Reklamy...
Wykaz postów uzytkownika - Marta74 - które otrzymały punkt za pomoc
Autor: RE: Pozytywne aspekty zdrady...
Marta74
Użytkownik
zarejestrowany 02.09.12
Dodane dnia 27.09.13 - 23:05
Spokojniej, kochani... Wyciszcie trochę emocje, do czego one tu potrzebne...? Zawsze mi przykro, kiedy czytam wypowiedzi, które mogą kogokolwiek zranić... I naprawdę uważam, że zainicjowanie działu, który mógłby pomóc tym, którzy próbują przetrwać w związku po zdradzie, nie musi nikomu szkodzić... W ubiegłym roku, kiedy trafiłam na to forum, zdecydowanie dominowały głosy tych, którzy się rozstali. Miałam w pierwszej chwili wrażenie, że nikomu nie udaje się przetrwać takiego kryzysu (można też powiedzieć dramatu, katastrofy, tajfunu... - to tylko słowa, a jakie się za tym kryją w tym ostrym okresie emocje, to niestety wiemy) i prosiłam o jakąkolwiek nadzieję. Rzeczywiście ci, którzy wybaczyli, lub próbowali wybaczyć często pisali po cichutku na PW... Na forum ogólnym było sporo agresji... Jak już napisałam gdzieś wcześniej fascynuje mnie różnorodność doświadczeń forumowiczów, różnorodność punktów widzenia - naprawdę cenne może być przeczytanie 20 komentarzy do własnej historii i... wyciągnięcie z nich tego, co do nas przemawia... Niestety osobom bardzo wrażliwym najbardziej radykalne komentarze mogą chyba zaszkodzić, ale trudno przewidzieć wszystko... Więc spróbujmy uzupełniać się wzajemnie!!! Jesteśmy różni z natury i dodatkowo kształtowały nas różnorodne doświadczenia, na tym forum często ekstremalne. Pomimo że należę do Frakcji W (mam nadzieję, że z niej nie wystąpię... smiley )nie wydaje mi się, żebym kiedykolwiek skrytykowała kogoś, dlatego, że nie dał szansy... Jest tyle aspektów, które wpływają na taką decyzję i są sytuacje, w których trzeba decyzję o rozstaniu podjąć jak najszybciej, choćby dla bezpieczeństwa swojego i dzieci. To na pewno bardzo trudne i rodzi wiele problemów organizacyjnych, finansowych... Jak dobrze, że niektórzy z nas potrafią pomóc w tak kryzysowych sytuacjach. Ale są też sytuacje zupełnie inne, kiedy moim zdaniem warto rozważyć pozostanie w związku, co wiąże się z ogromnymi kosztami emocjonalnymi. Powracają kryzysy, potrzebne jest wsparcie we wcześniej podjętej decyzji... Dlatego stworzenie kącików, które skierowane byłyby do konkretnego odbiorcy może mieć sens - moim zdaniem powinny być łatwe do odnalezienia i dostępne również dla niezalogowanych. Ja głosowałabym nawet za stworzeniem kącika dla zdradzaczy (to też zagubieni na pewnym etapie ludzie, którym jest czasami bardzo źle - miałam kontakt z kilkoma takimi osobami, starałam się im pomóc i uważam to za bardzo ciekawe, cenne doświadczenie), bo można by im podpowiedzieć, jak mogą sobie z tą sytuacją poradzić i jak mogą pomóc zdradzonemu... Ale w tej opinii będę pewnie odosobniona... Cóż, przeżyję... smiley Miłego wieczoru życzę wszystkim!!! A zwłaszcza zwaśnionym Frakcjom... smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość

Logowanie
Login lub e-mail

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2007-2015 www.zdradzeni.info