Reklamy...
Zobacz Temat
Zdrada - portal zdradzonych | Forum dla zdradzonych i zdradzających | Zostałem zdradzony(a) - ogólne pogaduchy
Strona 1 z 17 1 2 3 4 > >>
Autor Odbudowa związku po zdradzie, czy zdrajca ma jakieś prawa???
Rozalia
Użytkownik Avatar Użytkownika

Stały bywalec

Data rejestracji: 30.08.18

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 03-11-2018 01:21
Zdrada i szarpiące wewnątrz emocje są za mną. Już na myśl o tym co się wydarzyło nie mam żołądka w gardle i nie robi mi się słabo. Mąż się zmienił, widzę, że robi wiele, żeby było między nami dobrze, ale ja do końca tego nie czuję. Ostatnio powiedział że czuje sie niedowartościowany. Wiem, że on nie chce, żeby doszło do kryzysu, ale ja na prawdę się staram mu pokazać, że jest ważny i potrzebny. Jak mam mu to okazać?Jesteśmy w trakcie terapii. Tam oboje czujemy się bezpiecznie i poruszamy trudne tematy, a w domu cisza. Kiedyś wspomniał, że się boi, że ja i tak kiedyś odejdę, a ja się boję, że on ma rację. Że kiedyś w końcu przestanę myśleć że mamy małe dzieci.... Czy to blokada we mnie, czy kiedyś poczuję się na tyle bezpiecznie, by nie musieć się obawiać co będzie jutro, nie chce rozstania, bo przecież go kocham.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor
RE: Odbudowa związku po zdradzie, czy zdrajca ma jakieś prawa???
Wścibski Gość
Nadistota

Data rejestracji: Od zawsze
Dodane dnia 19-03-2019 20:39
Reklama
Góra http://www.zdradzeni.info/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Odbudowa związku po zdradzie, czy zdrajca ma jakieś prawa???
amor

Przyjaciel

Data rejestracji: 08.02.18

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 03-11-2018 08:22
O jakiej Ty mówisz miłości Rozalia, jak Wy nie znacie siebie i własnej wartości?
A na pewno własnej wartości i siebie nie zna on? Jaka miłość? Jak można znać wartość relacji i tego co łączy,być pewnym, że to miłość, nie znając własnej i wzajemnej?
To co się wówczas kocha?

Dobrze, że poszliście na terapie i dobrze, że wiesz że też jesteś zdolna do zdrady i nie uciekasz w twierdzenie, że Ty to nigdy, bo Ty to ta święta.
Rozalia

Stały bywalec

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 03-11-2018 09:39
Amor jaką Ty masz rację.... będę szczerą, brzmisz trochę jak "jawszystkowiem", ale to prawda. Nawet ostatnio na spotkaniu usłyszałam coś w stylu, że ja muszę zrozumieć, że ludziom zdrada się może przydarzyć i mnie też..... ciągle się przed tym wzbranialam, ale gdzieś podświadomie, wiem że jestem do tego zdolna, ba, nawet był czas, że pomyślałam, fajnie byłoby spróbować. Oczywiście nie chce nikogo zranić, poza tym pracuje nad nowym związkiem, ale opadła kurtyna świętości. Ale mam pytanie czemu on nie zna swojej wartości, myślałam że tylko ja jestem w tej sprawie na bakier, ale myślisz, że to właśnie dlatego to wszystko się wydarzyło??? Z tą miłością to jest chyba tak, że kocham tego człowieka jako ojca moich dzieci, tym samym uwierdzając, że kiedyś dokonałam słusznego wyboru..

Post doklejony:
Właśnie przeczytałam w cytatach wpis Amor o poczuciu własnej wartości i pokonaniu siebie, czy to w ogóle możliwe? Jeszcze wiele pracy przede mną, ale przynajmniej widzę przed sobą górę, na która muszę się wdrapać..
Edytowane przez Rozalia dnia 03-11-2018 16:22
amor

Przyjaciel

Data rejestracji: 08.02.18

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 03-11-2018 21:17
Ale mam pytanie czemu on nie zna swojej wartości, myślałam że tylko ja jestem w tej sprawie na bakier, ale myślisz, że to właśnie dlatego to wszystko się wydarzyło???

nie sądzę aby z tego powodu się to wszystko wydarzyło; na to cię wydarzyło ma wpływ cały szereg różnych rzeczy, łącznie (i głównie) z wyborem zdradzającej osoby;

w moim odczuciu, to jest podstawa budowania bliskość; kiedy akceptujesz osobę taką jaką jest realnie, a nie opierasz swojego wyboru na złudzeniach, oczekiwaniach, powierzchownościach;

prawdziwa wartość, to łączna suma plusów i minusów; i o ile plusy bardzo łatwo nam zaakceptować, to nie przychodzi nam to już tak łatwo z tymi ciemnymi i słabymi stronami; dodatkowo znaczna część tego, jak postrzegamy siebie, składa się z wielu złudzeń, fałszywych przekonań;

mam wrażenie, że ciężko nam dotknąć tego co w nas kruche i słabe;
tym bardziej, że gro z tych najgłębszych rzeczy okopane jest przez ego; bo to co wrażliwe najprędzej podatne jest zranieniom;
a przedarcie się przez ego wiąże się bólem i cierpieniem;

druga rzecz; moim zdaniem, wymiana - to słowo klucz; nie otworzysz się głęboko przed osobą, która nie otworzy się tak samo przed Tobą; i to jest bardzo sprytny mechanizm;

po zdradzie mamy mnóstwo lęków, które uniemożliwiają odbudowanie głębszej bliskości; choć tą powierzchowną można mieć zdecydowanie lepszą od wielu związków, których zdrada nie dotknęła; właśnie z tego powodu, że głębiej rozumiemy siebie i drugiego człowieka; że udało się wyjść z wielu fałszywych przekonań; o ile się ktoś nie okopie;

i trzecia rzecz, kwestia tego, na czym on buduje swoje poczucie własnej wartości; bo jak na rzeczach zewnętrznych, to ono zawsze będzie chwiejne; a tego w drugiej osobie nie przeskoczysz, jak ona tego nie przeskoczy sama w sobie;

Rozalia

Stały bywalec

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 04-11-2018 01:23
Amor...Którekolwiek słowo czy zdanie wyjmę z tego co napisałaś, to prawda. Dla mnie najgorsze, może nie najgorsze, ale najtrudniejsze jest to, że jeszcze wiele pracy przede mną, żeby po pierwsze samej to wszystko ogarnąć i jeszcze wspomóc męża. Nie jest to łatwe, szczególnie jeśli się jest z człowiekiem, który nie lubi dużo mówić, sprawia wrażenie osoby zimnej, mało uczuciowej, a jeśli się troszkę podrąży, w środku ma pełno emocji i uczuć. Nie chcę bawić się w matkowanie, ale chciałabym go delikatnie zmotywować do refleksji, ale przede wszystkim do rozmowy. Jak zachęcić faceta do rozmowy????
motyl2018

Nowy

Miejscowość: Polska

Data rejestracji: 03.11.18

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 04-11-2018 21:40
Romans internetowy - zdradę emocjonalną mojego męża przezywalam przez kilka lat. Coraz rzadziej do tego wracałam coraz rzadziej wypominalam mu. To trzy miesiące temu dowiedziałam się że jest ktoś nowy z kim znow pisze Na szczęście to bylo cos świeżego i jeszcze krótkotrwałe. Niby skończył to pisanie.
Ale jak pomyślę że znów będę to kilka lat przeżywać... A on znów ucieknie w internetowy romans..do trzech razy sztuka?
Rozalia

Stały bywalec

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 04-11-2018 22:32
Nie wiem co Ci powiedzieć, bo u mnie był romans "na żywo", chociaż pewnie boli podobnie. Powtórzę co radzą inni, czy wychodzisz czy zostajesz musisz przepracować to co się stało, bo inaczej nigdy nie poczujesz się dobrze sama że sobą.
Strona 1 z 17 1 2 3 4 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Login lub e-mail

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2007-2015 www.zdradzeni.info