Reklamy...
Zobacz Temat
Zdrada - portal zdradzonych | Forum dla zdradzonych i zdradzających | Zostałem zdradzony(a) - ogólne pogaduchy
Strona 205 z 219 << < 202 203 204 205 206 207 208 > >>
Autor RE: ZACZĄĆ OD NOWA...
Deleted_User
User deleted!

Nowy

Miejscowość: nowhere

Data rejestracji: 01.01.70

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 04-07-2014 13:32
Betrayed40 ja patrzę na to w jeszcze inny sposób - jeżelli ktoś ma wewnętrzne przekonanie że zdrada to koniec związku , że nie ma wybaczenia, koniec to ja te poglądy rozumiem i szanuje, ponieważ granice tolerancji są różne i nie każdy ma obowiązek i chęć wybaczac. Tak jak napisano wyżej jest tu mieszanina poglądów i opinii. Końcowy wybór należy do autorów wątku.Co wybiorą zależy z kolei od konstrukcji psychicznej autorów wątku- jeden wybierze to co dla niego wygodne, inny przemysli i zacznie zmiany od siebie. Na te wybory nie mamy już wpływu i powinniśmy je uszanować choc często się nie zgadzamy, ponieważ konsekwencje tych wyborów poniosą autorzy wątków. Fajne jest to że są tu ludzie o różnych poglądach którzy poświęcają własny czas aby pomoc innym tak jak potrafią.

This user has been deleted!
http://basti2web.de Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor
RE: ZACZĄĆ OD NOWA...
Wścibski Gość
Nadistota

Data rejestracji: Od zawsze
Dodane dnia 21-01-2019 05:06
Reklama
Góra http://www.zdradzeni.info/ Wyślij Prywatną Wiadomość
binka
Użytkownik Avatar Użytkownika

Przyjaciel

Data rejestracji: 01.05.09

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 04-07-2014 13:39
Ed nie przekonujesz mnie. Nie chodzi tutaj o to ,kto pokaże tragiczniejszy scenariusz,bo moglibyśmy tak sobie dawać przykłady w nieskończoność. Bardziej mi chodzi o wyczucie sytuacji , określenie w jakim miejscu jest osoba zdradzona i czy w danym momencie można jej psychikę zbombardować brutalnie. Ja uważam ,że są przypadki gdzie można ale także są przypadki gdzie należy stopniować.

Myślisz, że dawanie zludnej nadziei pomaga i ochroni?
Bierzesz pod uwagę to, że jak się rypnie, to dopiero wtedy może zabić.
Że wtedy już człowiek może się nie podnieść?

Skąd pewność ,że złudna? Uważam ,że czasami za mało danych i subiektywna ocena. Bo u mnie tak było to i w tym przypadku tak samo.

Zauważ, to nie jest nagłe rypnięcie, bo zdradzony już wie i zdaje sobie sprawę. Jakoś nie chce m się wierzyć ,że osoba postronna ,zapewniła że będzie dobrze i z tego powodu ten ktoś ześwirował ale jak tak piszesz to ok.
Ja też nie mam pewności czy do końca już będzie dobrze, jednak nie o to w życiu chyba chodzi, że już do końca mam czekać, życie toczy się dalej.
Widzisz tę subtelną różnicę?
Nie spotkałam się tutaj na forum a już trochę tutaj siedzę, żeby osoba , która dała szansę,pisała radykalnie -daj szansę bo ci się uda. Odwrotnie czytam co krok.
Wyślij Prywatną Wiadomość
B40
Administrator Avatar Użytkownika

Miejscowość: 3City

Data rejestracji: 30.07.12

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 04-07-2014 14:09
Lisbet:

Betrayed40 ja patrzę na to w jeszcze inny sposób - jeżelli ktoś ma wewnętrzne przekonanie że zdrada to koniec związku , że nie ma wybaczenia, koniec to ja te poglądy rozumiem i szanuje, ponieważ granice tolerancji są różne i nie każdy ma obowiązek i chęć wybaczac.

Tylko szanujmy też wybory w drugą stronę. Nie narzucając swoich jako jedynie słuszną prawdę. Niestety często nacechowaną własnym żalem, chęcią ukarania innych zdradzaczy. Nie naszych katów ale innych - BO?
Bo zdradzili jedyny powód. Ogromny, egzekucja na najliższej osobie, nieświadomej - ale zapominamy o jednym. To nie oni byli naszymi katami. Nasz kat zachował się jak się zachował. Mój żebrał o łaskę inni nie okazali skruchy. Co nie zmienia faktu - doradzajmy mądrze, podbudowujmy mądrze.
Wiecie gdy miałem sajdy nie raz dzwoniłem do Fenix rozmawialiśmy po kilka godzin czasami do 2, 3 w nocy. Nigdy NIGDY nie powiedziała mi wydrap oczy a tyle co przeszła i przechodzi ta dziewczyna nikomu nie życzę. Nawet naszym/waszym katom. Bo można być PO, można dostać po doopie i można mądrze doradzać. Po ludzku. Szanując cudze wybory.
Zacytuję Binkę;

Nie spotkałam się tutaj na forum a już trochę tutaj siedzę, żeby osoba , która dała szansę,pisała radykalnie -daj szansę bo ci się uda. Odwrotnie czytam co krok.

Niestety ale widzę to bardzo podobnie. smiley

Nie ten jest odważny, kto nie czuje strachu, ale ten, kto potrafi go pokonać
binka
Użytkownik Avatar Użytkownika

Przyjaciel

Data rejestracji: 01.05.09

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 04-07-2014 14:48
I broń Boże proszę nie traktować powyższych wpisów jako gorszy i lepszy ,bo nie o to chodzi także. Że tak wyprzedzę na wszelką ewentualność, bo takie stwierdzenia też padały.

Betrayed40 ja patrzę na to w jeszcze inny sposób - jeżelli ktoś ma wewnętrzne przekonanie że zdrada to koniec związku , że nie ma wybaczenia, koniec to ja te poglądy rozumiem i szanuje, ponieważ granice tolerancji są różne i nie każdy ma obowiązek i chęć wybaczac.

Lisbet dokładnie, z tym się nie dyskutuje. Jako przykład ,pojawiła się na forum Iwi78 konkretna dziewczyna, wie czego chce. I tutaj nie oponuję,ona jest silna, da radę. Jest także Urszulka68 , która postanowiła inaczej, może zyska , może straci na swojej decyzji. Zauważcie jednak ocenę. Iwi w sumie też może da szansę, jednak zyskała tutaj poklask. Urszulka też jakoś chce zawalczyć,ale inną metodą , cóż widzimy?
Urszulka cieszy się z wycieczki jakby ją na sto koni posadził-
. Hmm szacuneczek.
Deleted_User
User deleted!

Nowy

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 04-07-2014 14:49
A może po prostu zamiast toczyć spory o to kto ma rację, należy w każdym wątku, w którym wydaje się, że jest coś do dodania w kwestii merytorycznej zająć swoje stanowisko, to ominie teoretyzowanie o słuszności bądź tez niesłuszności obserwacji i wyciąganych wniosków jako jednostronnych a autor wątku dostanie cały wachlarz odpowiedzi włączając wszelkie przeciw po jednej stronie oraz za po drugiej. Wymiana opinii między zwolennikami różnych rozwiązań w przypadku zdrady może dać opcje, którą przyjmie osoba pisząca o problemie.

Lepsze to niż dyskredytowanie oponentów.

Pytanie dlaczego Ci, którzy budują na nowo i nie przekonują innych tak zdecydowanie do naprawy i dania szansy miało już na łamach tego portalu wiele odpowiedzi.

Bodajże jedna najbardziej mnie przekonała. Autor tej odpowiedzi powiedział, że o tym, czy było warto, nie decyduje rok, dwa czy dziesięć, o tym czy było warto zdecyduje reszta życia.

This user has been deleted!
Deleted_User
User deleted!

Nowy

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 04-07-2014 14:53
Dla każdego to indywidualny wybór.
Z praktyki poza forum widzę, że tym co próbowali wybaczyć i zacząć jeszcze raz z niewiernym i się nie udało ciężko jest trudno wrócić do siebie. ( totalna utrata własnej wartości)
Myślę że zbyt długie siedzenie w "bagnie" bez decyzji powoduje nieodwracalne skutki w psychice zdradzonego.

Post doklejony:
P.S.
Tezeusz dobrze napisane smiley "każdy jest kowalem swego losu"

Edytowane przez dnia 04-07-2014 14:56
Deleted_User
User deleted!

Nowy

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 04-07-2014 15:49
Roznorodnosc opinii to podstawa.Im ich wiecej tym wieksza szansa ze padnie ta wlasciwa.
Szczegolnie cenne sa moim zdaniem osoby , ktore maja odwage glosic wlasne poglady ktore lomuja sie poza portalowym mainstreamem i z godnoscia okazujac szacunek adwersarzom bronic swojego punktu widzenia -jako przyklad binka.
Jest takie przyslowie pochodzace z angielskiego , ktore niestety zle przetlumaczone funkcjonuje do dzis."wyjatek potwierdza regule"-ktos przetlumaczyl slowo proof jako dowod zamiast jako sprawdzenie bo slowo proof ma te dwa znaczenia.Powiedzenie powinno brzmiec " wyjatek sprawdza regule".Chodzi o to ze gdy pojawia sie jakis wyjatek to znaczy ze regule trzeba sprawdzic - ponownie zweryfikowac.Tak samo jest z pogladami spoza glownego nurtu.
Zeby je obalic czesto koniecxne jest inne spojrzenie na obowiazujace dogmaty i ponowne ich sformulowanie.Dlatego dyskusja z kims majacym odmienny punkt widzenia pozwala albo na umocnienie gloszonych tez albo na ich modyfikacje.Najgorsze opcja to bezjrytyczna wiara w portalowe "prawdy" objawione.
Strona 205 z 219 << < 202 203 204 205 206 207 208 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Login lub e-mail

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2007-2015 www.zdradzeni.info