Reklamy...
Zobacz Temat
Zdrada - portal zdradzonych | Forum dla zdradzonych i zdradzających | Zostałem zdradzony(a) - ogólne pogaduchy
Strona 10 z 17 << < 7 8 9 10 11 12 13 > >>
Autor RE: Odbudowa związku po zdradzie, czy zdrajca ma jakieś prawa???
poczciwy
Użytkownik Postów: 62
Stały bywalec

Data rejestracji: 25.08.17

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 09-12-2018 20:25
Rozalio ja się z Tobą w przypadku wpływu na drugą osobę nie zgodzę.
Masz rację, że dzięki zdradzie jestem w tym miejscu, którym jestem, widzę zdecydowanie szerzej, dostrzegam więcej. Gdyby się to nie wydarzyło dalej pewnie tkwiłbym w nieświadomości to jasne, ale jaki ona miała wpływ na moją pracę?
Ona tylko sprawiła, że zostałem postawiony w takiej sytuacji a nie innej,musiałem dokonać wyboru; albo zatrzymuje się w roli ofiary, która obwinia wszystko i wszystkich wokół za swoje niepowodzenia nie dostrzegając własnych niedoskonałości, albo wstaje z podłogi i próbuję coś zmienić w swoim życiu. ja zdecydowanie wybrałem te drugą drogę, ciężką drogę, bolesną i niełatwą z wieloma zakrętami. I to, że jestem w tym miejscu zawdzięczam tylko i wyłącznie sobie, swojej konsekwencji, ciężkiej pracy. Ona nie miała na to żadnego wpływu. Tak samo jak ja nie miałem wpływu na jej wybory, których dokonała.
Kto ma oceniać te postępy? W moim przypadku postawiłem na dwóch sędziów;
jednym z nich będę ja, ale jako, że mogę nie być obiektywny postanowiłem zatrudnić drugiego sędziego, niezależnego w postaci psychologa, który z boku będzie mógł to ocenić.
Jeśli jednak nie zdecydowałbym się na terapię, która mam nadzieję pokaże czy jest jeszcze co ratować wówczas dałbym sobie prawo do własnej oceny.Byłbym sędzią we własnej sprawie. W obecnej sytuacji po prostu mam takie prawo.
Mam prawo do oceny i do dokonania decyzji.

"To ludzie ludziom zgotowali ten los.."
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor
RE: Odbudowa związku po zdradzie, czy zdrajca ma jakieś prawa???
Wścibski Gość
Nadistota

Data rejestracji: Od zawsze
Dodane dnia 23-05-2019 02:45
Reklama
Góra http://www.zdradzeni.info/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Yorik
Administrator Avatar Użytkownika

Miejscowość: W-fka

Data rejestracji: 22.04.12

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 09-12-2018 20:26
Czy właśnie ta nasza "wyższość" tj. podniesiona samoocena, świadomość siebie, popełnionych błędów i zwykła duma, że dałam/dałem radę nie powinna łączyć się także z głębszą empatią i chęcią zrozumienia i pomocy tej drugiej osobie??
?
Myślisz może, że więcej coś znaczysz
Bo masz rozum, dwie ręce i chęć
Twoje miejsce na Ziemi tłumaczy
Zaliczona matura na pięć
Są tacy - to nie żart,
dla których jesteś wart.....[...smiley]

Neutralność i nie narzucanie niczego, to już jest osiągnięcie. Empatia, chęć zrozumienia i pomocy bardzo łatwo zamienia się w wyręczanie czy prowadzenie pieska na sznurku. A nie ma nic gorszego niż pozbawiać kogoś w ten sposób możliwości rozwoju. Nie można wymagać potem odpowiedzialności od kogoś za coś co nie jest jego i mieć pretensje, że tego nie szanuje bo nie do końca rozumie.

To Emocje są najlepszym paliwem Życia,
Źle ukierunkowane stają się Bronią Masowego Rażenia
matrix
Użytkownik Avatar Użytkownika

Uzależniony

Miejscowość: kuj-pom

Data rejestracji: 24.02.17

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 09-12-2018 22:43
Myślę ,że łatwiej mimo wszystko łatwiej odbudować będąc dalej w w związku niż w separacji wiele niby prostych spraw łączy jednocześnie wskazując zaangażowanie drugiej strony.Ile można też oczekiwać przepraszania? Czy nie lepiej potraktować zdrady jako to ,że nie jesteśmy doskonali i łatwo zboczyć z tej właściwej ścieżki . Qwszem idealizm zabity i nigdy nie będzie tak samo ale jeśli dajemy nam jako związkowi szansę to ją dajmy nie tylko oczekując ale też dając coś z siebie i nie chodzi mi o to aby kogoś wyręczać .Sam po sobie widzę jak się zapętliłem w pewnym momencie ,Dirty dzięki.

matrix
amor

Przyjaciel

Data rejestracji: 08.02.18

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 10-12-2018 07:22
Myślę ,że łatwiej mimo wszystko łatwiej odbudować będąc dalej w w związku niż w separacji wiele niby prostych spraw łączy jednocześnie wskazując zaangażowanie drugiej strony.

niekoniecznie, to może przecież zależeć od potrzeb i temperamentów;
przykładowo:
dwie porywcze osoby mogą mieć momenty w których lepiej dla nich, aby się rozstały na jakiś czas; tak samo w sytuacjach w których ktoś drugą stronę mocno rani, bo nie daje sobie rady z emocjami i te zranienia budować miałyby potem mury nie do przejścia; lub jakaś ze stron potrzebuje głębokiego wsłuchania się w siebie, a obecność drugiej i towarzyszące temu emocje przeszkadzają itp

Ile można też oczekiwać przepraszania?

samym słowem przepraszam, to po zdradzie można sobie tyłek podetrzeć, najczęściej tyle ono znaczy; przecież nie przepraszania po zdradzie oczekujemy od zdradzających;

Czy nie lepiej potraktować zdrady jako to ,że nie jesteśmy doskonali i łatwo zboczyć z tej właściwej ścieżki .

Tak ją wręcz potraktować należy, bo ona dokładnie tym jest.
Tylko pytanie, co dla której osoby jest właściwą ścieżką?
Bo niekoniecznie dwie osoby będące w relacji, po zdradzie muszą iść tą samą smiley i niekoniecznie szły tą samą przed zdradą, nawet jeśli kawałek było im po drodze.

Qwszem idealizm zabity i nigdy nie będzie tak samo ale jeśli dajemy nam jako związkowi szansę to ją dajmy nie tylko oczekując ale też dając coś z siebie i nie chodzi mi o to aby kogoś wyręczać

raczej nikt z tych którzy doświadczyli bólu odrzucenia po zdradzie, nie daje związkowi szansy dla jaj;
gdyby zdradzenie nie dawali z siebie po zdradzie tego co najcenniejsze i wiele, te związki nie przetrwały by tygodnia, czy miesiąca;
i to jest oczywiste, że te związki mogą w tym układzie bardzo dobrze funkcjonować; wręcz dla wielu osób z boku, które tkwią np w patologiach, czy relacjach zdrowo zaburzonych, do pozazdroszczenia;

tylko niestety do tanga trzeba dwojga;
możesz cały czas coś inicjować i świecić to będzie światłem odbitym,
ale to nie jest tej osoby i o tym mowa;
na zasadzie zagłaskania kotka na śmierć;

to jest w sumie pytanie o to, czy obie strony chcą budować nowy związek;

Post doklejony:
przy czym deklaracje obu stron, szczególnie strony zdradzającej, która np. została z osobą zdradzoną, bo w relacji z kochankiem/kochanką im nie wyszło, czy mają silny nacisk rodziny, bądź uwiązani są kredytami,nie mają lepszych perspektyw, itd., itp., wcale nie są tożsame z ich świadomym wsłuchaniem się w samych siebie i podjęciem na ten moment przez nich świadomej decyzji;

i to warto odróżnić, aby się nie naciąć i nie obudzić zdziwionym z ręką w nocniku, po tym, jak oni okrzepną i nagle na ich drodze lepsze perspektywy się pojawią; albo i te same braki braki odezwą w chwilach większego kryzysu (a takie pojawiać się będą w życiu zawsze) i odrodzą się w nich te same potrzeby, które towarzyszyły zdradzie, a nie zostały przepracowane w relacji, bo jedna ze stron zagłaskując przysypała przy okazji tą kupę delikatnie piaskiem;

Edytowane przez amor dnia 10-12-2018 07:44
Yorik

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 10-12-2018 10:20
matrix,
Myślę ,że łatwiej mimo wszystko łatwiej odbudować będąc dalej w w związku niż w separacji wiele niby prostych spraw łączy jednocześnie wskazując zaangażowanie drugiej strony.

Zaraz myśliwym zostaniesz smiley
Najpierw może określ, jakie są Twoje wyobrażania odnośnie "separacji", bo to jednak bardzo różnie może wyglądać i takie stwierdzenie nic nie znaczy;

Qwszem idealizm zabity i nigdy nie będzie tak samo ale jeśli dajemy nam jako związkowi szansę to ją dajmy nie tylko oczekując ale też dając coś z siebie i nie chodzi mi o to aby kogoś wyręczać .

Przecież wszystko zależy od układu jaki był wcześniej i jaki jest.

Edytowane przez Yorik dnia 10-12-2018 10:21
matrix

Uzależniony

Miejscowość: kuj-pom

Data rejestracji: 24.02.17

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 10-12-2018 14:05
Yorik z Tym myśliwym to wstrzeliłeś się.Trochę za dużo chyba ostatnio rozmyślałem nad układami i nad tym swoim oczywiście teżsmiley.Znów trochę zmian , eksperyment trwasmiley

matrix
Yorik

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 10-12-2018 21:21
amor,
możesz cały czas coś inicjować i świecić to będzie światłem odbitym,

hmm...z tym odbitym światłem to bardzo ciekawa sprawa,
po zdradzie w końcu widać kto czym świeci, ktoś świeci gołym tyłkiem a potem ktoś za niego oczami smiley

Strona 10 z 17 << < 7 8 9 10 11 12 13 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Login lub e-mail

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2007-2015 www.zdradzeni.info