Reklamy...
Zobacz Temat
Zdrada - portal zdradzonych | Forum dla zdradzonych i zdradzających | Obok tematu
Strona 166 z 168 << < 163 164 165 166 167 168 >
Autor RE: Cytaty
amor
Użytkownik Avatar Użytkownika

Przyjaciel

Data rejestracji: 08.02.18

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 09-01-2020 11:38
odpowiedzialność nie wina, dajmy sobie już wszyscy spokój z tymi winami

Ja nie wiem jak wygrać, ale wiem, że nie zamierzam przegrać.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor
RE: Cytaty
Wścibski Gość
Nadistota

Data rejestracji: Od zawsze
Dodane dnia 04-07-2020 22:22
Reklama
Góra http://www.zdradzeni.info/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Yorik
Administrator Avatar Użytkownika

Miejscowość: W-fka

Data rejestracji: 22.04.12

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 09-01-2020 16:37
Wina, wina, wina dajcie, jak przesadzę pochowajcie smiley

To Emocje są najlepszym paliwem Życia,
Źle ukierunkowane stają się Bronią Masowego Rażenia
msz
Użytkownik Postów: 102
Uzależniony

Data rejestracji: 01.02.18

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 24-01-2020 16:34
Naukowy obraz otaczającego mnie świata jest bardzo niepełny. Daje mi mnóstwo rzeczowych informacji, w sposób cudownie spójny porządkuje całe nasze doświadczenie, ale jednocześnie upiornie milczy o sprawach bliskich naszemu sercu, naprawdę dla nas ważnych. Nie wie nic o pięknu i brzydocie, dobru i złu, Bogu i wieczności. Nauka czasem udaje, że odpowiada na takie pytania, ale jej odpowiedzi są na ogół tak niemądre, że nie możemy ich traktować poważnie. [r30;] Nauka jest również powściągliwa w kwestii wielkiej Jedności, której w jakiś sposób jesteśmy częścią, do której należymy. W naszych czasach Jedność tę określa się najczęściej mianem Boga przez duże B. Naukę zaś powszechnie uważa się za działalność ateistyczną. W świetle powyższych spostrzeżeń nie ma w tym nic zaskakującego. Jeżeli naukowy obraz świata nie obejmuje nawet piękna, zachwytu, smutku, jeżeli za zgodą powszechną usunięto z niego osobowość, to jak miałby obejmować najbardziej wzniosłą ideę, która objawia się umysłowi człowieka?

Erwin Schrӧdinger

Konto zablokowane
Yorik
Administrator Avatar Użytkownika

Miejscowość: W-fka

Data rejestracji: 22.04.12

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 24-01-2020 18:24
MSZ, bez wiedzy o tym czym się Schrödinger zajmował a szczególnie bez zrozumienia paradoksu kota Schrödingera nie będzie wiadomo co gość chciał w tym cytacie przekazać. Nie bez znaczenia jest też dostępna dla niego wiedza w tamtych czasach tworzącej się mechaniki kwantowej, w której wciąż jego równania to podstawa. Generalnie wszystko jest kwantyfikowalne, co nie znaczy że z dostępną aktualnie wiedzą i narzędziami możemy to zrobić.

To Emocje są najlepszym paliwem Życia,
Źle ukierunkowane stają się Bronią Masowego Rażenia

Edytowane przez Yorik dnia 24-01-2020 18:27
msz
Użytkownik Postów: 102
Uzależniony

Data rejestracji: 01.02.18

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 27-01-2020 14:15
Czasem wydaje mi się że trochę go rozumiem. Go jako człowieka - mimo, że fizykę kwantową zaliczyłem to wiesz...smiley Choć zdaję sobie sprawę, że mogę się bardzo mylić w swoim postrzeganiu. Ale generalnie masz rację. Wszystko jest jakie jest niezależnie od tego jak ktoś coś postrzega. To co istnieje nie zmieni swej ilości/ będzie takie same niezależnie czy jest lub będzie poprawnie ubrane w jakieś ramy czy liczby. Każdy z Nas ten sam przedmiot opisze inaczej, a przecież on się nie zmienia. Świat jest jeden. Schrodinger fajnie napisał:
Dany mi jest tylko jeden świat, a nie dwa r11; ten rzeczywisty i ten postrzegany. Podmiot i przedmiot są tym samym, Nie można powiedzieć, że w wyniku osiągnięć najnowszej fizyki granica między nimi została zniesiona, granica ta bowiem nigdy nie istniała

"Poznał" Nasz świat i podzielił się tym. Człowiek, fizyk, erotoman, swój gość, geniusz. Ale też jak zaniedbał matkę. Jak to później przeżywał. On taki geniusz. Nie wiedział czym jest ogólnie pojęte dobro jego matki??. Wiedział czym jest czas, a może raczej czym nie jest.W tej kwestii go nie uwzględnił. Informacja biologiczna przetrwała. To co kwantyfikowalne dopełniło się.On żył. Ale żal i ból pozostał. Czy też jest kwantyfikowalny? Czy ma to znaczenie? Czy znaczenie ma do czego prowadzi i jak zmieni kolejną informację...Gdzie ten żal zostanie zapisany?? i co kiedyś przyniesie??Przecież kiedyś nie istnieje. Czy istnieje? Czy to co istniało to istnieje, czy istnieje tylko to co teraz? Wczorajszego żalu już nie ma. Jest tylko dzisiejszy. Czy blaknie??? Czy to dobrze że blaknie?? Czy dobrze, gdy zniknie??W coś się zamienił..?Czy był tak trudny do przewidzenia, że musiał wystąpić???
Kurcze rozpędziłem się...Już spadam...Jakby co to zwalam na miód na cytrynie...Yorik namieszałem 5 litrowy słoik po ogórkach...Jakby co to butelkę zostawię...Może kiedyś będzie okazja...smiley

Konto zablokowane
OnaTaPani
Użytkownik Postów: 3
Nowy

Data rejestracji: 08.06.19

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 09-02-2020 21:32
,,Zwycięzcy robią to, czego przegranym się nie chciało"~H. Jackson Brown

Post doklejony:
,,Niech będzie, co będzie; czas wszystko równo w swym unosi pędzie"~William Shakespeare - Makbet
Edytowane przez OnaTaPani dnia 09-02-2020 22:33
OnaTaPani
Użytkownik Postów: 3
Nowy

Data rejestracji: 08.06.19

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 13-02-2020 14:18
,, Kiedy przestaję się kochać, to się nie płaczę. Płacze się, kiedy ktoś przestaje nas kochać." ~Carla Lane
Strona 166 z 168 << < 163 164 165 166 167 168 >
Skocz do Forum:
Logowanie
Login lub e-mail

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2007-2015 www.zdradzeni.info