Reklamy...
Zobacz Temat
Zdrada - portal zdradzonych | Forum dla zdradzonych i zdradzających | Obok tematu
Strona 20 z 20 << < 17 18 19 20
Autor RE: czytamy za mało ?
hurricane
Super Administrator Avatar Użytkownika

Postów: 3155


Miejscowość: Śląsk
Pomógł: 2

Data rejestracji: 08.08.12

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 19-11-2017 13:48
Farmazon wspomniał, więc zamieszczam poniżej:


" "Kto zabrał mój ser?" Spencera Johnsona to prosta, a zarazem inteligentna przypowieść, która opowiada o zmianach, jakie zachodzą w naszym życiu.

Bohaterami książki są dwie myszy - Nos i Pędziwiatr - oraz miniaturowi ludzie Zastałek i Bojek, którzy odnoszą się do prostej, jak i skomplikowanej części naszej osobowości. Żyją wewnątrz labiryntu i poszukują sera, źródła pokarmu i szczęścia. "Ser" to metafora wszystkiego, czego pożądamy w życiu, a "Labirynt" to miejsce, w którym szukamy tego, czego pragniemy. Bywa, że czasem przyjmujemy osobowość "Nosa", który szybko wyczuwa zmiany, lub "Pędziwiatra", który szybko działa. Bywa również, że stajemy się "Zastałkiem", który zaprzecza i opiera się wszelkim zmianom, lub "Bojkiem", który uczy się przystosowania do zmian. Bez względu którą osobowość wykorzystujemy, pragniemy tylko jednego! Potrzeby odnalezienie własnej drogi..."

[img]http://files.tinypic.pl/i/00947/z7spnq1no2tj_t.jpg[/img]


Wydawnictwo: Studio Emka
Źródło: Empik

http://www.empik.com/kto-zabral-moj-ser-johnson-spencer,1394,ksiazka-p


"...No matter how many deaths that I die, I will never forget..."
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor
RE: czytamy za mało ?
Wścibski Gość
Nadistota

Avatar Użytkownika

Postów: Bardzo dużo
Data rejestracji: Od zawsze
Dodane dnia 14-05-2021 11:13
Reklama
Góra http://www.zdradzeni.info/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: czytamy za mało ?
Hestia
Użytkownik Avatar Użytkownika

Postów: 409
Przyjaciel

Pomógł: 0

Data rejestracji: 02.12.16

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 15-11-2018 17:02
Anthony De Mello- przebudzenie

(Dostępne również na youtube)

Książka ukazuje inne spojrzenie na życie i na świat niż od zarania się w społeczeństwach preferuje. Wpasowani w ramy i szablony nawet nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że zaprogramowano w nas jakieś zachowania, styl życia, wartości. Czytając "Przebudzenie" Anhony de Mello zaczynamy szeroko otwierać oczy na nas samych, poznajemy siebie niejako na nowo i zastanawiamy się nad swoim dalszym życiem i dokonywanymi wyborami. Książka wiele wnosi do życia. Skłania do refleksji i zastanowienia nad tym, co było, co jest i co będzie.
Nigdy żadna książka nie wywarła na mnie takiego wrażenia ,nie wstrząsnęła tak moim światopoglądem.Tytuł idealne oddaje to co spotyka czytelnika o otwartym umyśle.Otworzyłam szeroko oczy i zobaczyłam to ,co było do tej pory dla mnie ukryte.
Potem były inne niezwykłe książki na temat samoświadomości pisane przez światłe umysły,ale ta pierwsza jest najważniejsza- dużo zmienia,wytrąca z orbity utartych dogmatów ,zmusza do zadawania pytań i ciągłych poszukiwań.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: czytamy za mało ?
amor
Użytkownik Avatar Użytkownika

Postów: 330
Przyjaciel

Pomógł: 4

Data rejestracji: 08.02.18

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 07-03-2019 14:44
Polecam smiley

"Widać było tylko szczęście"
-Gregoirer'a Delacourta

Post doklejony:

Edytowane przez hurricane dnia 12-03-2019 08:46
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: czytamy za mało ?
aster
Użytkownik Avatar Użytkownika

Postów: 52
Stały bywalec

Pomógł: 2

Data rejestracji: 15.02.19

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 27-12-2019 07:35
Na gwiazdkę dostałam książkę "Bieguni" Olgi Tokarczuk a jakże...smiley
jest tam takie zdanie o nas, dla nas kobiet: "Z roku na rok moim sprzymierzeńcem staje się czas, jak dla każdej kobiety - zrobiłam się
niewidoczna, przezroczysta. Mogę... "
Zakończyłam ten cytat w pół zdania, żeby każda z nas mogła sobie dopowiedzieć co ja mogę.trudno jest łatwo żyć
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kurdupel czyli męska hiena - Paweł Śląski
Ladaco
Użytkownik Postów: 11
Małomówny

Miejscowość: Białystok
Pomógł: 0

Data rejestracji: 06.01.20

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 26-01-2020 23:52
Kurdupel czyli męska hiena - Paweł Śląski

Pierwszą książką, Hieny Modliszki, Czarne Wdowy, czyli jak kobiety zabijają, autor wysoko zawiesił sobie poprzeczkę. Książka została napisana niezwykle autentycznie i szczerze, wątrobą i sercem. Musi to przyznać zarówno czytelniczka, jak i czytelnik. Ta prawda nie ma płci.

Pisząc Kurdupla... autor nie obniżył poziomu, książka dorównuje Hienom..., a miejscami nawet je przewyższa. Kurdupla... nie napisał mężczyzna skrzywdzony przez złe, podłe i wredne baby, ale Porządny Chłopak z Dobrego Domu, który rozumie i ceni sobie kobiecość - jest jej piewcą i wielbicielem - i któremu kobietę skrzywdził KURDUPEL!

Ponieważ skrzywdzono kobietę mu bliską - nie zapominajmy jednak, że Prawdziwym Mężczyznom, temu ginącemu dziś gatunkowi, przytłoczonemu nijakością uniseksizmu i ogólną bylejakością manekinów noszących spodnie, każda kobieta jest bliska - on pisze o jej, ale i swojej krzywdzie niezwykle sygestywnie. Niczego nie ukrywa, nie szczędzi ostrych słów, ale daje nadzieję, bo ta książka to podręcznik niezbędny każdej kobiecie, która wpadła pod Kurdupla, już o tym wie, wreszcie to swoje smutne położenie zrozumiała i chce sie wyzwolić, chce spod Kurdupla uciec, by powrócić do świata ludzi normalnych, umiejących kochać, wiedzących czym jest miłość. Tę książkę napisano więc ku pomocy kobiecie poniżonej, sponiewieranej, wykorzystanej fizycznie i psychicznie, ogołoconej tyle z dóbr materialnych, co i z marzeń.

Mamy nadzieję jednak, że po książkę sięgną także mężczyźni, zarówno Porządni Chłopcy z Dobrych Domów, by wiedzieć, jak Kurdupla złomotać i wystraszyć, gdyby się kiedykolwiek pojawił w pobliżu kobiet im bliskich, np. sióstr lub córek, oraz zarażeni Kurduplizmem, chorzy na kurdupluzm, by w porę podjąć kurację. Ci zaś, którzy są Kurduplami z genotypu, też ją powinni przeczytać, by wiedzieć, że my już wiemy, jak sobie z nimi radzić!

https://www.ceneo.pl/25836557?se=oc-widua76XoD0zQQA96TMsuYNmaiX-8&gclid=CjwKCAiAjrXxBRAPEiwAiM3DQlQf1UdapmPixJxF4GlsNvE67tsUA6Z6xJ61Y2kFdcKwqrqpHnyfbxoCvf4QAvD_BwE

Post doklejony:
Hieny, Modliszki, Czarne Wdowy,... - Śląski Paweł

Ja was znam krzyczy Cruella todze, jak pieszczotliwie określa sędzie sądów rodzinnych nasz autor, do jednego bohaterów niniejszej opowieści. Sama się rozwodziłam!. Ten jej okrzyk wojenny jest zarazem wyznaniem kobiety, kobietki, dziewczynki wprost, której cała wiedza prawnicza takież doświadczenie, lata studiów, na które tak się lubi powoływać pokazując swój dyplom aplikację, funkcja, jaką pełni systemie państwowego wymiaru sprawiedliwości niczym są wobec egzystencjalnego doświadczenia, jakim jest dla niej spotkanie na sali sądowej mężczyzny, uosobienia wroga, którego nienawidzi nad którym ma teraz suwerenną władzę. Inna tę władzę suwerenną wykorzysta podrze dokumenty, które pozwany skrupulatnie gromadził celu dowiedzenia swej niewinności...

Feminizm, mimo że wymierzony mężczyzn, jak każda doktryna walki, nienawiści, egzystencjalnego sporu, który angażuje człowieka pełni do końca, kładzie na szali jego życie niszczy też swych wyznawców. Tezy feminizmu złamały wiele kobiet, zniszczyły im życie. Cierpią. Niektóre otwarcie, inne już po przekroczeniu granicy cierpienia, ale wciąż niepogodzone ze swym losem, niezdolne, by znaleźć jego przyczynę chorej doktrynie, wciąż drą mordy dawno już pozbawione nie tylko uroku, ale uzębienia. Jak starym dowcipie: nie mogą już pogryźć, ale chciałyby jeszcze poćmokać.

Jednak ta książka nie została napisana przeciwko kobietom. Rzec można nawet, że jest napisana obronie radosnej, upiększającej świat kobiecości. Jest więc pochwałą kobiet kobiecości, choć zgodnie zastrzeżeniem poczynionym przez autora nie jest dla nich pomnikiem, bo jest znacznie więcej, znacznie milszych miejsc, których kobiety czują się znacznie lepiej niż na kamiennych cokołach. Jest też pochwałą różnorodności, przynajmniej zasadniczych różnic między kobietą mężczyzną sprzeciwem wobec wszelkich, motywowanych politycznie, ideologicznie, religijnie bądź filozoficznie prób zaprowadzenia urawniłowki.

https://www.ceneo.pl/17435443#tab=click

Książkę przeczytałem jednym techem. Lepiej mojego "związku" opisać się nie da.
Lektura obowiązkowa dla młodych mężczyznsmiley Przeczytać 5 razy a jak się znudzi to jeszcze raz.smileysmiley
Edytowane przez Ladaco dnia 26-01-2020 23:55
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: czytamy za mało ?
Ladaco
Użytkownik Postów: 11
Małomówny

Miejscowość: Białystok
Pomógł: 0

Data rejestracji: 06.01.20

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 07-02-2020 04:42
I jeszcze jedna pozycja. Tym razem dla zeszmaconych, czyli jak to powinno być od początku:
Rollo Tomassi-Mężczyzna racjonalny
Tekst trudny psychicznie dla zdradzonych smiley

Rollo Tomassi r11; amerykański pisarz i bloger, autor bestsellerów poruszających kwestie relacji damsko-męskich. Jest jednym z głównych przedstawicieli globalnego środowiska mężczyzn znanego jako The Red Pill. Jego bogate doświadczenie osobiste oraz zmysł umiejętnej obserwacji pozwoliły rzucić nowe światło na to, co współcześnie rozumiemy jako męskość. Właściwe spostrzeżenia i odważne wnioski stawiają twardą diagnozę rzeczywistości.

Mężczyzna racjonalny r11; jego przełomowa książka, będąca swoistą kodyfikacją oraz syntezą długoletnich przemyśleń, wymierza cios wszelkim dogmatom i zakłamaniom funkcjonującym w dzisiejszym świecie. Rollo Tomassi w swoim dziele redefiniuje utarte pojęcia i przypisuje im właściwe znaczenie, wprowadza nas w kuluary tego, co powszechnie wydawało się enigmatyczne i niezbadane.

Autor, na podstawie założeń psychologii behawioralnej, w jasny i przystępny sposób ukazuje mechanikę determinującą stosunki międzypłciowe. Książka stanowi remedium dla mężczyzn nieodnoszących sukcesów, zarówno osobistych, jak i w relacjach z kobietami. Lektura pomaga lepiej zrozumieć istotę tego, jak powinna wyglądać prawdziwa, pozytywna męskość.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 20 z 20 << < 17 18 19 20
Skocz do Forum:
Logowanie
Login lub e-mail

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2007-2015 www.zdradzeni.info