Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnio Widziani

burza03:13:31
Eknomen03:59:58
Paulinaa105:00:44
# poczciwy05:30:59
zona Potifara06:47:42

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

NieSypiam
04.05.2024 20:06:38
NowySzustek pozdrawiam cie ziomeczku, dzięki za wszystko i oby ci się wiodło. Ja wyszedłem na prostą i wszystko u mnie dobrze (bez szona) Uśmiech Uśmiech Uśmiech

Matsmutny
03.05.2024 06:00:21
.

NowySzustek
29.03.2024 06:12:22
po dwóch latach

Zraniona378
21.03.2024 14:39:26
Myślę że łzy się nie kończą.

Szkodagadac
20.03.2024 09:56:50
Po ilu dniach się kończą łzy ?

Metoda 34 kroków

Metoda 34 kroków dla kryzysu w małżeństwie na odzyskanie pewności siebie w oczach partnera.

1.Nie śledź, nie przekonuj, nie proś i nie błagaj.
2.Nie dzwoń często.
3.Nie podkreślaj pozytywnych elementów związku.
4.Nie narzucaj się ze swoją obecnością w domu.
5.Nie prowokuj rozmów o przyszłości.
6.Nie proś o pomoc członków rodziny-masz wsparcie teściów póki są po Twojej stronie.
7.Nie proś o wsparcie duchowe.
8.Nie kupuj prezentów.
9.Nie planuj wspólnych spotkań.
10.Nie szpieguj, to Cię zniszczy.
11.Nie mów 'kocham Cię'.
12.Zachowuj się tak, jakby w Twoim życiu było wszystko w porządku.
13.Bądź wesoły, silny, otwarty i atrakcyjny.
14.Nie siedź, nie czekaj na żonę/męża , bądź aktywny, rób coś.
15.Będąc w kontakcie z nim/nią postaraj się mówić jak najmniej.
16.Jeżeli pytasz co robił/a w ciągu dnia, przestań pytać.
17.Musisz sprawić, że Twój partner zauważy w Tobie zmianę, że możesz żyć dalej z nim/nią lub bez niej/niego.
18.Nie bądź opryskliwy lub oziębły, po prostu zachowaj dystans.
19.Okazuj jedynie zadowolenie i szczęście.
20.Unikaj pytań dotyczących związku do chwili, gdy zechce sam/a z Tobą o tym rozmawiać.
21.Nie trać kontroli nad sobą.
22.Nie okazuj zbytniego entuzjazmu.
23.Nie rozmawiaj o uczuciach.
24.Bądź cierpliwy.
25.Nie słuchaj co naprawdę mówi do ciebie.
26.Naucz się wycofywać, gdy chcesz zacząć mówić.
27.Dbaj o siebie.
28.Bądź silny i pewny, mów cicho i spokojnie.
29.Pamiętaj, że jeżeli zdołasz się zmienić,Twoje konsekwentne działania mówią więcej niż słowa.
30.Nie pokazuj zagubienia i rozpaczy.
31.Nie wierz w nic co usłyszysz i 50% tego co widzisz.
32.Rozmawiając nie koncentruj się na sobie.
33.Nie poddawaj się.
34.Nie schodź z raz obranej drogi.

10 błędów kobiety porzuconejDrukuj

Wiele kobiet poznało ból i gorycz bycia odtrąconą - psychologowie porównują ten stan do śmierci, bo porzucona czuje, że wraz z utratą ukochanego traci część siebie. Tę prawdę potwierdza Zuzanna Jędrzejczyk, psychoterapeuta z Pracowni Rodzinnej na warszawskim Mokotowie:

- Tęsknota za ukochanym może się niekiedy okazać bardzo trudnym uczuciem, a dla niektórych nawet cierpieniem psychicznym. Uczuciu tęsknoty może towarzyszyć smutek, niepokój i spadek koncentracji. Zdarza się, że odczuwana tęsknota jest tak silna, że uniemożliwia normalne funkcjonowanie, a nawet prowadzi do depresji. Co ciekawe, siła z jaką tęsknimy, nie jest tylko zależna od długości rozłąki, ale przede wszystkim, od cech indywidualnych i rodzaju relacji - tłumaczy Jędrzejczyk.

Gdy emocje biorą górę nad rozsądkiem, a tak przeważnie dzieje się po rozstaniu, panie popełniają błędy, nierzadko tragiczne w skutkach. Sprawdź, czego nie warto robić po rozstaniu.

Zrobię wszystko!

Nie błagaj. To bardzo trudne, bo w pierwszej chwili kobieta pragnie zrobić wszystko, by tylko partner wrócił. Tymczasem, trudno wymagać od mężczyzny, by szanował kobietę, która sama się nie szanuje. Musisz zrozumieć, że to nie tylko nie pomoże, ale wręcz pogorszy sytuację. A Ty, za parę lat, będziesz czuła pogardę do samej siebie na wspomnienie tych rozpaczliwych próśb. Nie wydzwaniaj do niego z byle powodu, przypominając o swoim istnieniu. Takimi działaniami naprawdę nic nie zyskasz! Natomiast, wyniosłe milczenie i udowodnienie, że doskonale sobie radzisz bez niego może sprawić, że zaintrygujesz byłego na tyle, że postanowi zmienić zdanie.

Sentymenty

Wykasuj jego numer telefonu, smsy, miłosne maile. Wspólne zdjęcia schowaj głęboko na dno szafy. Przyjdzie moment, gdy będziesz mogła do nich wrócić bez bolesnego kłucia w sercu. Zaproś przyjaciółkę i wspólnie zróbcie porządek w Twoim domu, pakując wszystkie przedmioty, które w jakikolwiek sposób przypominają Ci o byłym. Samemu lepiej nie brać się do robienia takiej symbolicznej czystki, bo może nie wystarczyć Ci sił i determinacji. W towarzystwie nie będziesz się rozklejać na widok każdego drobiazgu.

Nie ma mnie

To naturalne, że będąc nieszczęśliwą, masz ochotę zaszyć się w domu, otulić kołdrą i płakać w poduszkę. Czerwone jak u królika oczy, zapuchnięta twarz, brak makijażu, tłuste włosy i stary dres. Bo niby dla kogo masz się stroić, skoro ukochany odszedł? Odpowiedź „dla siebie” jest truizmem rzadko przemawiającym do rozsądku. Pamiętaj jednak, że widząc w lustrze swoją zapłakaną twarz i zaniedbane ubranie, możesz popaść w jeszcze większe przygnębienie. Porzucenie mocno nadszarpuje wiarę w siebie, dlatego utrata resztek wiary w siebie jest najgorszą rzeczą, którą możesz sobie sama zafundować. Zmuś się resztkami sił, żeby wyglądać jak człowiek. Kto wie, czy w sklepie spożywczym, do którego w końcu będziesz i tak musiała pójść, nie spotkasz byłego ukochanego? A przecież on nie może zobaczyć, jak bardzo jesteś załamana!

To moja wina!

Choć większość ludzi ma tendencję do obwiniania drugiej strony, zwłaszcza wtedy, gdy próbuje w ten sposób uciszyć własne sumienie, nigdy nie daj sobie wmówić, że to Ty zawiniłaś i sama popchnęłaś partnera do rozstania. Zamiast rozpamiętywać i zastanawiać się, co zrobiłaś źle – pomyśl, że to on jest idiotą, skoro odrzucił życiową szansę bycia z tak cudowną partnerką i na pewno będzie tego żałował. Umniejszenie zalet intelektualnych byłych partnerów sprawia zawsze lekką satysfakcję…

Plan przetrwania

Przed wszystkim przygotuj listę zakazanych piosenek, filmów i książek. Żadnych ckliwych melodramatów, romansów i nastrojowych melodii. Porzucone kobiety cechuje swoisty masochizm, który sprawia, że bez końca katują się rzewnymi piosenkami i telewizyjnymi wyciskaczami łez. Choć metoda według której „inni mają gorzej i cierpią bardziej” czasem działa, lepiej jest zaopatrzyć się w zapas komedii, lekkich, wciągających czytadeł, a muzykę przełączyć na gorące, radosne latynoskie rytmy (nawet, jeśli ich nie znosisz). Zapełnij lodówkę wszystkimi ulubionymi potrawami. Przez najbliższe dni możesz się bezkarnie objadać!

Już ja Ci pokażę!

Po etapie czarnej rozpaczy nadchodzi okres wściekłości, buntu i chęci zemsty. Porzucone kobiety mają tendencję do wpadania ze skrajności w skrajność. Patentem na polepszenie sobie samopoczucia bardzo często jest balowanie do rana, „zapijanie problemu” i podrywanie wszystkich facetów, którzy się nawiną. I oczywiście, wykorzystanie oraz natychmiastowe porzucenie. Zemsta na całym rodzaju męskim staje się mottem przewodnim działań. Tłumy zmieniających się jak w kalejdoskopie kochanków nie tylko nie podbudują Twojego ego, ale sprawią, że w połączeniu z niewyspaniem i kacem, będziesz się czuła wyjątkowo źle.

Klin klinem

Choć utarło się, że najlepszym lekarstwem na starą miłość jest nowa – ta metoda jest bardzo ryzykowna. Desperacko wpadając w ramiona pierwszego napotkanego mężczyzny narażasz się na wielkie rozczarowanie. Związek „na siłę”, mający za zadanie tylko wyparcie z pamięci poprzedniej miłości, jest budowany na niewłaściwych fundamentach, które prędzej czy później runą. Zranisz nie tylko mężczyznę, ale i siebie, bo zawód związany z kolejną nieudaną miłością będzie jeszcze większy.

Sama, ale nie samotna!

Choć wydaje Ci się, że cierpisz najbardziej na świecie, okazuje się, że podobne bolesne przeżycia spotkały wiele kobiet. Fora internetowe pękają w szwach od wątków nieszczęśliwych miłości, rozstań, rozwodów i zdrad. Warto je poczytać „ku pokrzepieniu serc”, bo już sama świadomość, że nie jesteś jedyna, sprawia często, że problem nieco maleje. Opisanie swoich przeżyć i wylanie żalu też przynosi ulgę, może więc warto właśnie od tego zacząć? I choć do tej pory gardziłaś desperatkami zakładającymi konta na portalach randkowych, drobny, wirtualny flirt jeszcze nikomu nie zaszkodził, a wielu singlom bardzo poprawił samopoczucie.

Nadmiar czasu

Snujesz się po mieszkaniu i nie wiesz, co ze sobą zrobić? Usiądź i ułóż listę rzeczy, o których zawsze marzyłaś, a na które nigdy się nie zdobyłaś, planów, których nie miałaś czasu zrealizować. Fakt, że nie masz na karku mężczyzny (choć w tej chwili bardzo za nim tęsknisz) naprawdę ma swoje dobre strony! Przede wszystkim, zyskałaś czas dla siebie. Choć jego ogrom w tej chwili Cię przytłacza, gdy tylko znów wpadniesz w wir życia okaże się, że jest go za mało! To najlepszy moment, by w końcu zapisać się na jogę, kurs nurkowania, pojechać na wakacje. Możesz też nareszcie pójść z koleżanką na zakupy i wrócić do domu ze wszystkimi tymi sukienkami i butami, które on by na pewno skrytykował lub zrobił awanturę o wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Życie bez niego nie ma sensu

Ależ ma i w głębi duszy doskonale o tym wiesz, choć w tej chwili czujesz się tak, jakby cały Twój świat się zawalił. Wydaje Ci się, że był niedoścignionym ideałem? Nie był, bo ideały nie istnieją. Spróbuj przypomnieć sobie jego wady, wszystko to, czym Cię irytował. W końcu zobaczysz, że wcale nie był taki cudowny. I choć uczucie tęsknoty i miłości miesza się z nienawiścią, wiedz, że odchodząc, zrobił dla Ciebie jedną cudowną rzecz – zwolnił miejsce dla kogoś wyjątkowego!

Anna Olejniczak

źródło: Kobiecyporadnik.pl
15052
<
#1 | AniaNicNieWarta dnia 10.08.2020 14:41
Skomentuję Pawlikowską-Jasnorzewską:

"Nie widziałam Cię już od miesiąca.
I nic. Jestem może bledsza,
trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca.
Lecz widać można żyć bez powietrza."

...

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?