Reklamy...
Zobacz Temat
Zdrada - portal zdradzonych | Forum dla zdradzonych i zdradzających | Obok tematu
Strona 24 z 164 << < 21 22 23 24 25 26 27 > >>
Autor RE: Cytaty
Deleted_User
User deleted!

Nowy

Miejscowość: nowhere

Data rejestracji: 01.01.70

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 13-11-2013 10:46
"- Za pozwoleniem, szefie.- powiedział. -Wydaje mi się, że twój mózg jest rzadki jak ciasto na naleśniki. Ile ty masz lat?
- Trzydzieści pięć.
- No, w takim razie już nigdy nie zgęstnieje..."

Nikos Kazantzakis "Grek Zorba"

This user has been deleted!
http://basti2web.de Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor
RE: Cytaty
Wścibski Gość
Nadistota

Data rejestracji: Od zawsze
Dodane dnia 19-06-2019 00:28
Reklama
Góra http://www.zdradzeni.info/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Eda69
Użytkownik Postów: 9
Nowy

Data rejestracji: 27.09.13

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 13-11-2013 17:34
O tym kim jestesmy nie swiadczy nasze wyksztalcenie,majatek, wyglad czy talent,ale to jak traktujemy drugiego czlowieka.

Post doklejony:
O losie kobiety decyduje milosc na jaka sie godzi...
Edytowane przez Eda69 dnia 13-11-2013 17:36
Wyślij Prywatną Wiadomość
Deleted_User
User deleted!

Nowy

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 14-11-2013 21:58

Deleted_User
User deleted!

Nowy

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 15-11-2013 15:42
"Chciałabym każdego dnia umieć coś w sobie zmienić, jakieś zachowanie, sposób bycia wobec innych, umieć pozwolić sobie na pewne rzeczy, innych natomiast sobie zabronić.
Opanować samotność. Samotność nie tyle jako stan ducha, bo naprawdę w duchu człowiek zawsze jest lub bywa samotny, ile jako swego rodzaju rstan cywilny.
Być właścicielem samego siebie, posiadać wokół siebie przestrzeń, której nikt nie może przekroczyć. Coś jakby niewidoczny zielony ogródek, do którego nikomu nie uda się zajrzeć, do którego także nikt, kto chciałby mnie zranić, nie miałby wstępu.
Do niedawna było inaczej: każdy, komu to tylko przyszło do głowy, mógł mnie wytrącić z równowagi jakąś głupią uwagą, kłamstwem, bezsensownym zdaniem, sprawić mi przykrość, która trwała znacznie dłużej niż jego pamięć o tym zdarzeniu.
Dziś już tylko pory roku mogą wpływać na mój nastrój, ale nie ludzie, którym na tym zależy. Stan mojego umysłu bywa tak różny, jak różne są dni, które przychodzą, Bywają dni dobre, ale bywają i złe, i te też muszę przyjąć za własne. Są dni, kiedy jestem z kamienia, czasem z żelaza, najczęściej, niestety ze szkła."

Roma Ligocka "Czułość i obojętność"

rekonstrukcja
Użytkownik Avatar Użytkownika

Redaktor

Miejscowość: Twój Komputer

Data rejestracji: 12.05.11

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 15-11-2013 15:43
Jeśli chce­my być spra­wied­li­wymi sędziami wszys­tkich spraw, to bądźmy prze­de wszys­tkim prze­kona­ni o tym, że nikt z nas nie jest bez winy.

Seneka Młodszy

"Odwaga ludzka jest jak rower, przewraca się, gdy się na nim nie jedzie." Marti Larni
Wyślij Prywatną Wiadomość
Deleted_User
User deleted!

Nowy

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 15-11-2013 16:11
"Trafiają się kobiety z defektem moralnym, niezdolne kochać nic i nikogo, prócz swoich przelotnych kaprysów, podobnież i mężczyźni; jest to tak dobra wada, jak: głuchota, ślepota albo paraliż, tylko mniej widoczna.(...)
Przypuśćmy...
Dobrze - mówił dalej głos, który Wokulskiemu przypominał zgryźliwe zrzędzenie doktora Szumana - gdyby więc ta pani w ogóle mogła kogoś kochać, to nasuwa się drugie pytanie: czy pokocha ciebie? (...)
Przecież tak wstrętny nie jestem.
Owszem, możesz nim być, jak najpiękniejszy lew jest wstrętnym dla krowy albo orzeł dla gęsi. Widzisz, mówię ci nawet komplimenta: porównywam cię ze lwem i orłem, które mimo wszystkich zalet budzą jednak odrazę w samicach innego gatunku. Unikaj zatem samic innego niż twój gatunku...

Wokulski ocknął się i rozejrzał. Był już niedaleko Wisły, obok drewnianych spichrzów, a przejeżdżające furmanki zasypywały go czarnym pyłem. Szybko zwrócił się ku miastu i począł rozważać samego siebie.

We mnie jest dwu ludzi - mówił - jeden zupełnie rozsądny, drugi wariat. Który zaś zwycięży?... Ach, o to się już nie troszczę. Ale co zrobię, jeżeli wygra ten mądry?... Cóż to za okropna rzecz posiadając wielki kapitał uczuć złożyć go samicy innego gatunku: krowie, gęsi albo czemuś jeszcze gorszemu?...Cóż to za upokorzenie śmiać się z triumfów jakiegoś byka albo gąsiora, a jednocześnie płakać nad własnym sercem, tak boleśnie rozdartym, tak haniebnie podeptanym?... Czy warto żyć dalej w podobnych warunkach?

I na samą myśl o tym Wokulski uczuł pragnienie śmierci, ale tak zupełnej, żeby nawet resztki jego popiołów nie zostały na ziemi."

Bolesław Prus, fragment z: "Lalka"

Co prawda "Lalka" nie należała do moich ulubionych lektur, ale zadziwiające jest, jak bardzo inaczej można odebrać, inaczej przeczytać jakieś słowa, zrozumieć inaczej po latach, patrząc z perspektywy doświadczeń życiowych...Całkiem możliwe, że w ogóle do niektórych książek powinno się wracać, żeby zrozumieć, "o co w nich biegało" smiley

Deleted_User
User deleted!

Nowy

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 15-11-2013 19:48
JakichWiele święta racja, "Lalka" wciągnęła mnie po wielu latach, jak już nie była przymusem czytania w szkole. Dopiero po latach dojrzewający umysł zaczyna rozumieć prawdziwą treść książek a może powodem było schematyczne rozumienie lektur w szkołach.

Strona 24 z 164 << < 21 22 23 24 25 26 27 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Login lub e-mail

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2007-2015 www.zdradzeni.info