Reklamy...
Zobacz Temat
Zdrada - portal zdradzonych | Forum dla zdradzonych i zdradzających | Zostałem zdradzony(a) - ogólne pogaduchy
Strona 13 z 17 << < 10 11 12 13 14 15 16 > >>
Autor RE: Odbudowa związku po zdradzie, czy zdrajca ma jakieś prawa???
Yorik
Administrator Avatar Użytkownika

Miejscowość: W-fka

Data rejestracji: 22.04.12

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 20-12-2018 03:14
amor,
i w ten sposób bardzo głęboką relację możesz mieć praktycznie z każdym człowiekiem;

Bez przekonań, przeniesień i projekcji to podstawa, ale jeśli jest jednostronna lub jest światłem odbitym to wcale nie jest głęboka; do tego musi być zrównoważona wymiana, równowaga; to prawda, że nie z każdym jest możliwa.

To Emocje są najlepszym paliwem Życia,
Źle ukierunkowane stają się Bronią Masowego Rażenia
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor
RE: Odbudowa związku po zdradzie, czy zdrajca ma jakieś prawa???
Wścibski Gość
Nadistota

Data rejestracji: Od zawsze
Dodane dnia 23-01-2019 07:01
Reklama
Góra http://www.zdradzeni.info/ Wyślij Prywatną Wiadomość
amor
Użytkownik Avatar Użytkownika

Przyjaciel

Data rejestracji: 08.02.18

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 20-12-2018 11:33
Bez przekonań, przeniesień i projekcji to podstawa, ale jeśli jest jednostronna lub jest światłem odbitym to wcale nie jest głęboka; do tego musi być zrównoważona wymiana, równowaga; to prawda, że nie z każdym jest możliwa.

ja mówię o "przepisie na", Ty o praktyce smiley

relacja może być przecież jednostronnie głęboka; ktoś może nawet rozumieć swojego partnera/partnerkę głębiej niż partner/partnerka sam siebie;

tylko właśnie jak nie ma wymiany i darowania czegokolwiek z siebie z drugiej strony, to gdzie jest ta miłość;

niezdolność do nawiązywania i pielęgnowania szczerych, głębokich relacji z innymi ludźmi, dotyczy tych, którzy koncentrują się wyłącznie na sobie;
tacy ludzie są wiecznie samotni, wiecznie szukają na zewnątrz, zamiast w sobie;

głęboką relację można mieć przecież z wieloma ludźmi jednocześnie: z rodzicami, z dziećmi, z partnerem, z przyjaciółmi;

głębokiej relacji nie musi przecież towarzyszyć głęboka wymiana/darowanie wzajemne; przykładowo relacja z dzieckiem; widzisz je, dajesz dziecku z siebie jak najwięcej i jak najcenniejszych rzeczy, ale nie oczekujesz, że otrzymasz cokolwiek; budujesz je z miłości;
z rodzicami tez możesz mieć głęboką relację, ale bez tak głębokiego zbliżenia, wymiany i obecności, jak od partnera;

dlatego wydaje mi się, że głęboka relacja, to jest jakiś tam wstęp do miłości; ale głęboka relacja, to za mało, aby zdarzyła się miłość;

Ja nie wiem jak wygrać, ale wiem, że nie zamierzam przegrać.
Zahira

Stały bywalec

Data rejestracji: 18.06.18

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 20-12-2018 12:58
Im głębiej tym przyjemniej,taka dogłębna relacja smiley

Nie mogłam się powstrzymać smiley

"Nawet najtwardsi mają chwile, kiedy potrzebują usiąść..."
Yorik
Administrator Avatar Użytkownika

Miejscowość: W-fka

Data rejestracji: 22.04.12

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 20-12-2018 13:18
Hmm....
płytkie są chyba jednak lepsze, bo wtedy większość relacji będzie głęboka, co nie znaczy, że zaraz zdarzy się miłość smiley

To Emocje są najlepszym paliwem Życia,
Źle ukierunkowane stają się Bronią Masowego Rażenia

Edytowane przez Yorik dnia 20-12-2018 13:22
Rozalia

Stały bywalec

Data rejestracji: 30.08.18

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 20-12-2018 15:27
Relacje... głębokie, płytkie, dogłębne, czy dochodzące, zależy jak leży i kto woli.
A moim zdaniem, definicji miłości jest tyle, ile ludzie sami stworzą i jak czują, i chyba nie ma jednej, która całkowicie oddałaby jej "treść"
msz
Użytkownik Postów: 65
Stały bywalec

Data rejestracji: 01.02.18

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 20-12-2018 15:59
Fajny przykład z dzieckiem....Pokazuje jak ważne w "uruchamianiu" miłości jest nasza zgoda na otwarcie się na kogoś...pozwolenie by ktoś się do nas zbliżył...oczywiście w przypadku dziecka często te pozwolenie jest z różnych względów proste...nie chodzi mi o instynkty...tylko o nasze emocjonalne zaangażowanie...o brak problemów z zaufaniem itp itp...później już nasza wola jest pomijana..."samo się kocha"...my możemy tylko decydować co robimy, ale cofniecie się w naszym rozwoju raczej nie występuje...
budujesz je z miłości

No właśnie...dziecko budujemy, rozwijamy, kształtujemy z miłości....nie zawsze dobrze robimy bo różnie pojmujemy dobro tego kogo kochamy..to inny temat...Ale komunikujemy to co wydaje nam się błędem...nie wyręczamy dzieci, bo hamujemy ich rozwój...opiekujemy się gdy trzeba i chronimy przed złem gdy samo ochronić się nie potrafi...nie sprzątamy pokoju za dziecko...nie zabieramy klocków spod nóg...reagujemy tylko wtedy gdy może się np oparzyć, lub coś niszczy...lecz dopóki nie dotknie gorącego, bądź nie zrozumie że gorące jest peeeee to ma Nas w nosie...jeżeli nie poniesie konsekwencji jak coś zniszczy też...jak dorasta jak powinniśmy się zachowywać...tak by mieć święty spokój.???..czy w sposób który uważamy za dobry...oczywiście dziecko może sprawę widzieć inaczej...często może mieć rację...dlatego ważne jest byśmy się skutecznie komunikowali...ale za zmianą naszego zachowania powinno stać zrozumienie dziecka, jego potrzeb, jego pragnień, celów a nie potrzeba świętego spokoju, lenistwo, czy strach przed reakcją dziecka itp...Dlaczego partnerów mielibyśmy kochać inaczej??? Mi przychodzi do głowa tylko jedna odpowiedź...domniemanie dobrych intencji naszych połówek...(w przypadku dziecka często motywem działań jest ciekawość/ jeżeli w przypadku niektórych dorosłych motywacją jest to samo to jest to dziecinne)..tylko dlatego czasem możemy usprawiedliwiać to co nam się nie podoba...wiara w to czy ktoś coś rozumie czy nie, nie powinna mieć nic do gadania...
Oczywiście to moje zdanie...samo domniemanie dobrych intencji jest dla mnie dość proste do określenia...ale gdy tego określić nie mogę, a czuję się skrzywdzony powinny nam pomóc takie slogany jak zadośćuczynienie i akceptacja
Jeżeli ktoś Nas wykorzystał materialnie to ma zrobić wszystko by oddać to co wziął i zabezpieczyć Nas prawnie...
Jeżeli ktoś Nas obraził i oczernił to ma Nas przeprosić, jak tego chcemy to wśród tych których wśród których Nas oczernił
Jeżeli ktoś czegoś nie rozumie, to musi zaakceptować fakt że ktoś inny to rozumie i jego działania z tego faktu wynikają...sam rozumieć nie musi....

Post doklejony:
oczywiście jeżeli chodzi o ciekawość, chodzi mi tylko o brak przewidywania konsekwencji...bo sama ciekawość nie jest niczym złym...jakby cosmiley

Post doklejony:
Co do miłości...Każdy może ją pojmować jak chce...z miłością jest tak, że nie ma znaczenia jak ktoś ją pojmuję...ważne jest jak My ją pojmujemy...Ja nie zgadzam się z definiowaniem miłości przez moją żonę...cieszę się natomiast, że wg mojej definicji mnie kocha...przypadek??smiley
Edytowane przez msz dnia 20-12-2018 16:11
Zahira

Stały bywalec

Data rejestracji: 18.06.18

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 21-12-2018 11:30
Yorik,

płytkie są chyba jednak lepsze, bo wtedy większość relacji będzie głęboka, co nie znaczy, że zaraz zdarzy się miłość

To od czego zaczynać? od miłości czy głębokiej relacji?
A jak ta płytka relacja będzie płytka a szeroka i co ma być jak dzwon Zygmunta smiley lub mało elastyczna?smiley
Dopasowanie i tworzenie relacji,jednak to nie takie proste smiley

msz,

Z tą miłością jak ze śniegiem,jest i za chwilę nie ma smiley
Prawdziwa miłość,jest możliwa? akceptacja, wsparcie, współpraca, zaufanie oraz zrozumienie. Wspólne pokonywanie trudności życiowych,wymaga poświęceń, kompromisów,z miłości ludzie głupieją udają kogoś kim nie są,i masz prawdziwe oblicze smiley otwartość,taki, który nie ukrywa swoich myśli i uczuć i nie robi z siebie idioty w tedy może i jest możliwa,jestem na etapie sprawdzania więc czas zweryfikuje,za stara jestem na miłość i nawijanie sobie makaron na uszy smileysmiley

"Nawet najtwardsi mają chwile, kiedy potrzebują usiąść..."
Strona 13 z 17 << < 10 11 12 13 14 15 16 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Login lub e-mail

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2007-2015 www.zdradzeni.info