Reklamy...
Zobacz Temat
Zdrada - portal zdradzonych | Forum dla zdradzonych i zdradzających | Zostałem zdradzony(a) - ogólne pogaduchy
Strona 120 z 219 << < 117 118 119 120 121 122 123 > >>
Autor RE: ZACZĄĆ OD NOWA...
Deleted_User
User deleted!

Nowy

Miejscowość: nowhere

Data rejestracji: 01.01.70

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 05-08-2008 10:10
W kwestii szczerości na forum:

My zdradzeni mamy na fałsz wyostrzone zmysły. Z kakofonii dźwięków potrafimy wyłowić tę jedną nutę rozbijającą monolit. Nauczyliśmy się wątpić, nauczyliśmy się analizować, nauczyliśmy kojarzyć fakty i dedukować - bylibyśmy genialnymi detektywami. Gdy człowiek całym swoim sercem, duszą i umysłem angażuje się w jakąś dziedzinę, gdy żyje nią każda jego tkanka, każda kropla krwi i każdy atom - staje się on tej dziedziny genialnym wirtuozem. O ileż wznioślej byłoby oddać się bez reszty sztuce, nauce, wielkim sprawom tej planety. Ale nam przetrącono skrzydła aniołów. Dla nas w pewnym momencie naszego życia obsesją stało się konfrontowanie z kłamstwem. Cokolwiek potem by się nie działo, z tych gruzowisk i popiołów wyciągnęliśmy jeden lśniący diament - a jest nim prawda. W imię tej prawdy gotowi jesteśmy niszczyć, budować i rekonstruować. Ale to największa wartość, którą ocaliliśmy dla siebie, której nam nie odebrano w czasie zarazy i która strzeże naszej godności. Pozdrawiam.
Edytowane przez dnia 05-08-2008 10:11
http://basti2web.de Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor
RE: ZACZĄĆ OD NOWA...
Wścibski Gość
Nadistota

Data rejestracji: Od zawsze
Dodane dnia 27-03-2019 04:04
Reklama
Góra http://www.zdradzeni.info/ Wyślij Prywatną Wiadomość
rise
Użytkownik Avatar Użytkownika

Przyjaciel

Miejscowość: Jelenia Góra

Data rejestracji: 20.06.08

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 05-08-2008 10:29
Pawson - staram się przebić przez zawiłość Twojego rozumowania. Bo tak piszesz:

Nyślę że z kochanką byłbym szczęśliwszy. Pragnę jej. Czuję pożądanie niezależnie co ubierze, jak wygląda. Nawet w rozciągniętej pidżamie.

i do tego momentu jest wszystko dla mnie zrozumiale. Lecz nagle dodajesz:

Przychodzi jednak moment refleksji - może racjonalizmu.

To znaczy się, że chcesz być "racjonalnie nieszczęśliwy" ?

Przed romansem miałem całkiem wygodne życie wieczorne wyjścia do pubu ( czasem z żoną czasem z kolegami ), częste wakacje.

Dal mnie po prostu wykorzystujesz żonę. Kochanka daje ci emocje, a żona gotuje obiadki. Piszesz, że nie chcesz krzywdzić dwóch kobiet, a jednak to robisz. Uwierz mi - większą krzywdą dla Twojej żony jest to, że masz kochankę niż to, że się możecie rozstać. Nic nie trzyma Ciebie przy żonie po za własnym komfortem i wygodnictwem. To jest trochę żenujące i niezbyt dobrze o Tobie świadczy. Powinieneś podjąć decyzję i z Twoich słów wychodzi, że TYLKO jedno wyjście będzie uczciwe, bolące bardzo dla Twojej żony, ale uczciwe...

True Till Death
Edytowane przez rise dnia 05-08-2008 10:36
Wyślij Prywatną Wiadomość
Pawson
Użytkownik Postów: 23
Małomówny

Miejscowość: Wrocław

Data rejestracji: 04.08.08

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 05-08-2008 10:36
_
Edytowane przez Pawson dnia 02-10-2008 10:32
finka

Expert

Data rejestracji: 01.05.08

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 05-08-2008 10:40
Pawson wciąż odkrywasz nowe "karty", jak na razie wychodzi na to że z zoną jesteś z litości, z wygody, bo nie miałeś innego pomysłu na życie...
można być egoistą, to niekiedy nawet dobra cecha jeśli nie krzywdzi się przy tym i nie oszukuje innych...

Kuczkasmiley dziękuję za zaufaniesmiley

niekontrolowane emocje zawsze robią z człowieka idiotę więc nie trać okazji aby milczeć.
Edytowane przez finka dnia 05-08-2008 10:53
rise

Przyjaciel

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 05-08-2008 10:42
Każdy w jakimś tam stopniu jest egoistą.

Dobrze, że dodałeś "w jakimś". Chodzi o to by ten nasz egoizm nie krzywdził innych.
Wiesz, skoro trafiłeś na to forum i w miarę szczerze piszesz o swoim problemie to już na dzień dobry daje ci małego plusa. Masz dylemat i chcesz go rozwiązać. Piszesz, że żona jest bardzo wrażliwa, moim zdaniem wiadomość o kochance i Twojej miłości do niej wywoła u Twojej żony o wiele większe spustoszenie niż rozstanie (pod warunkiem, że to drugie zrobisz bardzo delikatnie i rozsądnie). Może idźcie po poradę do psychologa...? Taki trzeci obiektywny głos bardzo może wam pomóc...

True Till Death
bob-bob

Expert

Miejscowość: Gdynia

Data rejestracji: 23.06.08

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 05-08-2008 11:35
Rise napisał:
Dobrze, że dodałeś "w jakimś".

Pawson, powinieneś spróbować zauważyć w tych kobietach ludzi, nie tylko zaspokajaczy własnych potrzeb. Mam wrażenie, że Ty nie jesteś emocjonalnie związany z żadną z nich. Jedna jest dla Ciebie "po coś" i druga też.
Owszem, generują w Tobie emocje, ale chyba nic poza tym.
rise

Przyjaciel

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 05-08-2008 11:40
Wiesz co Bob, nie pomyślałem o tym w ten sposób co Ty. Chyba za bardzo zasugerowałem się tymi deklaracjami o miłości w wykonaniu Pawsona...
Coś mi się wydaje, że znowu masz rację, ale to jest już nudne tak to powtarzać, bo nam jeszcze w jakiś samozachwyt wpadniesz... smiley

True Till Death
Strona 120 z 219 << < 117 118 119 120 121 122 123 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Login lub e-mail

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2007-2015 www.zdradzeni.info