Reklamy...
Zobacz Temat
Zdrada - portal zdradzonych | Forum dla zdradzonych i zdradzających | Mam ochotę zdradzić / Zdradzam / Zdradziłem(am)
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Autor Jak zdradzający postrzegają wybaczających?
Starbuck
Użytkownik Postów: 3
Nowy

Miejscowość: Gdańsk

Data rejestracji: 29.07.14

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 12-10-2014 21:14
Jak większość osób tutaj zostałam zdradzona. Kiedyś już opisywałam swoją historię więc nie chcę się powtarzać.
Chciałabym zadać pytanie, głównie do zdradzających ale nie tylko.
Pytanie takie jak w tytule, jak osoby które zdradziły widzą tych którzy zdecydowali się wybaczyć?
Czy chęć wybaczenia zdrady odbierana jest jako słabość?
Czy jest to traktowane jako przyzwolenie na dalsze zdrady?
Czy taka osoba traci cały szacunek partnera?
A może ktoś docenił chęć ratowania związku?

Nie chodzi mi już nawet o moją osobistą historię ale chciałabym się dowiedzieć jak to widzicie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor
RE: Jak zdradzający postrzegają wybaczających?
Wścibski Gość
Nadistota

Data rejestracji: Od zawsze
Dodane dnia 12-12-2018 23:03
Reklama
Góra http://www.zdradzeni.info/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zdradzający postrzegają wybaczających?
gupia
Użytkownik Postów: 26
Małomówny

Data rejestracji: 11.10.12

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 13-10-2014 08:18
Ocenianie zależy od człowieka i sytuacji. Czyli punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Są po prostu różne sytuacje. Ludzie podejmują decyzje wg systemu swoich wartości, przekonań, charakterów, stopnia odwagi oraz własnych ocen sytuacji w której się znaleźli. Ja osobiście jestem za ratowaniem małżeństw sakramentalnych. Bywa jednak, że ratowanie ich to odejście. Istotne też jest na czym polega to danie szansy, bo nie powinno to być zgodą na istniejącą sytuacje trwającej zdrady. Ja osobiście podziwiam ludzi, któzy mimo ryzyka zranienia decydują się na wybaczenie, na ratowanie. Są jak rycerze na polu bitwy , nie dezerterująsmiley) Ale i rycerz w walce musi mysleć, być strategiem, przewidującym, silnym, miec broń (czyt. wiedzę o tym co robi) . Tym ciężej podjąć tę decyzję, gdy przecież jest się zranionym. Nierozsądnym wszelakoż jest iśc do takiej bitwy z szabelką na czołgi. Czasem trzeba zdobyć najpierw czołg (czyt. obiektywną wiedzę i zrozumienie sytuacji swojej i małzonka, oraz odszukanie się wzajemne jako ludzie, czasem po raz pierwszy)
Takie mi luźne skojarzenia się nasunęły.

Post doklejony:
A ja nie doczytałam, że pytasz zdradzających. Więc moja wypowiedź ma się nijak. Sorysmiley)
Edytowane przez gupia dnia 13-10-2014 08:23
Starbuck
Użytkownik Postów: 3
Nowy

Miejscowość: Gdańsk

Data rejestracji: 29.07.14

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 13-10-2014 14:06
Od strony osoby zdradzonej też tak to widzę. Warto ratować, kiedy są podstawy ale nie za wszelką cenę.
Zastanawia mnie właśnie jak to widzą osoby, które zdradzały.
Czy partner, który wybaczył jest w ich oczach 'gorszy', słabszy?
Czy powstaje poczucie bezkarności i przekonanie, że już można wszystko bo przecież i tak zostanie wybaczone? A może jest wręcz przeciwnie?
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wszystko zależy od charakteru konkretnej osoby ale pomyślałam, że może ktoś zechce podzielić się swoim doświadczeniem i przedstawić życie po zdradzie od "drugiej strony".
Deleted_User
User deleted!

Nowy

Miejscowość: nowhere

Data rejestracji: 01.01.70

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 14-10-2014 21:24
Witam. Mam 34 lata i wydawało się,że udane życie... widać nie... Dowiedziałem się że kochająca żona zdradza mnie z kolegą z pracy... Starym dziadem 58 lat prawie... Ordynarnie mnie okłamywała... Teraz w jej oczach jestem tyranem despotą... Nienawidzi mnie... Mam się wyprowadzić,,,, Jedno ALE... Są dzieci... Powiedzcie mi co ja mam robić... Wychodze z domu, ale bez dzieci NIE UMIEM ŻYĆ!!!! Kocham żonę całym sercem i jestem w stanie wybaczyć... Ona nie ma wyrzutów sumienia i nie czuje żadnej skruchy... Jak można być takim zimnym głazem???smiley

This user has been deleted!
http://basti2web.de Wyślij Prywatną Wiadomość
Deleted_User
User deleted!

Nowy

Miejscowość: nowhere

Data rejestracji: 01.01.70

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 14-10-2014 21:37
Paweł załóż wątek (dodaj zdradę) , bo tu będzie chaos.

This user has been deleted!
http://basti2web.de Wyślij Prywatną Wiadomość
onpo40ce
Użytkownik Postów: 37
Stały bywalec

Miejscowość: gliwice

Data rejestracji: 17.09.14

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 23-01-2015 20:40
Wiem, że zaraz się zacznie że życie mi zwraca z nawiązką to co zrobiłem ale odpowiem. NIJAK!!! Zdradzałem byłą żonę przez kilka lat, przyznałem się i dalej zdradzałem. Nic nie czułem. Po prostu z tą drugą fajnie się pisało smsy, fajnie się gadało, na pewno gorzej się bzykało ale seks był akurat uzupełnieniem znajomości i nie umywał się do tego z żoną. Bardziej ona go potrzebowała niż ja bo ona była samotna. Jeszcze wtedy żona w jakiś pokrętny sposób tłumaczyła sobie że tak jest dobrze i nie miała z tym problemów. Tym bardziej że z tą dziewczyną spotykaliśmy się z racji odległości niezbyt często. Nie miałem żadnych negatywnych odczuć wobec tej którą zdradzałem. Dalej ją szanowałem, dbałem o nią i nasze dzieci, bałem się jej bo zawsze w każdej kłótni miałem przypomnienie o tej drugiej. A małżeństwo rozpadło się z zupełnie innych przyczyn...
Pozdrawiam
onpo40ce
Yorik
Administrator Avatar Użytkownika

Miejscowość: W-fka

Data rejestracji: 22.04.12

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 25-01-2015 01:31
Starbuck,
Pytanie takie jak w tytule, jak osoby które zdradziły widzą tych którzy zdecydowali się wybaczyć?

Gratuluje pomysłu. Pytasz o siebie czy tak ogólnie?
Pytanie zupełnie nietrafione, bo całkowicie nieprecyzyjne.
Brak definicji- co to zanczy w mniemanu autorki wybaczyć?
Brak charakterystyki osoby zdradzającej i zdradzonej.
Brak opisu sytuacji.

To Emocje są najlepszym paliwem Życia,
Źle ukierunkowane stają się Bronią Masowego Rażenia
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Skocz do Forum:
Logowanie
Login lub e-mail

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2007-2015 www.zdradzeni.info