wcześniej osoba zadaje sobie pytanie: co ja w nim, w niej widziałem(am)?

Jednak zupełnie inny mechanizm występuje przy wyborze życiowego partnera. Gilbert Renaud podczas warsztatów o związkach pokazuje, co wpływa na wybór konkretnej osoby na żonę lub męża. Powtarza, że mózg podświadomie kieruje naszymi wyborami, dając nam jednak złudzenie świadomego aktu woli.

To właśnie dlatego patrząc na osobę, którą wybieramy na partnera, myślimy: rjesteś taki sam jak ja, jesteś moją drugą połówką, jesteś dla mnie idealny, jesteśmy tacy samir1;. I w rzeczywistości coś w tym jest. Dobieramy się w pewnym sensie na zasadzie podobieństw: lubimy te same firmy, mamy podobne zainteresowania, podobne spojrzenia na życie.

Jednak nasze reakcje nie mają nic wspólnego z racjonalnym wyborem. Każdy związek tworzymy według wcześniej zakodowanego programu. Wchodzimy w niego ze swoimi konfliktami biologicznymi, które wciąż czekają na przepracowanie. Na poziomie świadomości nie zdajemy sobie z nich sprawy, jednak nasz mózg tworzy podłoże do ich uświadomienia i uzdrowienia.

Wszystkie wady, które widzimy u partnera są wyłącznie sygnałem do zmiany naszego programu. Jeśli nie jesteśmy świadomi, w jakim celu przyciągnęliśmy do siebie konkretną osobę, popadamy we frustrację i nie zdajemy sobie sprawy co pokazuje nam partner.

Możemy oczekiwać od partnera zmiany i robić wieczne wyrzuty typu: rty znowu nie zrobiłeś r30;., ty znowu nie pamiętałaś r30;., bo ty nigdyr30;. , bo ty zawszer30;r1;. Niestety dopóki nie uświadomimy sobie własnych nieprzepracowanych konfliktów i programów r11; nic się nie zmieni. Każdy kolejny związek będzie podobny, a podświadomy konflikt zostanie ugruntowany.

Zauważyć tu należy, że budowanie nowych relacji na podłożu nieprzepracowanego konfliktu nie dotyczy wyłącznie związku małżeńskiego (partnerskiego). W oparciu o ten sam program tworzymy również inne relacje: z szefem, z przyjaciółką, z kolegą z pracy, a nauczycielem. Trafiamy właśnie na takie osoby, które mają nam w końcu pomóc w uświadomieniu i przepracowaniu podświadomych konfliktów biologicznych.
Większość z nich dotyczy wzajemnych relacji między naszymi rodzicami i innymi krewnymi, ale również (a może nawet przede wszystkim) naszych relacji z mamą i tatą, które wciąż czekają na uzdrowienie i uwolnienie.

-z jednej ze stron Recall Healing
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ciekawostki
Hestia
Użytkownik Avatar Użytkownika

Postów: 409
Przyjaciel

Pomógł: 0

Data rejestracji: 02.12.16

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 23-11-2018 00:28
Przebudzenie duchowe i 11 jego przejawów

W warunkach otoczenia, gdzie dominują konsumpcjonizm, egocentryzm i sztuczność, rzadko kiedy się zastanawiamy nad taką kwestią jak rduchowe przebudzenier.

Jednakże coraz więcej ludzi zaczyna patrzeć w tym kierunku. Wiele osób sprzeciwia się temu, ale duchowe przebudzenie nie robi Ciebie jakimś innym. Sprawia raczej, że jesteś wyjątkowy. I nie jesteś sam.

Wiele rzeczy się zmienia. Żyjemy w czasach na przebudzenie i w epoce chęci zmian. Dużo osób coraz bardziej uświadamia sobie, iż problemy i niektóre procesy trwają już zbyt długo i nadszedł czas na zmiany.

rTajemnicą ludzkiej wolności są akty dobroci nie przywiązane do owocówr1;

-Bhagavad Gita-

Przebudzenie duchowe r11; dlaczego to się dzieje?

Dużo osób chce wziąć swoje życie we własne ręce i poczuć przebudzenie. Uciec od tego modelu istnienia, który nawiązuje społeczeństwo, żeby znaleźć prawdziwe szczęście.

Te osoby chcą żyć swoim własnym życiem, a nie podyktowanym przez telewizję, magazyny, filmy, otoczenie i te wszystkie sztampy wokół nas.

Coraz bardziej wzrasta świadomość globalnych problemów ludzkich i społecznych, w obliczu których stoimy.Coraz więcej osób chce poznać prawdę o tych rzeczach i poznać, czym jest duchowe przebudzenie.

Ale jednocześnie wielu ludzi nie ma wystarczająco dużo odwagi aby zmienić siebie i swoją rodzinę, ponieważ wiedzą, że zmiany, których potrzebuje świat, idą własną ścieżką. Tak czy inaczej, prędzej czy później staną w obliczu kwestii, jaką jest przebudzenie duchowe.

Ludzie, którzy odczuwają przebudzenie społeczne, widzą, iż ich świadomość wzrasta, zainteresowania ewoluują, sens życia się zmienia, a oni otrzymują nowe cele i natchnienia. I temu wszystkiemu towarzyszy chęć zmiany siebie, jako pierwszego kroku do zmiany świata.

rWielcy mężczyźni to ci, którzy widzą, iż siła duchowa jest silniejsza od jakiejkolwiek materialnej oraz rozumieją, że światem rządzą myślir1;

-Ralph Waldo Emerson-

Dostrzegłeś siebie w moich słowach? Czujesz przebudzenie małego ognia w sobie? Jeśli tak, bądź odważny i czytaj dalej.

Przejawy przebudzenia duszy

Poniżej znajdziesz 11 oznak, że ruszyło Twoje duchowe przebudzenie. Jeżeli zrozumiesz, że niektóre z nich dotyczą Ciebie albo że się utożsamiasz z nimi w jakiś sposób, proszę Cię r11; nie bój się.

Potrzebujesz mniejszej ilości rzeczy materialnych i szukasz bardziej prostszego życia

Uświadomiłeś, że im mniej masz, tym lepiej się czujesz. Chcesz się pozbyć dóbr materialnych na rzecz znalezienia bogactwa wewnętrznego.

Czujesz pociąg do książek otwierających umysł

Nie interesują Cię zwykłe książki, tylko te, które pomogą Ci stać się lepszą wersją siebie samego.

Głęboko pragniesz mieć znaczenie

Myślisz, że rnormalner1; życie jest pozbawione celu i sensu. Dlatego próbujesz podążać własną ścieżką.

Pokazujesz światu własne Ja

Wyrzuciłeś maskę, którą nosiłeś aby rpostępować właściwier1; i teraz otwierasz swoje najbardziej intymne myśli i uczucia dla innych, nie bojąc się zostać osądzonym lub zawstydzonym.

Spędzasz coraz więcej czasu na samotności i w milczeniu

Lubisz spędzać czas w ciszy i chodzić na samotne spacery aby połączyć się ze sobą i osiągnąć spokój. Nie potrzebujesz hałasu aby czuć satysfakcję z życia. Nie czujesz się samotnie w ciszy spokoju.

Czujesz większą więź z naturą i żywymi istotami

Dostrzegasz wzajemne powiązanie i współzależność wszystkich żywych istot i masz uczucie jedności ze wszystkim.

Odżywiasz się zdrowo i lepiej dbasz o swoje ciało i umysł

Jesteś coraz bardziej zaniepokojony tym, co jesz, pochodzeniem jedzenia, sposobem produkcji i tym, jaki wpływ to wywiera na środowisko. Ponadto, wyrobiłeś nowe zdrowsze dla Twojego ciała nawyki nie z przyczyn estetycznych, tylko ze zrozumienia, iż ono jest świątynią Twojego ducha, o którym również dbasz.

Bierzesz odpowiedzialność za swój los we własne ręce i jesteś świadom swoich działań

Uznałeś, że nie ma powodu by mieć mentalność ofiary i obwiniać innych za wszystko co dzieje się złego w Twoim życiu. To sprawia, że świadomie dążysz do wyrażenia swego przeznaczenia.

Przeszłość i przyszłość nie kontrolują Twojego życia

Rozumiesz, że liczy się tylko teraźniejszość, że przeszłość już minęła, a przyszłość jeszcze nie nadeszła. Żyjesz tu i teraz, nie pozwalając przeszłości Tobą kierować, a przyszłości budować się już teraz.

Z nikim się nie zmagasz

Rozumiesz, że konkurencja powoduje konflikty i cierpienie. Zdajesz sobie sprawę, iż jedynym sposobem na życie w harmonii z innymi jest miłość i miłosierdzie do każdego.

Odkryłeś, że jesteś na świecie po to, by zapalać świece innych, nie gasić

Bycie źródłem światła innych wypełnia Cię bardziej, niż zachwycanie się kimś. Oświetlenie drogi innych osób daje sens Twojemu istnieniu.

rAby ziarno osiągnęło swój największy przejaw, musi zostać całkowicie odblokowane. Skorupa pęka, wnętrze wydostaje się na zewnątrz i wszystko się zmienia. Dla kogoś, kto nie zna co to jest rozwój, może to wyglądać jak kompletna rujnacja.r1;

-Cynthia Occelli-

Źródło -https://pieknoumyslu.com/
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 35 z 38 << < 32 33 34 35 36 37 38 >
Skocz do Forum:
Logowanie
Login lub e-mail

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2007-2015 www.zdradzeni.info