Reklamy...
Zobacz Temat
Zdrada - portal zdradzonych | Forum dla zdradzonych i zdradzających | Zostałem zdradzony(a) - ogólne pogaduchy
Strona 5 z 6 << < 2 3 4 5 6 >
Autor RE: Odbudowa związku po zdradzie, czy zdrajca ma jakieś prawa???
Zahira
Użytkownik Avatar Użytkownika

Stały bywalec

Data rejestracji: 18.06.18

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 08-11-2018 08:22
amor,
Ja tego nie przegryzę smiley Sokratesowi to się kolejność pomyliła,ale można by konfliktu nie było samemu sobie przestawić.
1.wybaczenie
2.zrozumienie
Nie jestem typem szachisty,uczę się w inny sposób, (cykl kolby) mnie napędza energia,muszę tego dotknąć poczuć, posmakować,jedno co jest pewne nie zrozumiałam i nie wybaczyłam smiley od godziny "0" tak było i jest do teraz,stad też może być moja zajadłość wobec innych,(konflikt wewnętrzny) puszka pełna goryczy,problemy w relacjach damsko-męskich smiley Przerabiać wszystko od nowa smiley

Rozalia,

Ja bym się tym nie martwila, czy to jeden dobry fachowiec na tym świecie?? Jak zapiecze, to jeden ranę oczyści, drugi podmucha, a jeszcze trzeci przyklei plasterek

A to jeden fachowiec nie wystarczy smiley

murka,

to się nazywa ewolucja i pozostało niejako bez naszej zgody przeprowadzone. Być może nie u wszystkich w jednakowym stopniu i stąd różnice w percepcji.

Zeszło do podziemi,a teraz wyłażą z cienia...

"Nawet najtwardsi mają chwile, kiedy potrzebują usiąść..."
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor
RE: Odbudowa związku po zdradzie, czy zdrajca ma jakieś prawa???
Wścibski Gość
Nadistota

Data rejestracji: Od zawsze
Dodane dnia 15-11-2018 22:39
Reklama
Góra http://www.zdradzeni.info/ Wyślij Prywatną Wiadomość
amor

Uzależniony

Data rejestracji: 08.02.18

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 08-11-2018 09:16
Zeszło do podziemi,a teraz wyłażą z cienia...

patrząc na to co np mój niewierny, czy murki, odwalił na tylnym siedzeniu samochodu, jako na ewolucyjny majstersztyk; to daleko z drzewa nie zeszliśmy smiley

murka

Stały bywalec

Data rejestracji: 23.12.14

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 08-11-2018 09:29
No przecież mówię że nie u wszystkich operacja powiodła się w takim samym stopniu smiley tak tak, znowu wychodzi moje poczucie wyższości, nie potwierdzone w praktyce ( że tak uprzedzę fakty smiley )

"Ból po stracie jest jak kombinezon z cierni. Na początku nie wiemy, o co chodzi, miotamy się na wszystkie strony, sprawiając, że kolce rozrywają skórę i całe ciało spływa krwią. Składamy się jedynie z cierpienia. Potem uczymy się, że miotanie nie ma sensu. Trwamy w bezruchu, rany zaczynają się zasklepiać, a my powtarzamy sobie, że dojdziemy do siebie. W końcu trzeba się ruszyć i wtedy uświadamiamy sobie, że kombinezon zostanie z nami na zawsze, a nasza skóra pokryta jest różowymi, delikatnymi bliznami, gotowymi otworzyć się, boleć i krwawić przy najmniejszym ruchu. Nie da się w kombinezonie żyć tak jak przedtem. Nie da się w nim zapomnieć o bólu i żyć normalnie."
Z. Miłoszewski
niezapominajka

Expert

Data rejestracji: 25.05.10

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 09-11-2018 09:27
Rozalio, Moja Droga. Twoja wypowiedź z innego wątku. Ale ja tak mam, jak coś przeczytam to muszę, bo się uduszę, a odnieść się do tego smiley. Wybacz mi smiley

Jesteśmy razem, ale nie nazywam nas już małżeństwem, bo ono dla mnie umarło ponad półtora roku temu.

Kim Wy dla siebie jesteście?

" Myślisz że cierpisz... tak naprawdę walczysz o szczęście..."
8766449 Wyślij Prywatną Wiadomość
Yorik
Administrator Avatar Użytkownika

Miejscowość: W-fka

Data rejestracji: 22.04.12

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 09-11-2018 10:47
Jak zwykle wszystko rozbija się u podstaw rozumienia i doprecyzowania podstawowych definicji np. dla wielu osób mieszkać razem jest tożsame z być razem i inaczej nie będzie smiley.
W tym wypadku, co dokładnie znaczy i jednoznacznie określa- mieszkać razem, jesteśmy razem i małżeństwo.
Jakie warunki muszą być dla kogoś spełnione, żeby uważać, że jest się z kimś razem?
Zamieszkiwanie razem, prowadzenie wspólnego gospodarstwa, wspólne orgazmy, opieka nad dziećmi, bliskość fizyczna, rozumienie się, bliskość psychiczna, duchowa itd...
Jesteśmy razem i nie jesteśmy bo nie mam orgazmów, ale zakupy do domu przynosi? smiley

To Emocje są najlepszym paliwem Życia,
Źle ukierunkowane stają się Bronią Masowego Rażenia

Edytowane przez Yorik dnia 09-11-2018 11:05
Rozalia

Małomówny

Data rejestracji: 30.08.18

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 09-11-2018 17:47
W odpowiedzi na powyższe zacytuję słowa Yorika "jakie warunki muszą być dla kogoś spełnione, żeby uważać, że jest się z kimś razem?", a idąc tym śladem kto ma to definiować? Nasze otoczenie? Nasi rodzice? Dzieci? może terapeuci? Czy my sami?
Formalnie, nadal jesteśmy małżeństwem. Jednak po zdradzie i rozstaniu mentalnie nasze małżeństwo przestało istnieć, głównie przez to, że byliśmy zupełnie nieprzygotowani i żyliśmy wyobrażeniami i fikcją. Ja nie noszę obrączki i traktuję tamten czas, jak coś co było, a na koniec dało mi porządnego kopa i nowe doświadczenie. Mój mąż nosi obrączkę, ale też zamknął tamten rozdział lekcją, która wiele go nauczyła. Dziś, jesteśmy RAZEM. Dla kogoś z zewnątrz nic się u nas nie zmieniło. A dla nas? Jesteśmy, można ogólnie określić na etapie formowania tego, co będziemy w końcu razem tworzyć, czy to nazwę relacją, związkiem, czymkolwiek, ale jest świadome, realne, ale przede wszystkim bez ułudy i mylnych wyobrażeń. Jeszcze wiele trudnych momentów przed nami. Mamy tego świadomość, szczególnie że, jak obnaża terapia, po zdradzie każde z nas jest na innym etapie i musimy wiele przepracować. Czy nam się uda? To się okaże.
niezapominajka

Expert

Data rejestracji: 25.05.10

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 09-11-2018 20:53
Dla mnie od samego początku było pewne, że pomimo zdrady My cały czas jesteśmy małżeństwem, bo właściwie nie do końca rozumiem, jak można przestać być - dając sobie wzajemnie szansę. Warunków nie ma, ja ich przynamniej nie definiuje w żaden sposób.

Zapytałam nie o definicje bycia razem Ciebie Rozalio, a o tym kim dla siebie jesteście. Moim zdaniem to właśnie jest ważne w odbudowie małżeństwa, wzajemnie postrzeganie siebie w tym wszystkim...

Obrączka - bez znaczenia. Znaczenie w tym wszystkim miało - uczucie.

" Myślisz że cierpisz... tak naprawdę walczysz o szczęście..."
8766449 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 5 z 6 << < 2 3 4 5 6 >
Skocz do Forum:
Logowanie
Login lub e-mail

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2007-2015 www.zdradzeni.info