Reklamy...
Zobacz Temat
Zdrada - portal zdradzonych | Forum dla zdradzonych i zdradzających | Zostałem zdradzony(a) - ogólne pogaduchy
Strona 210 z 219 << < 207 208 209 210 211 212 213 > >>
Autor RE: ZACZĄĆ OD NOWA...
binka
Użytkownik Avatar Użytkownika

Przyjaciel

Data rejestracji: 01.05.09

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 06-07-2014 22:26
Lisbet a zauważyłaś ,że wyrwałaś fragment z całości? I w tym momencie jest on przez Ciebie zinterpretowany tak jak tobie pasuje? Zrobiłaś to celowo czy bez zastanowienia?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor
RE: ZACZĄĆ OD NOWA...
Wścibski Gość
Nadistota

Data rejestracji: Od zawsze
Dodane dnia 23-05-2019 02:44
Reklama
Góra http://www.zdradzeni.info/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Deleted_User
User deleted!

Nowy

Miejscowość: nowhere

Data rejestracji: 01.01.70

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 06-07-2014 22:35
Binko to jest moja interpretacja. Jak ktoś ma czas i chęci to może się pokusić o własną interpretację .
A dyskusję w tym temacie już skończyłam więc pozostawiam pole wypowiedzi innym.

This user has been deleted!
http://basti2web.de Wyślij Prywatną Wiadomość
Deleted_User
User deleted!

Nowy

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 06-07-2014 22:39
"Siła przekonań

Pomieszczenie powinno być otwarte, refleksyjnie odnotowuje Klamka, gdy ktoś otwiera drzwi.
Pomieszczenie powinno być zamknięte, filozoficznie stwierdza Klamka, gdy ktoś zamyka drzwi.

Przekonania Klamki zależą od tego, kto wywiera na nią nacisk".

Autor: F.Kriwin. Tłumaczenie I.Z. jest objęte prawem autorskim.

[img]http://obrazki.elektroda.pl/8224310200_1404682706.jpg[/img]

This user has been deleted!
Yorik
Administrator Avatar Użytkownika

Miejscowość: W-fka

Data rejestracji: 22.04.12

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 06-07-2014 22:50
Lisbet,
przecież to nic innego jak mechanizm dewaluacji, podnoszenie swojej wartości kosztem innych. Chcesz dać innym do myślenia, zastanów się też nad sobą.

Tak, z pełną świadomością to przecież napisałem i cieszę się, że zostało zauważone.
Jest to właśnie przypadek, gdzie taka działalność może przynieść jakąś korzyść. Myślę, że jednak wątpliwą.
Bo właśnie się zastanawiam, czy przez to nie wyrządzono mi krzywdy.
Sama przyznasz, że za normalny to teraz nie jestem smiley

Napisałem też:
Ja akurat nie jestem bezkrytyczny co do sugestii, a jednak próbowano mi też zrobić wodę z mózgu. Aż mnie ciarki przechodzą, co by było, gdybym trafił tu bezradny.

Wydaje mi się, że tych przypadków może być więcej.

Wygląda na to że Ty również potrzebujesz deprecjonować innych.

Bardzo możliwe, że osoby bezmyślnie deprecjonujące mnie, zapatrzeni w siebie hipokryci stosujący podwójne standardy, zostawili mi uraz smiley
Zawsze byłem wrażliwy na niesprawiedliwość.

Ciężko funkcjonować wśród ludzi, którzy obrażają tylko dlatego, że nie stało się coś po ich myśli, jak na każdym kroku słyszy się głupoty bez argumentów, bo większość z tego co słyszę to hasłowy emocjonalny populizm i wynaturzony egoizm;

Przytoczę może słowa Eda65 do mnie, bo akurat ujął to dość delikatnie, Piotra to nie ma co cytować, czy innych, że jestem idiotą itd..
Jakby to w miarę delikatnie ująć...
Może tak.
Nie muszę robić zakupów w lumpeksie.
Stać mnie na rzeczy nowe, porządne.
Ostro?
Trzeba umieć spojrzeć brutalnej prawdzie w oczy.

Wyobraźcie sobie, że jest to o waszej mimo wszystko ukochanej osobie z którą wciąż jesteście blisko; Nie żałowali byście, że szukaliście tu jakiejkolwiek pomocy?

Spojrzałem prawdzie w oczy i widzę chorą emocjonalnie osobę, która nie znając naszego życia, mnie, mojej żony, tego co nas jednak łączyło i łączy obraża mnie, ją i całą moją rodzinę łącznie z dziećmi, które wciąż mają kompletną rodzinę, tylko dlatego, że ma jakieś problemy z sobą samym.
A było to naprawdę delikatnie. Mógłbym przecież żyć z qurwiszonem, szmatą itd.. ale tym razem bardzo łagodnie zostałem potraktowany;

Nie, niektórzy właśnie sobie tego nie są w stanie wyobrazić, bo wyobraźnia to jest to, czego im brakuje;

Wybacz, ale przecież to nie ja poświęciłem swoją dumę, honor i szacunek do siebie;

Duma- poczucie własnej wartości, godności;
Licha ta duma, skoro kogoś realna wartość zależy od czyjegoś zachowania; a godność ?
.. jakaś tam godność, bo nie wiem jaka, jeszcze tego nie ustaliłem. Znam z 5 definicji i żadna nie pasuje, może jakaś z historii filozofii, bo jest tam ich z 50. Ktoś, kto poniża innych, a więc komuś zabiera godność, to sam nie ma godności; Więc o czym mowa ?
Honor to poczucie bliżej nieokreślonej godności, dobre imię; co ma piernik do wiatraka? Wstyd za kogoś? a za siebie ?
Szacunek dla siebie? fajnie, ale o kimś to chyba raczej świadczy szacunek dla innych;
Takich niewiele znaczacych haseł jest cała masa; fajnie brzmią.

Słyszałem jeszcze, że kilka razy, że się rozwodzę, bo wychowana zostałam w wartościach Bóg, Honor i Ojczyzna. Nie skomentuję;

Jak dochodzi do tego ignorancja i brak wiedzy:
Zauroczenie, pogubienie i temu podobne pierdoły ...

No to mamy komplet;

Eda65 zacytowałem tylko dlatego, że akurat był na świeżo. Ma dużo lepsze kawałki, ale nie o to chodzi; Nie jest wyjątkiem; jest tego naprawdę sporo.
To są konsekwencje zdrady, z którymi PO wciąż się borykamy.
Wiele osób na długo pozostaje w stanie wzbudzenia emocjonalnego nie mając nad tym kontroli.

Może jednak warto mieć tą ogólną świadomość ?
Czy będziemy udawać, że wszystko jest jak najbardziej OK?

To Emocje są najlepszym paliwem Życia,
Źle ukierunkowane stają się Bronią Masowego Rażenia
Deleted_User
User deleted!

Nowy

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 06-07-2014 23:12
Yorik
Głoszone poglądy, że każdemu wszystko na dzień dobry jest potrzebne, dopuszcza się wszystko i zainteresowany ma sam sobie z tego wybrać co zechce, to jakieś totalne nieporozumienie świadczące o całkowitej nieznajomości psychiki ludzkiej w stanie stresu. I powinien dawać mocno do myślenia fakt, że głoszą to osoby, które nie są nowe (nie będę pokazywał palcami), osoby świeżo po traumie, jeszcze w szoku, można zrozumieć, bo świat stanął na głowie.

To ja się przyznam bez bicia smiley
Uważam ,że wielość poglądów jest dobra co nie znaczy ,że zawsze cała paleta ma się pojawiać.Za niedopuszczalne uważam , obrażanie nieznanych w sumie osób.To ,że ktoś zdradził to jeszcze nie powód użycia epitetów.
Masz rację przynajmniej jeśli chodzi o mnie.Nie znam psychiki ludzkiej- to też jeden z powodów mojej na portalu bytności.
Widzisz Yorik nie każdy widzi tyle co Ty, a każdy ma prawo doradzać pisząc posty.To jest wada konstrukcyjna zawarta w idei forum i tego nie da się uniknąć.Jak sobie wyobrażasz ograniczenie liczby opinii w konkretnej sprawie? Kto miałby decydować o tym ,które podejście jest najlepsze , a które mniej wartościowe? Przecież nawet optymalne ( zakładam ,ze istnieje) rozwiązanie może być odrzucone przez komisję do decydowania o dopuszczeniu postów choćby z powodu niepełnej lub niejasnej informacji.Ocena sytuacji po kolejnych postach zmienia się czasami.Nie widzę sensownej implementacji odrzucania idiotycznych komentarzy.Ograniczenia swobody wypowiedzi to chyba wylanie dziecka z kąpielą.Lepiej już niech każdy kto chce napisze to co chce.Przecież zawsze te osoby , które mają rację będą w stanie wykazać przewagę swojego rozwiązania w dyskusji.Co powinno doprowadzić do porzucenia rozwiązań gorszych.
Ale w tym miejscu faktycznie nie wiem jak taka sytuacja jest lub może być odebrana przez osoby świeżo po zdradzie.

Po Twoich komentarzach często mam wrażenie ,że niepotrzebnie pisałem własne bo moje wydają się zwyczajnie gorsze.
Widzisz więcej i często głębiej tylko czy to ma oznaczać ,że nie powinienem dodawać własnych , skoro naprawdę rzadko udaje mi się trafniej napisać niż Tobie a z kolei sytuacja odwrotna jest nagminna?
Nawet mógłbym nie pisać tylko jest jedno ale.To ,że Twoja ocena sytuacji jest lepsza widzę dopiero po Twoim poście - co jest logiczne bo skoro widziałbym to co Ty to napisałbym to co Ty.
Reasumując nie widzę sensownej technicznej implementacji nie dopuszczenia do pojawienia się nietrafionych rad.
Yorik
Administrator Avatar Użytkownika

Miejscowość: W-fka

Data rejestracji: 22.04.12

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 07-07-2014 01:15
Skoobi,
Reasumując nie widzę sensownej technicznej implementacji nie dopuszczenia do pojawienia się nietrafionych rad.

Też nie widzę. Już pytała chyba o to Lisbet.
Z założenia na takim portalu jest mydło i powidło i tego nie da się uniknąć, ale cieszyć się, że to jest świetne i być tego fanem, to już spora przesada.
Można iść dalej, pozwalniać psychologów klinicznych, wystarczy zamykać w tym samym pomieszczeniu osoby z podobnymi objawami i się sami wyleczą. Czysta oszczędność dla NFZ-u smiley

Kto chciał to zrozumiał i powinien być ostrożniejszy, kto ma jakiś syndrom pławienia się w samozachwycie, to się obraził, bo oczywiście po zdradzie pokora gdzieś sie zapodziała, jesli w ogóle była ?. Zawsze tu będą osoby, które chcą iść do przodu i to widać i takie, które stoją w miejscu i właściwego dystansu nigdy chyba nie osiągną;

W tym układzie, zawsze będą opinie bardzo różnych osób, mniej lub bardziej czegoś świadomych, więc to czy ktoś jest za tym czy nie, nie ma właściwie praktycznego znaczenia; trzeba sie z tym pogodzić i wszyscy, którzy są w stanie powinni pilnować, żeby jak najmniej bolało;

Każdy powinien czuć się odpowiedzialny za siebie i za autora wątku. Przerzucanie odpowiedzialności na osobę w traumie, to zdjęcie jej z siebie; Czyli co? zwolnienie siebie z myślenia ? Wylewajmy to co nas boli gdzie popadnie ?
To przyznajmy otwarcie, że wcale o żadną pomoc nie chodzi, tylko o własne emocjonalne korzyści.

Nie może być tak, że gdy ktoś coś podda pod watpliwość lub zwróci komuś uwagę zaraz tworzą się dwie grupy i zaczyna się bezproduktywny bełkot; Żeby to było chociaż śmieszne, ale często niedobrze się robi;

Muszę uzupełnić:
Wciąż czują strach, niepewność czy brak poczucia bezpieczeństwa. Często wciąż myślą, że każdy chce ich skrzywdzić i zaraz czują się ofiarą. Oczywiście, nie zdają sobie z tego sprawy. Syndrom zranionego wilka lub wilczycy. To bardzo dobry marker, żeby takie osoby identyfikować.

Zapomniałem, że dość często i szybko się też obrażają, mając innych gdzieś, udając, że są ponad. A jaka jest prawdziwa przyczyna ? smiley smiley

A Tezeusz dobrze kombinuje z tymi drzwiami. Model nie uwzględnia jednak siły nacisku i jednoczesnego dziłania. Czy czasami w szarpaninie to klamki się nie urwie ?
No tak, wszystko zależy jakiej jakości jest ta klamka smiley
Więc jakby coś, to wina klamki będzie, po co taka licha była? smiley

To Emocje są najlepszym paliwem Życia,
Źle ukierunkowane stają się Bronią Masowego Rażenia

Edytowane przez Yorik dnia 07-07-2014 01:20
Deleted_User
User deleted!

Nowy

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 07-07-2014 07:21
Dalej uwazam ze wielosc pogladow to zaleta a nie wada.
Podczas sporu ( na argumenty) i tak okazuje sie co jest lepszym rozwiazaniem.

edit tezeusz

Post doklejony:
A i jeszcze jedno.Stara dobra sentencja : "byt ksztaltuje swiadomosc" potwierdza sie kolejny raz.Ja na pewno a i wydaje mi sie ze wszyscy piszacy pisza pod wplywem smiley wlasnyc doswiadczen.Czesc osob sobie to uswiadamia i jest sie w stanie przyznac przed soba .
Czesc neguje ten wplyw i sie go wypiera rekami i nogami chociaz widac wyraznie ze sa marionetkami a za sznurki pociaga ich trauma.Wydaje mi sie ze dotad nie mozna sie od tych pet uwolnic dopoki sie przed soba samym do nich nie przyzna.A nastepuje to dopiero po emocjonalnym odcieciu sie od zdrady.Mam wrazenie ze gorzej sobie z tym radza osoby ktore zdevydowaly sie na rozstanie.

Post doklejony:
JW czy moglabys rozwazyc scedowanie prerogatyw cenzora na bardziej kompetentna i inteligentna osobe niz Twoj i moj ulubieniec ?

Skoobi, to co zniknęło było jednak spersonalizowanym przesłaniem niskich lotów. Tezeusz naprawdę zrobił Ci przysługę. Nie obrażaj go za to. Ja bym nie prosił, żeby w tym miejscu wróciło. Yorik
Edytowane przez Yorik dnia 07-07-2014 15:40
Strona 210 z 219 << < 207 208 209 210 211 212 213 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Login lub e-mail

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2007-2015 www.zdradzeni.info