Reklamy...
Zobacz Temat
Zdrada - portal zdradzonych | Forum dla zdradzonych i zdradzających | Zostałem zdradzony(a) - ogólne pogaduchy
Strona 73 z 219 << < 70 71 72 73 74 75 76 > >>
Autor RE: ZACZĄĆ OD NOWA...
Muminka38
Użytkownik Postów: 95
Stały bywalec

Data rejestracji: 03.07.08

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 22-07-2008 18:59
Rise, powiedz proszę jakie ułatwienia robiłeś na początkowej drodze, ja na takiej jestem i nie wiem czy czasem nie błądze...

Edytowane przez Muminka38 dnia 22-07-2008 19:00
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor
RE: ZACZĄĆ OD NOWA...
Wścibski Gość
Nadistota

Data rejestracji: Od zawsze
Dodane dnia 19-03-2019 20:38
Reklama
Góra http://www.zdradzeni.info/ Wyślij Prywatną Wiadomość
rise
Użytkownik Avatar Użytkownika

Przyjaciel

Miejscowość: Jelenia Góra

Data rejestracji: 20.06.08

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 22-07-2008 19:06
Wiesz Muminka, nie było łatwo... Trzeba było trochę zacisnąć zęby. Zacząłem od tego, że wyzbyłem się podczas rozmów agresji, przestałem mówić o nim, przestałem mówić, "a ty to, a ty tamto...", przestałe atakować... Starałem się mówić o swoich uczuciach, o bólu, miłości... mówiłem, że kocham, mimo, że czasami nie było odzewu. Starałem (i staram) się pokazywać swoje lepsze strony, starałem się wytłumaczyć jaki robi błąd i jakie mogą być konsekwencje.. Starałem się uświadomić jej również, że nie tylko ja tracę, ale ona również może stracić (mnie)...
To nie jest tak, że mi nerwy nie puszczały, że zawsze byłem opanowany... też mną targały emocje, też krzyczałem, mimo postanowień... dalej popełniam błędy, dalej czasami coś palnę, powiem głupiego.. ale co raz mniej i co raz ciszej...

True Till Death
Muminka38
Użytkownik Postów: 95
Stały bywalec

Data rejestracji: 03.07.08

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 22-07-2008 20:21
No Rise, dzięki, powiem Tobie ze jestem dumna z siebie bo jestem na tej samej drodze, opanowania. wyznawania miłości i powtarzania ze kocham.

Męża w domu nie ma , jest w pracy, napisał dziisaj ze pobyt sie wydłuzył, o jeden dzien, napisał że jest skonczonym psychicznym trupem, nie wiem co sie stąło, ale napisałam po raz kolejny, że ma mnie i ze czekam za nim, ze ma choć trochę wziąść mojego optymizmu do serca i usmiechu. Mysle tak jak Ty ze takie slowa pomagają, narazie tez nie mam odzewu, ale jestem cierpliwa, poczekam

bob-bob

Expert

Miejscowość: Gdynia

Data rejestracji: 23.06.08

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 22-07-2008 20:27
finka napisał/a:

Bob, trzeba dbać o związek,to taki slogan, niby każdy wie o tym
każdy też chce być nr 1...
przekręciłam moje myślenie, na poczatku też myślałam
że nie chcę resztek wrócił bo dostał po 4 literach i co z tego?...
pamiętasz jak pisałam o tym aby znów to czuć?
czuję i to jest teraz najważniejsze

Finko, chcę wyjaśnić, to nie jest tak, że coś się traci, jeśli próbujemy być dalej razem. Chodzi o to, co by się stało, jeśli ta osoba ponownie zdradzi. Tu jest cały klucz do tych "resztek". Jeśli zdradzi ponownie, to faktycznie znaczyło, że byliśmy resztkami.
Ja nie miałem ochoty, siły, podjąć kolejne ryzyko. Bo nie wiem, co stało by się ze mną, gdybym okazał się "resztkami". Wolałem poczucie siły i zakończenie tego. Coś za coś.
I tu chyba nie ma lepszej drogi bo ... obydwie są złe. Pytaniem jest, co jest dla kogo mniejszym złem.
Unochod
Użytkownik Postów: 125
Uzależniony

Data rejestracji: 12.07.08

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 22-07-2008 20:52
bob-bob napisał/a:
Adib, nie chwalę, to jest kwestia również wyboru wewnętrznego.
Ja za moją ex zamknąłem wrota. Jeśliby nawet wróciła, to bez szans na dalszy związek. Bo ja nie wiedziałbym dlaczego wraca, czy przemyślała, czy też tam dostała po dupie i zabolało, a wróciła na kurację. A zaufać w takiej sytuacji - to dla mnie niemożliwe, bo wiecznie stałoby to samo pytanie. I nawet jeśli do końca byłaby ze mną, to nie wiedziałbym, czy to ze względu na mnie, czy na tamtego, który ją w końcu odepchnął..

Bob

Ja także zamknąłem za nią drzwi. Czuje ból i żal. Wiem jednak ,że była to jedyna metoda na uleczenie. Ile razy można wybaczyć ? Nie wiem, ja wybaczyłem dwa razy!
Moje odczucia dotyczące jej powrotu są takie same jak Twoje BOB.
Dlatego dzisiaj podpisałem z nią rozdzielność majątkową i zobowiązałem się notarialnie do spłaty połowy naszego majątku. Ten desperacki krok być może uwolni mnie od chęci przyjęcia jej z powrotem w nadziei na lepsze życie z nią. Zastanawia mnie tylko dlaczego to ja szukałem swojej winy w naszym związku. Ona nawet nigdy nie użyła słowa wina . Używała słowa błąd. Ja w poczuciu winy za nieudany związek wybaczałem.
W wyniku zaćmy spowodowanej przekazaną kwotą pieniędzy zapomniała zapytać nawet - Co u dzieci?
Czy warto wybaczyć? Warto , ale niestety nie zawsze !
Czy wybaczanie to kupon na loterię? Jeżeli wygrana na takiej loterii przynosi satysfakcję obojgu, a w moim przypadku czworgu to fajnie ją zorganizować . Jeżeli natomiast jedna ze stron oczekuje tylko wygranych losów na loterie i to za darmo , to chyba powinno się to nazywać akcją charytatywną. Akcje charytatywne skierowane są przecież dla potrzebujących, a nie dla chcących otrzymać więcej niż inni. W przypadku zdrady to zdradzeni są potrzebujący, a zdradzający powinni włożyć bezinteresownie do tej loterii jakiś fant. Inaczej to nie ma sensu.

Bob zazdroszczę Ci wygranej w loterii, bo na losie ,który otrzymałeś było napisane "szczęście" .

Unochod
bob-bob

Expert

Miejscowość: Gdynia

Data rejestracji: 23.06.08

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 22-07-2008 21:29
Unochod, kawał z Ciebie dobrego, zdecydowanego faceta, z jasnym poczuciem moralności i konkretnym widzeniem świata. Znając płeć piękną, myślę, że Twoja prawdziwa, druga połówka już na Ciebie czeka.
I będzie cenić i podziwiać to, kim jesteś.
Deleted_User
User deleted!

Nowy

Miejscowość: nowhere

Data rejestracji: 01.01.70

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 22-07-2008 21:43
Nie trzeba nią być, żeby Unochoda cenić i podziwiać.

http://basti2web.de Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 73 z 219 << < 70 71 72 73 74 75 76 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Login lub e-mail

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2007-2015 www.zdradzeni.info