Reklamy...
Zobacz Temat
Zdrada - portal zdradzonych | Forum dla zdradzonych i zdradzających | Zostałem zdradzony(a) - ogólne pogaduchy
Strona 6 z 9 << < 3 4 5 6 7 8 9 >
Autor RE: Ilość partnerek seksualnych, a wrażenia po zdradzie
Deleted_User
User deleted!

Nowy

Miejscowość: nowhere

Data rejestracji: 01.01.70

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 09-12-2011 13:01
Pskow pisząc o doświadczeniu miałem na myśli:

Tak jak w każdym innym działaniu człowieka. Ktoś kto np pierwszy raz siada za kółkiem samochodu nie jest aż tak rozeznany i przewidujący jak ktoś, kto jeździ od jakiegoś czasu (Myślę, że łatwiej zasnąłbyś na miejscu pasażera wiedząc że prowadzi ktoś obeznany z samochodem niż ktoś co dopiero usiadł). Podobnie w związku. Oczywiście nie oznacza to że dłuższa jazda=bezpieczeństwo, ale chodzi właśnie o ten brak granicy.

Jakiego rodzaju doświadczenie? Chociażby doświadczenie związane ze złością, z rozstaniem, z uświadomieniem sobie co się traci, z uświadomieniem sobie jak łatwo się rozstać a trudniej naprawić.

Chyba nie powiesz, że doświadczenie NIE UCZY?
http://basti2web.de Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor
RE: Ilość partnerek seksualnych, a wrażenia po zdradzie
Wścibski Gość
Nadistota

Data rejestracji: Od zawsze
Dodane dnia 07-04-2020 14:12
Reklama
Góra http://www.zdradzeni.info/ Wyślij Prywatną Wiadomość
pskow
Użytkownik Postów: 192
Uzależniony

Data rejestracji: 24.08.11

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 09-12-2011 14:03
Shigoto, podoba mi się nawet to porównanie do jazdy samochodem. Tylko czy nie uważasz, że rozstanie/zdrada to wypadek ze skutkiem śmiertelnym? Czy takie doświadczenie jest komukolwiek potrzebne? Niejednemu być może tak.
Dla kogoś takiego jak ja właśnie tak jest - tak mi się rysuje to porównanie.
Porównania maja swoje zalety i wady. Wadą jest to, że konkretnie ja dalej nic nie wiem. Czasami używa się przenośni by nie mówić wprost...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Deleted_User
User deleted!

Nowy

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 09-12-2011 14:18
Moze bardziej wypadek,którego skutkiem jest spiączka.Potem Człowiek sie z niej budzi,długo i boleśnie,wsiada za kierownicę i dalej jedzie.Tylko powoli i ostroznie,doceniając świat ,zwracając uwage na szczegóły.
Zamyka sie jakis etap szaleńczej jazdy,łamania przepisów,obawia sie punktów karnych i kieruje ostroznie.No oczywiście pod warunkiem,ze z tej śpiączki,w jaka go wpędziłą zdrada sie obudzi.
Ja tam jestem romantyczką,ciągle wierzę,że w zyciu jest miłość,zaufanie,że są ludzie ,którym warto dawać siebie.Inwestycja w uczucia teraz tylko musi byc bardziej ostrozna.
A co do ilości...
Każdy sam kieruje swoim życiem...

Deleted_User
User deleted!

Nowy

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 09-12-2011 14:18
pskow napisał/a:
Shigoto, podoba mi się nawet to porównanie do jazdy samochodem. Tylko czy nie uważasz, że rozstanie/zdrada to wypadek ze skutkiem śmiertelnym? ...
Dla kogoś takiego jak ja właśnie tak jest - tak mi się rysuje to porównanie.
Porównania maja swoje zalety i wady. Wadą jest to, że konkretnie ja dalej nic nie wiem. ...

Dałem tylko przykład z innej dziedziny życia, że brak doświadczenia może nie być dobry (a propos przykładu kierowców - ci o 20 letnim stażu powodują więcej wypadków niż ci o 10 letnim).

Absolutnie nie porównałem DOŚWIADCZENIA do WYPADKU (jedynie do jazdy samochodem) To chyba bardziej analogiczne.
(Wypadek bliższy jest rozstaniu jeśli chodzi o analogie)

Bardziej wprost moje zdanie?:
Do kilku nieudanych związków wcześniej - nie wpływa znacząco na ilość zdrad.
Powyżej kilku nieudanych związku wcześniej - wpływa.

Jednak ciągle zaznaczam, że jest dużo warunków - ilość lat który rozpatrujemy albo jakie to były związki albo z jakiego powodu się nie udały.... itp itd.
pskow
Użytkownik Postów: 192
Uzależniony

Data rejestracji: 24.08.11

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 09-12-2011 16:14
Tak właśnie myślałem, że ta analogia do niczego nie prowadzi. Nie było w niej głębokiej metafory, a jedynie sprowadzenie związku między kobietą, a mężczyzną, do techniki relacji. Czy naprawdę tak ma wyglądać analiza wspólnoty małżeńskiej, narzeczeńskiej? Co jest głównym czynnikiem łączącym pary? I czy na tym poziomie dosłowności można poszukiwać jakiś cech wspólnych: prowadzenia samochodu i tworzenia związków małżeńskich/rodzinnych?
Więc Shigoto,
1. Co chcemy osiągnąć, gdzie te umiejętności będą wykorzystywane, w jakim celu?
2. Jak ma przebiegać ten proces uczenia się?
3. Czy w tym procesie można wyróżnić jakieś etapy osiągania dojrzałości, umiejętności, które mogą dać jakąś gwarancję właściwego funkcjonowania, uprawniają do pewnych przywilejów i zapewniają potencja spełnienia obowiązków.
To są bardzo ważne pytania, których moim zdaniem nie można zbyć porównaniami. warto zastanowić się bardzo konkretnie i fajnie, zę ten wątek poruszyłeś.

Liliand1, dawno Cię nie byłosmiley
Nie wiem co Ci przychodzi do głowy? Ja owszem mam pewien pogląd, ale chcę go ukształtować ponownie, pod wpływem bardzo i cennych wszystkich wypowiedzi. Jedynie musiek i B52 mnie trochę zawiódł smiley.
Np B52 strasznie zdawkowo potraktował temat:
A co do ilości partnerek-nie jest to bardzo istotne.Ważne, zeby w zwiazku było dobrze a partnerka wierna.

W zasadzie trzeba by sie wszystkiego domyślać co autor miał na myśli.
Określenie "nie jest bardzo istotne", daje do myślenia. Niby nie jest, ale tylko bardzo, czyli jakby może trochę istotne smiley. B52, czyżby przemawiało przez Ciebie jakieś drugie JA, ukryte, pod maską?
"partnerka wierna"- brawo! Tylko wytłumacz mi czemu ma być wierna. Przecież może być dobrze jak wierna nie będzie. Jest jeden warunek - higiena smiley i luz. smiley

B52, czy nie masz obsesji na punkcie wierności?
Edytowane przez dnia 09-12-2011 16:31
Deleted_User
User deleted!

Nowy

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 09-12-2011 16:29
Przykład jest właśnie po to, by pokazał praktyczne zależności które omawia się w teorii. Teoretycznie chciałem jedynie pokazać, że nie ma zależności liniowej, takiej wprost pomiędzy ilością związków przed i zdrad po.

Tak dla jasności w temacie. Metafora nie jest niczym specjalnym w żadnej wiedzy. Metafora, to przenośnia, która nijak się ma do konkretów. Przepraszam, jeśli tego szukałeś. Mam nadzieję, że nie stawiasz metafory wyżej niż przykładu, bo to nie ma sensu w rozważaniach.

Odnośnie Shigoto-Pskow - ustalmy najpierw to ok?
musiek
Użytkownik Avatar Użytkownika

Uzależniony

Data rejestracji: 13.09.11

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 09-12-2011 17:08
psow podajesz jakis temat,blizej nikomu nieokreslony,poruszasz sie w przestrzeni tylko tobe jednemu znanej.

Jak mi ktos powie,ze potrafi do konca zrozumiec twoj tok myslenia,to ma u mnie podziw.

Ja za nic nie potrafie zrozumiec o co ci chodzi.

Rzucasz jakis temat,conajmniej dziwny.Tylko ty pskow od kolyski byles przeznaczony jednej kobiecie,a ona juz w lonie wiedziala,ze nalezy do pskowa.

Walkujesz kazde slowo,rozbierasz na czynniki pierwsze,przyczepiasz sie do wszystkiego.Wrzucasz zdradzonego do jednego wora ze zdradzaczem.Szukasz dziury w calym.

Piszesz jedna teze,po czym wycofujesz sie,chlapniesz cos-potem przepraszasz.

Zobacz tylko ile razy przepraszasz?-czyli ze cos jest nie tak,
papier wszystko przyjmie-czlowiek nie.

Strona 6 z 9 << < 3 4 5 6 7 8 9 >
Skocz do Forum:
Logowanie
Login lub e-mail

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2007-2015 www.zdradzeni.info