Reklamy...
Zobacz Temat
Zdrada - portal zdradzonych | Forum dla zdradzonych i zdradzających | Obok tematu
Strona 20 z 20 << < 17 18 19 20
Autor RE: czytamy za mało ?
hurricane
Super Administrator Avatar Użytkownika

Miejscowość: Śląsk

Data rejestracji: 08.08.12

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 19-11-2017 13:48
Farmazon wspomniał, więc zamieszczam poniżej:

" "Kto zabrał mój ser?" Spencera Johnsona to prosta, a zarazem inteligentna przypowieść, która opowiada o zmianach, jakie zachodzą w naszym życiu.

Bohaterami książki są dwie myszy - Nos i Pędziwiatr - oraz miniaturowi ludzie Zastałek i Bojek, którzy odnoszą się do prostej, jak i skomplikowanej części naszej osobowości. Żyją wewnątrz labiryntu i poszukują sera, źródła pokarmu i szczęścia. "Ser" to metafora wszystkiego, czego pożądamy w życiu, a "Labirynt" to miejsce, w którym szukamy tego, czego pragniemy. Bywa, że czasem przyjmujemy osobowość "Nosa", który szybko wyczuwa zmiany, lub "Pędziwiatra", który szybko działa. Bywa również, że stajemy się "Zastałkiem", który zaprzecza i opiera się wszelkim zmianom, lub "Bojkiem", który uczy się przystosowania do zmian. Bez względu którą osobowość wykorzystujemy, pragniemy tylko jednego! Potrzeby odnalezienie własnej drogi..."

[img]http://files.tinypic.pl/i/00947/z7spnq1no2tj_t.jpg[/img]

Wydawnictwo: Studio Emka
Źródło: Empik

http://www.empik.com/kto-zabral-moj-ser-johnson-spencer,1394,ksiazka-p

"...No matter how many deaths that I die, I will never forget..."
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor
RE: czytamy za mało ?
Wścibski Gość
Nadistota

Data rejestracji: Od zawsze
Dodane dnia 09-12-2018 23:31
Reklama
Góra http://www.zdradzeni.info/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: czytamy za mało ?
Hestia
Użytkownik Avatar Użytkownika

Przyjaciel

Data rejestracji: 02.12.16

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 15-11-2018 17:02
Anthony De Mello- przebudzenie

(Dostępne również na youtube)

Książka ukazuje inne spojrzenie na życie i na świat niż od zarania się w społeczeństwach preferuje. Wpasowani w ramy i szablony nawet nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że zaprogramowano w nas jakieś zachowania, styl życia, wartości. Czytając "Przebudzenie" Anhony de Mello zaczynamy szeroko otwierać oczy na nas samych, poznajemy siebie niejako na nowo i zastanawiamy się nad swoim dalszym życiem i dokonywanymi wyborami. Książka wiele wnosi do życia. Skłania do refleksji i zastanowienia nad tym, co było, co jest i co będzie.
Nigdy żadna książka nie wywarła na mnie takiego wrażenia ,nie wstrząsnęła tak moim światopoglądem.Tytuł idealne oddaje to co spotyka czytelnika o otwartym umyśle.Otworzyłam szeroko oczy i zobaczyłam to ,co było do tej pory dla mnie ukryte.
Potem były inne niezwykłe książki na temat samoświadomości pisane przez światłe umysły,ale ta pierwsza jest najważniejsza- dużo zmienia,wytrąca z orbity utartych dogmatów ,zmusza do zadawania pytań i ciągłych poszukiwań.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 20 z 20 << < 17 18 19 20
Skocz do Forum:
Logowanie
Login lub e-mail

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2007-2015 www.zdradzeni.info