Reklamy...
Zobacz Temat
Zdrada - portal zdradzonych | Forum dla zdradzonych i zdradzających | Mam ochotę zdradzić / Zdradzam / Zdradziłem(am)
Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Autor RE: Jak zdradzający postrzegają wybaczających?
Starbuck
Użytkownik Postów: 3
Nowy

Miejscowość: Gdańsk

Data rejestracji: 29.07.14

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 25-01-2015 18:51

Onpo40ce,

Dziękuję za odpowiedź. Przyznam że jest dla mnie zaskakujące, kiedy piszesz, że po przyznaniu się do zdrady nic się nie zmieniło w Twoich uczuciach do żony i że w dalszym ciągu ją szanowałeś. Czytając Twoją wypowiedź wydaje mi się, że chyba jednak fakt, że od Ciebie nie odeszła musiał być dla Ciebie swego rodzaju przyzwoleniem, zwłaszcza że kontynuowałeś romans.

Yorik,
Nie pytam o siebie. Wiem, że nikt mi nie odpowie jak moją próbę wybaczenia odbiera mój zdradzacz.
Swoją historię już kiedyś opisywałam i nie chciałam jej tutaj powtarzać. Zresztą nie chodzi o mój konkretny przypadek.
Zaczęłam się po prostu zastanawiać jak zdradzający postrzegają osobę która jest skłonna dać związkowi szansę. Czy taką osobę widzą jako słabą, śmieszną czy może wręcz przeciwnie.
Sama nigdy nie zdradziłam, nie wiem jak to jest dlatego nie mam pojęcia co może myśleć osoba będąca po drugiej stronie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor
RE: Jak zdradzający postrzegają wybaczających?
Wścibski Gość
Nadistota

Data rejestracji: Od zawsze
Dodane dnia 23-09-2020 10:15
Reklama
Góra http://www.zdradzeni.info/ Wyślij Prywatną Wiadomość
onpo40ce
Użytkownik Postów: 37
Stały bywalec

Miejscowość: gliwice

Data rejestracji: 17.09.14

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 25-01-2015 22:52
Starbuck napisał/a:Czytając Twoją wypowiedź wydaje mi się, że chyba jednak fakt, że od Ciebie nie odeszła musiał być dla Ciebie swego rodzaju przyzwoleniem, zwłaszcza że kontynuowałeś romans.

A co miałem zrobić? Moja była już na szczęście żona miała długoletni romans. Zdradzała mnie jawnie i wielokrotnie. Zaniedbała dom, dzieci i mnie bo kariera w korporacji była najważniejsza. Bo ona zakochała się w swojej karierze. Nie w pracy, nie w tym co robi, tylko rajcowało ją awansowanie. Dla każdego szczebla kariery wgryzała się w tętnice innym a rodzinę mordowała na raty. Zdarzały się miesiące, że była w domu tylko jeden - dwa dni w tygodniu. Gdy w końcu znalazłem sobie kogoś "na boku" nie tylko się nie sprzeciwiała, ale zaakceptowała tę kobietę bo nie stanowiła dla niej zagrożenia małżeństwa. Wiedziała, że z racji odległości nie będziemy się często spotykać a przynajmniej miałem z kimś pogadać i wyżalić się. Nie bez znaczenia była również telefoniczna pomoc kochanki w sprawie dzieci i prania. A wracać ze szkoleń, delegacji i służbowych wojaży trzeba było mieć gdzie. Dzieci również musiał ktoś wychowywać. Gdy widziała już że ja nie wytrzymuję i to koniec i zdecydowała się na terapię małżeńską to wiesz co powiedziała na tej terapii na zarzut, że jej wiecznie nie ma w domu a jak już jest to też się domem i nami nie zajmuje? Powiedziała, że przecież mam tę kochankę więc mam z kim pogadać i jak jej za długo nie ma to i z kim się przespać. Wytrzymałem żyjąc tak niecałe cztery lata i uciekłem. Zostawiłem jej mieszkanie, samochody i wszystko co było w mieszkaniu i wyszedłem w jednym ubraniu już tam nigdy nie wracając choć mieszkanie było moje a ona zamieszkała tam potem ze swoim facetem. Fascynujące jest zaczynać życie od nowa:-)
Pozdrawiam
onpo40ce
Woland
Użytkownik Postów: 308
Przyjaciel

Data rejestracji: 03.06.13

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 25-01-2015 23:39
Starbuck napisał/a:
Pytanie takie jak w tytule, jak osoby które zdradziły widzą tych którzy zdecydowali się wybaczyć?

Ale tu nie ma jednego worka. Przede wszystkim różni są ludzie, różne przyczyny zdrady i różny stosunek zdradzającego do osoby zdradzanej. Jeśli uczucie wygasło i związek jest zdradzającemu obojętny, to wybaczenie może wywołać rozbawienie, litość, pogardę. Natomiast jeśli dalej dąży uczuciem osobę zdradzaną, która do owej zdrady powodu nie dała to chyba normalny człowiek odczuwa wdzięczność. Jest jeszcze sytuacja, że uczucie dalej istnieje, ale był - w mniemaniu zdradzającego - powód do zdrady, np. odstawienie od łóżka. Wtedy może być np. wpieniony, bo w swoim mniemaniu to on był krzywdzony i jego zachowanie było tylko reakcją na poczynania drugiej strony.
Deleted_User
User deleted!

Nowy

Miejscowość: nowhere

Data rejestracji: 01.01.70

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 24-02-2015 16:58
Myślę,że np mój mąż odczytał moje wybaczenie jako przyzwolenie na dalsze zdrady,tym bardziej,że w przypływie głupoty chciałam go "przekonać"do siebie seksem.Nigdy tego nie róbcie, jeśli macie jeszcze jakiś szacunek do siebie samego.Jestem niemal pewna,że osoba, która lekko podchodzi do tematu, tzn.udaje, że nic się nie stało, albo z uporem maniaka usiłuje zwalić winę na zdradzonego, raczej nie doceni chęci wybaczenia.Natomiast, jeśli bardzo stara się o naprawę relacji - raczej doceni wybaczenie.Jednak ja osobiście bardzo żałuję,że byłam tą wybaczającą.
http://basti2web.de Wyślij Prywatną Wiadomość
Deleted_User
User deleted!

Nowy

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 28-02-2015 01:26
Odpowiem na to pytanie z pozycji osoby zdradzajacej ktorej wybaczono- wdziecznosc za gest ktorego sie nie spodziewalam i o ktory nie prosilam- bylam gotowa na rozstanie ktore bylo dla mnie logczna konekwencja zdarzen i ktora gotowa bylam poniesc W kazdym razie ciesze sie ze to zrobil i moja w tym glowa zeby sie nie zawiodl
Deleted_User
User deleted!

Nowy

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 21-06-2015 13:15
Sam zdradzałem i zostałem zdradzony. Wierzę, że głównym kluczem jest wybaczenie. Pokuta za swoje czyny czyli odwrócenie się od grzechu. Ciężko nam z siebie przebaczyć ale jako osoba nawrócona i szukająca Boga mam w nim siłę, nie zawsze ją czuję ale w to wierzę. Wybaczenie jest oznaką siły i drogi zdrowienia. Tak często słyszy się nigdy nie wybaczę ( nie chodzi nawet o zdradę ). Ale tak naprawdę krzywdę robimy sobie gdy nie wybaczymy, niszczymy siebie od wewnątrz. Bóg uczy nas w modlitwie i daje rady do wolności. Prosimy Boga wybacz nam nasze winy jak i my wybaczamy naszym winowajcom. Nie jesteśmy Bogiem i nigdy nie będziemy, ale bierzmy przykład z Jezusa który nam wybaczył na krzyżu. Pomyślcie przez chwilę nagi, zbity pozostawiony sam tylko z własnej woli abyśmy mieli wybaczone i życie wieczne. To nie było proste. On poniósł wszystkie nasze słabości. Szukajcie Pana dopóki można go znalezć, a znajdziecie ukojenie dla duch waszych. I od wszelkiego zła z dala się trzymajcie. Każda zdrada może was doprowadzić na dno, bo diabeł - wsza i gnida nie śpi. Ale Jezus jest światłością i siłą do pokonania przeciwnika. Ja jestem Drogą Prawdą i Życiem. Sięgnijcie chociaż wam się nie chce po Biblię i zobaczycie jak zmieni się wasze życie. Niech Bóg was błogosławi.

This user has been deleted!
kamill
Użytkownik Postów: 12
Małomówny

Miejscowość: Raz tu...raz tam

Data rejestracji: 05.11.14

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 21-06-2015 13:37
Śilni wybaczają, słabi się mszczą, inteligętni ignorują........jestem teraz w ostatniej fazie....na początku byłem słaby, potem chciałem być silniejszy ale w końcu zmądrzałem
Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Skocz do Forum:
Logowanie
Login lub e-mail

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2007-2015 www.zdradzeni.info