Reklamy...
Zobacz Temat
Zdrada - portal zdradzonych | Forum dla zdradzonych i zdradzających | Mam ochotę zdradzić / Zdradzam / Zdradziłem(am)
Strona 1 z 11 1 2 3 4 > >>
Autor Związki otwarte i zbyt otwarte.
Yorik
Administrator Avatar Użytkownika

Miejscowość: W-fka

Data rejestracji: 22.04.12

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 25-03-2013 10:40
Propozycja związku ,,otwartego" to chyba na ogół propozycja zrezygnowania z wierności. Najczęściej chyba własnej, jednak niby opartej na regule wzajemności.
Czy nie jest to dowód na niewielkie zaangażowanie się w drugą osobę, która ma być bliska ?

Zwykłe ustalenie i zdrada już nie istnieje ?
Czy to sposób na uczciwość i brak rozczarowań ?
Jakie mogą być tego konsekwencję ?

Gdzie są granice tej otwartości tak, aby związek jeszcze istniał ?
Ktoś komu na kimś zależy, na ogół będzie zazdrosny, a często zaborczy.
Ktoś kto sam kocha też chce być wyjątkowy, oczekuje ofiar, wyrzeczeń i potwierdzeń z drugiej strony. A brak tej ,,otwartości" potwierdza tą wyjątkowość.
Czy związek ,,otwarty" nie pozbawia tego najbardziej wymownego dowodu, że jest z kimś dobrze w każdej sferze ? Czy nie udowadnia, ze czegoś jednak w związku brakuje ?

Myślę, że pretensje mogą dotyczyć innych sfer życia ze sztucznym ominięciem istoty rzeczy, a to może prowadzić do narastających konfliktów.
Może szybko dojść do większego zaangażowania się w kogoś, niż się zakładało i co wtedy ?.
Związek może przestać szybko istnieć niezauważenie.

Trudny temat. Bez praktyki ciężki do ogarnięcia.
Może macie jakieś doświadczenia, przemyślenia lub spostrzeżenia ?

To Emocje są najlepszym paliwem Życia,
Źle ukierunkowane stają się Bronią Masowego Rażenia
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor
RE: Związki otwarte i zbyt otwarte.
Wścibski Gość
Nadistota

Data rejestracji: Od zawsze
Dodane dnia 29-03-2020 10:23
Reklama
Góra http://www.zdradzeni.info/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Związki otwarte i zbyt otwarte.
Deleted_User
User deleted!

Nowy

Miejscowość: nowhere

Data rejestracji: 01.01.70

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 25-03-2013 10:54
yyyy ....niesmiley
Nie ja przynajmniej , nie mam praktyki ani doswiadczenia w tej kwestii, zwiazek otwarty dla mnie to nie zwiazek ..smiley
http://basti2web.de Wyślij Prywatną Wiadomość
Deleted_User
User deleted!

Nowy

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 25-03-2013 11:00
Przemyślenia i spostrzeżenia są jednoznaczne i to dosyć niewdzięczne, półotwartość w związkach doprowadziła do takiej sytuacji, że mamy ponad 8 tys loginów. Choć pewnie jest jeden szkopuł półotwarty związek to prawie otwarty, prawie czyni różnicę.

This user has been deleted!
Yorik
Administrator Avatar Użytkownika

Miejscowość: W-fka

Data rejestracji: 22.04.12

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 25-03-2013 11:14
O!, to mamy 4 kategoreie: związki zamknięte, półotwarte, otwarte i zbyt otwarte smiley
A ta półotwartość, to będzie skryta lub jawna.
To będzie spora różnica.

To Emocje są najlepszym paliwem Życia,
Źle ukierunkowane stają się Bronią Masowego Rażenia

Edytowane przez Yorik dnia 25-03-2013 11:17
wolfie
Użytkownik Avatar Użytkownika

Przyjaciel

Miejscowość: Warszawa

Data rejestracji: 16.03.12

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 25-03-2013 11:48
Nie powiem nic nowego, ale nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie smiley

Problem rozbija się o potrzeby i akceptacje obu stron. Jeśli dla obu stron taka forma związku jest potrzebna i akceptowalna, będzie on zdawał egzamin lepiej, niż związek "zamknięty".

Ja osobiście mimo różnych w życiu przygód nie jestem zwolennikiem takiego związku, ale z drugiej strony nie wytrzymałbym w związku jaki preferuje Sinead smiley

Tezeusz, ilość loginów na tym forum nie bierze się ze związków otwartych czy półotwartych, tylko w większości ze związków właśnie zamkniętych, weź to pod uwagę. Niestety związek zamknięty, niesie ze sobą ograniczenia, na które prędzej czy później każdy z nas trafia, pozostaje pytanie jak duże dla nas są te ograniczenia i czy potrafimy je zaakceptować.

W życiu trzeba być jak kaczka, nad wodą niby nic, a pod woda nóżki pracują.
Deleted_User
User deleted!

Nowy

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 25-03-2013 21:30
z całym szacunkiem, ale na tym portalu - zwłaszcza na tym portalu - nikt nie powinien mieć wątpliwości, że rodzaj związku nie ma znaczenia.
90% dramatów tutaj opisanych dotyczy zwiazków zamkniętych. Według mnie zamknięcie czy otwarcie związku nie ma znaczenia. To zależy od mentalności osób tworzących związek - ich wychowania i wartości które wyznają. Przecież największym problemem nie jest sam fakt odejścia drugiej osoby, tylko sposobu w jaki tego dokonuje.. oszukiwanie, zdradzanie, kręcenie na boku, to świadczy jedynie o braku klasy, o tym że się jest zerem. i tego żaden rodzaj kontraktu nie zmieni. Związek otwarty jedynie może usprawnić sam proces rozstania, ale mu nie zapobiegnie. No może jedynie życie w świadomości, że druga strona może w każdej chwili odejść bez słowa, powoduje, że się dłużej "staramy ", ale to i tak do czasu.

This user has been deleted!
Deleted_User
User deleted!

Nowy

Ostrzeżenia:
Dodane dnia 26-03-2013 09:47
wolfie ...jak moglessmileysmiley i Ty brutusie...

Hmm kiedys byla taka sztuka w teatrze telewizji
'Zwiazek otwarty' o ile dobrze pamietam tytul, w rolach glownych Krystyna Janda i Marek Kondrat ...super mysl wypowiedziana przez gowna bohaterke-zwiazek moze byc otwarty , ale tylko z jednej strony, bo jak sie otworzy z dwoch to sie robi przeciag..'(czy jakos tak...smileysmileysmileysmiley chodzilo o to ,ze maz znalazl sobie kochanke, w odpowiedzi na to ona znalazla sobie kochanka-efekt-zazdrosny maz....smiley....

A styl hippi kazdy z kazdym i kochajmy sie mimo wszystko jakos dziwnie mnie przeraza...
Strona 1 z 11 1 2 3 4 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Login lub e-mail

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2007-2015 www.zdradzeni.info