Reklamy...
Zobacz Temat
Zdrada - portal zdradzonych | Forum dla zdradzonych i zdradzających | Zostałem zdradzony(a) - ogólne pogaduchy
Strona 79 z 219 << < 76 77 78 79 80 81 82 > >>
Autor RE: ZACZĄĆ OD NOWA...
rise
Użytkownik Avatar Użytkownika

Przyjaciel

Miejscowość: Jelenia Góra

Data rejestracji: 20.06.08

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 23-07-2008 12:58
Tyle, że ci co się w tą podróż wybierają, nie wiedzą, że jadą złą drogą, nie wiedzą, że robią błąd. Masz rację - na początku jest to wola jednej ze stron, nigdy nie twierdziłem i nie napisałem, że jest inaczej. Tyle,że jeśli wyjdziemy z założenia, że jeśli osoba nie nauczy się na swoim błędzie, że nie uzna wręcz tego za błąd, to wtedy zamknijmy drzwi i nie wpuszczajmy jej do środka. Ja zostawiłem otwarte na całą szerokość... nie żałuję.
W domu często nie widać końca drogi - to jest właśnie ta świadomość - jednym wystarczy powiedzieć - inni muszą zobaczyć. Tacy niewierni Tomasze (bez skojarzeń oczywiście).

True Till Death
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor
RE: ZACZĄĆ OD NOWA...
Wścibski Gość
Nadistota

Data rejestracji: Od zawsze
Dodane dnia 24-05-2019 18:46
Reklama
Góra http://www.zdradzeni.info/ Wyślij Prywatną Wiadomość
bob-bob

Expert

Miejscowość: Gdynia

Data rejestracji: 23.06.08

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 23-07-2008 13:13
Rise, jest brak porozumienia w jednej istotnej kwestii. Z tego co widzę, ja i Unochod stoimy na stanowisku: ludzie się nie zmieniają. I najlepsze co można zrobić, to pozwolić pójść temu człowiekowi jego drogą życia. Bo nam z nim "nie po drodze"

Ty zakładasz, że się zmieniają. I jeśli nawet kierowali się niskimi pobudkami, to przy takim błędzie jak zdrada, od tej pory przestaną się nimi kierować, tak?

Nie sądzę, że powinniśmy brać pod uwagę 3-cią możliwość: kierują się niskimi pobudkami, więc będziemy przez resztę życia dostarczać im "pożywienia", ile tylko w nas sił, żeby tylko udało nam się samemu zaspokoić te pobudki. I pomocą w tym ma być nasza miłość.

Tak?
rise

Przyjaciel

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 23-07-2008 13:20
Tak - ludzie się nie zmieniają, to prawda. Maję te same cechy charakteru, wady, zalety... Zmienia się świadomość, poglądy, postrzeganie świata, a nawet zdolność odczuwania innych, nawet empatii można się nauczyć. Cofnij się 15 lat wstecz. Czy myślałeś wtedy tak jak teraz? Czy znałeś smak wszystkiego tego co spróbowałeś prze te lata? Czy weryfikowałeś swoje poglądy, a wręcz zmieniałeś zdanie o 180 stopni? Czy nie robiłeś w życiu takich rzeczy, których byś drugi raz nie zrobił? Ja tak i coś wewnątrz mi mówi, że Ty też...
Zakładam zmianę myślenia, postrzegania i odczuwania, nie zakładam zmiany charakteru oraz osobowości.

True Till Death
Unochod
Użytkownik Postów: 125
Uzależniony

Data rejestracji: 12.07.08

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 23-07-2008 13:25
rise napisał/a:
Tyle, że ci co się w tą podróż wybierają, nie wiedzą, że jadą złą drogą, nie wiedzą, że robią błąd. Masz rację - na początku jest to wola jednej ze stron, nigdy nie twierdziłem i nie napisałem, że jest inaczej. Tyle,że jeśli wyjdziemy z założenia, że jeśli osoba nie nauczy się na swoim błędzie, że nie uzna wręcz tego za błąd, to wtedy zamknijmy drzwi i nie wpuszczajmy jej do środka. Ja zostawiłem otwarte na całą szerokość... nie żałuję.
W domu często nie widać końca drogi - to jest właśnie ta świadomość - jednym wystarczy powiedzieć - inni muszą zobaczyć. Tacy niewierni Tomasze (bez skojarzeń oczywiście).

Rise

Masz rację. Tak jest gdy dzieję się to po raz pierwszy.
Czy kolejne zdrady to jest dalszy ciąg wyboistej drogi?
Czy powinniśmy wymieniać "im" zawieszenie ,żeby gładko jechali po tych wybojach ? Zostawiłem dwa razy otwarte szeroko drzwi, ale zaprosiłem do wspólnej jazdy ? Gdy okazało się ,że oddałem samochód i że jestem stacja diagnostyczną , warsztatem ,stacją paliw to drzwi zamknąłem !
Sam sobie wystawiłem rachunek za naprawy i paliwo.
Teraz postanowiłem go zapłacić.

Unochod
rise

Przyjaciel

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 23-07-2008 13:30
Sami sobie ustalamy limity. Nie powiem Ci teraz czy ma być to pierwszy i ostatni raz, czy ma to być do trzech razy sztuka. Tak, tu masz rację - za każdym razem najwięcej my płacimy. Nie mówię też, że za każdym, nowym razem będę tłumaczył, że to tylko błąd... Jeśli ktoś się nie nauczy, jest na tyle głupi, że nie potrafi przyswoić tej wiedzy, nie odrobi zadania domowego - uwierz mi Unochod - założę do swojego domu najlepsze drzwi antywłamaniowe jakie są na rynku.

True Till Death
bob-bob

Expert

Miejscowość: Gdynia

Data rejestracji: 23.06.08

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 23-07-2008 13:51
rise napisał/a:
Tak - ludzie się nie zmieniają, to prawda. Maję te same cechy charakteru, wady, zalety... Zmienia się świadomość, poglądy, postrzeganie świata, a nawet zdolność odczuwania innych, nawet empatii można się nauczyć. Cofnij się 15 lat wstecz. Czy myślałeś wtedy tak jak teraz? Czy znałeś smak wszystkiego tego co spróbowałeś prze te lata? Czy weryfikowałeś swoje poglądy, a wręcz zmieniałeś zdanie o 180 stopni? Czy nie robiłeś w życiu takich rzeczy, których byś drugi raz nie zrobił? Ja tak i coś wewnątrz mi mówi, że Ty też...
Zakładam zmianę myślenia, postrzegania i odczuwania, nie zakładam zmiany charakteru oraz osobowości.

Rise, nie piszesz o jednej rzeczy, o nastawieniu do świata i do innych ludzi. Śmiem twierdzić, że to się nie zmienia. I to się przekłada na całą resztę tych spraw powyżej, o których piszesz. Core, jądro, jest to samo. To są te rzeczy powstałe z kształtowania w domu rodzinnym w okresie dzieciństwa. Braku bliskości. Braku poczucia bezpieczeństwa. Nieumiejętności współdziałania z drugim człowiekiem. I zmiana ich jest tak trudna, że praktycznie niemożliwa.
Albo człowiek wchodząc w dorosłe życie ma poczucie własnej wartości. Wtedy może zmieniać poglądy, zapatrywania, środowiska. Bo siła płynie z niego.
Albo nie ma tego poczucia i w całym swym życiu będzie go szukać. I będzie potrzebować po drodze różnych ludzi, którzy na jakiś czas będą to poczucie zaspokajać. Będzie trzymać się swoich poglądów jak przyspawany, bo one dają mu jakąś kotwicę w życiu. Każdą próbę wymuszenia zmiany na nim będzie bronił jak życia. Wręcz cnotą dla niego okaże się potrzeba akceptacji takim, jakim on jest. Śpiewania mu pieśni o miłości i cudowności. Tak, to go nasyca ... na jakiś czas. Ale nigdy nie wystarczy.

Nie Rise, wg mnie typ numer 2 się nie zmieni. Bo jest za słaby, że zrozumieć, co jest w nim, co jest w środku. Za słaby, żeby samemu znaleźć błąd w sobie i próbować go naprawić. Nawet jeśli wie, jaki jest. Siła tkwi w tym, że potrafimy przyznać się do błędu.
I my z tym nic nie możemy zrobić.
AngelinaJolie
Użytkownik Postów: 360
Przyjaciel

Data rejestracji: 10.04.08

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 23-07-2008 15:52
Finka-doprawdy,nie znałam wcześniej Twoich metod a też się do nich stosujęsmiley
No-może z tą różnicą,że my rzadko wychodzimy i tego podziału obowiązków nie do końca go nauczyłam aczkolwiek pewne kroki udało mi sie poczynić..

Bob-z tego co zrozumiałam,to starasz się przekazać,że człowiek ,który ma niskie poczucie własnej wartości skłonny będzie do zdrad,nie do jednej nawet ale do tego by to powtarzać.
A widzisz-w naszym przypadku to ja zawsze miałam niższe poczucie własnej wartości i nigdy w moim życiu nie było nawet namiastki zdrady,nawet jakiegoś flirtu,to mąż zdradził mnie...
Edytowane przez AngelinaJolie dnia 23-07-2008 16:19
Strona 79 z 219 << < 76 77 78 79 80 81 82 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Login lub e-mail

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2007-2015 www.zdradzeni.info